Rama dhe Prokuroria shkëmbejnë akuza. PS nxjerr jashtë Tahirin


#21

Prokuroria e Krimeve te Renda sot Rames i tregoi rrugen , nuk ka kthim prapa.


#22

Kot lodhesh @BeluliXVI,nuk e gjen dot shembullin analog. Ky Cako u pezullu sa per dijeni dhe kur u liru nga akuzat,u kthy prap.
Mjaft te shohesh deklaraten e prokurorise sot kunder Edvin Kristaqit, ja futen dhe Lul Bashes me Monen. Sali Berisha u prishe me Sandrin dhe Fevziun, vetem se i dhane munsine me fol asaj “Lavires se Bulevardit” ne TV. E hu,standardet jane vite drite larg. Vite drite.


#23

Sot kishin nxjerre ne fotografi tu rregullu deren e burgut. Po e boshin ma te madhe.
Dashkan me i fut dy nga dy me sa duket


#24

E ke gabim në fakt:

vendimi i Edi Ramës është më i keqi i mundshëm kundër Saimir Tahirit, pasi duket sikur i siguron qetësinë familjes së tij dhe vet Tahirit nga një goditje e padrejtë politike, por nga ana tjetër e zhvesh atë nga çdo përgjegjësi politike dhe parlamentare në emër të Partisë Socialiste.


#25

Ne Shqiperi po dhjesin te gjithe keta sot…Presidenti dha mesazh te koduar me keshilltarin e tij ushtarak Kulla Culo…shkoji ne Poligon dhe qelloji nje 10 me Pistolete kurse Kulla dy Nenta…SuperPjeshka e Familjes kundershtare mbas 2 ditesh shkoji edhe ajo ne Poligon dhe qiti me Aftomatik…Mediat i paraqiten me besnikeri Mesazhet e Koduara.
Habilajt ishin fenomeni i Mesdheut…mbas gjithe gjullurdise se Makines Audi me Top-chanel e Klan mire pasqyruar ne TV, perseri shkojne me pas e takojne Bosin e Sicilise me te njejtin Audi…Saja duhet te kete shume pak frike nga Burgu me ata kusho Koqe qe ka.
Ah Mona po bo thirrje te ndergjegjesohen shqiptaret e te cohen qe trafiku i kanabisit te shkoje ne drejtimin e duhur,tek Balilajt…te shkoj Haka tek i zoti…per kete duhet Revolucion popullor.


#26

Edhe kjo nuk kishte ndodh keto 20 e kusur vjet Demokraci ( i thencin ) . Tre Tropojane Prokurore te emruar Direkt nga Profesor Doctor Sali Berisha te fusin ne burg ish Ministrin e Brendshem te Mazhorances , kete vetem Sali Berisha mund ta beje , qe ju befte dita njemije ju befte.


#27

Goditje e padrejte politike? Nese hetuesit italjane thone qe eshte implikuar dhe Tahiri, ata po perpiqen te godasin politikisht ate? Pra i bie qe Saliu te kete blere dhe hetuesine italjane?


#28

E ka blere , mos te duket cudi.


#29

Ska pse e blen. Jane tropojanr.


#30

do i jete prezantu si Rama, po lun kurin e shokut


#31

ca jane vite drite larg mo vlla , Rama shan ke ti dal para… gazetare e ca te duash? -pastaj, Edvin Kristaqi personalisht e lincoi ne media Zaganin para disa vitesh kur ai denoncoi Tahirin per makinen dhe lidhjet e tija kriminale ne pergjithsi me Habiljat… Zagani sot u faktua me 1000 % nga policia italjane !
nese do ishte degjuar sadopak Zagani aso kohe, mbase do ta kishin shpetuar vendin nga shume gjera, e sidomos nga kanabizimi qe ka vene ne rrezik integrimin e Shqiperise ne Evrope.
madje BE do riktheje vizat per Sqhiperine… he per he po mendojne per nje sistem online te vizave , gjoja per ‘‘ballkanin perenendimor’’ ne pergjithsi thone. por ne fakt do vlej vetem per Shqiperine, pasi Mal i Zi dhe Serbia jane ne kurs te mbare per BE… keta ne mbledhjen e ardhshme te BE , mbase pas 6 muajsh , do pranohen ne BE. kuptohet jo me te drejta te barabarta… por ama do kene levizjen e lire. keshtuqe cfaredo mase te marre BE per vizat, efektiv vlen vetem per Shqiperine,


#32

te mesojme sa me shume shprehje shqip:

“peshku qelbet nga koka”


#33

ta shtyjne sa te kene mundesi deri te enjten po qe e mundur , kjo eshte ceshtje shume me rrezik dhe duhet ta mendojne mire e mire para se te procedojne…sepse kete ke frike me e fut edhe ne burg se shkon e te fik alarmin e burgut.


#34

Media e kazanit pra!!:joy:


#35

Po mir mo vlla, ky kur nuk do me e dorzu por don me edhe me e denu, pse nuk e mban ke burgu i surrelit me beton antirraket :smile:


#36

po gojet e liga thone qe e ka bo jo per ta fut mrena, por per ta shpetuar o Brado.


#37

Pse eshte me i keqi? Cfare pret Sajmiri, t’i dalin krah me sy mbyllur e te vene doren ne zjarr vetem pse e kane shok idealesh? Secili mban pergjegjesi per veprimet e tij, po ka bere zullum, t’i thote burgut hapu me mire vete, po s’ka bere dhe procesi e verteton atehere dera eshte hapur, eja prape. Per mua, mbase ngaqe eshte ne nje fare menyre mentalitet amerikan ku secili eshte i zoti i veprimeve te veta dhe merr persiper edhe meriten edhe fajin, por kjo eshte menyre me e drejte, i pelqen apo jo Sajmirit.

Mesazhi i Rames eshte nje cike i dyzuar ne fakt, nuk duket krejt si mesazhi i dikujt qe beson ne pafajesine e ish kolegut, ndoshta ne perpjekje per t’u dukur me teper pro procesit sesa pro Sajmirit, ose ndoshta ngaqe Tahiri ka sjellje kokecarje qe s’i duheshin dhe e ka vene PS ne pozicion delikat, por vende - vende e ka hedhur poshte


#38

“Unë e kam mbrojtur Saimir Tahirin, për shkak të detyrës si ministër i brendshëm, dhe për këtë shkak u krijua perceptimi i gabuar, se ai ishte bashkëpunëtori im i afërt.”
Kështu tha Edi Rama, përpara parlamentarëve të vet, duke menduar se me këto fjalë shpëtoi, duke i dhënë duart Saimir Tahirit…
"Siç e tregoi koha, në detyrën që mori, nuk i ndërhyva asnjëherë të vetme, në zgjedhjen e bashkëpunëtorëve, në ministrinë e brendshme.”

Kështu tha Edi Rama, i frikësuar, në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, duke menduar se me një fjalë të vetme, i lau duart, me bashkëpunëtorin e vet më të ngushtë dhe më të rëndësishëm, në qeverisjen e shkuar katër vjeçare.


#39

Fjalim briliant i Rames… Mua me dukej se po i binte forte kambanes se Tahirit te hapnin veshet te tjeret.

Sot fillon vetingu lexova diku, hall i madh per kryeprokurorin se ketij as viza nuk i jepet me. Ku ne te semes do shkoj. Kollaj te sulmosh Lu-n publikisht, por ata mbajne inat pak si shume.


#40

Ne baze Te kushtetutes KM emeron dhe eshte pergjegjes per ministrat.