Rama: I qëndrojmë marrëveshjes parazgjedhore me PD

Nuk e dha pra. Sapo foli. Kerkoi votime dhe ai do te jete nje nga kandidatet. Fajin per humbjen ia vuri prape pareve te droges. lol

Po prape duhet te jape formalisht doreheqjen.

Kapo, le te themi ti i drejtohesh per vote nje grupi te perbere prej 1000vetash. 700prej ketyre (grupi 1) kerkojen rruge pune etj, 200 te tjere (grupi 2) kerkojne rregull e ligj, 100 te tjere (grupi 3) kerkon paret e kompensimit per vitet e internimit qe ne nje fare menyre i bie ne kuriz te atyre qe kerkon grupi 1.
Kryetari partise kur i ka burimet e kufizuara mundohet te siguroje votat e grupit 1 dhe i pjerdh ne te grupit 3. Tamom kte boni lulushi. Ne zgjedhjet e tjera grupi 3 do jete vetem 60 edhe … pirdhi ne te antikomunizmes.

Deklaroi nje pezullim te perkohshem te funksioneve te tij si drejtues, deri ne votime, qe do te behen me urgjence. Por jo doreheqje.

Faktin qe Basha deklaroji qe nuk i jep llogari Topallit e Patozit qe braktisen fushaten e PeDit tregon qe Basha do konkuroje me perkrahjen e Salukut ne Kongres per Mandat te Dyte qe mund ta fitoje se nuk kan njeri tjeter kta te Shqupi tani per tani.

Paska vene Ridvan Boden si tranzitor…iku dhe Basha.

basha beri gabim me ate çadren e cila e pati te miren e saj te vetme, qe tregoi qe te djathtet nuk jane agresive, nuk jane anarkiste, nuk jane kriminele (asnje komunist nuk vrane, kur keta te fundit vrane me dhjetra te djathte, te cilesuar si reaksionare). kur e krahason me mitingun qe beri Rama, eshte si nata me diten.

po basha nuk duhej te bente te njejten gje si rama, miting me muaj ne rruge. gjeja me e shemtuar per nje njeri. edhe sikur jeten e tij te kete ne loje, nje njeri duhet ta pranoje vdekjen sesa protesten neper sheshe, si lypes.

edhe Berisha te dale e ta mbroje Bashen ,nuk shpeton dot kete here

Besnik Mustafaj
Gjergj Lezhja
Tomor Alizoti
Julian Deda
Leonard Nardi Olli
Suzana Zana Guxholli
Majlinda Bregu
Genc Ruli
Ridvan Bode
Armand Teliti
Astrit Patozi
Keltis Kruja
Agron Musaraj
Igli Cara
Ardian Kollozi
Rajmond Hoxha
Eleina Qirici
Gjergji Papa
Bedri Hoxha
Roland Keta
Kreshnik Bozho
Gent Minarolli
Mirgen Lata
Sherefedin Shehu
Fabian Topollaj
Grigels Mucollari
Arieta Keci
Andi Permeti
Kozma Dashi
Ferdinand Shehu
Roland Keta
Dashnor Sula
Shaban Memia
Arqile Gorea
Artur Shehu
Vasillaq Ndreko
Ermira Qosja
Luter Nuraj
Atird Hoxha
Viktor Bezhani
Gjovalin Bzheta
Edi Vecani
Vilson Haxhiraj
Agron Hasanbasha
Mirela Muçaj
Remzi Haxhiu
Bedri Luku
Iriat Hyka
Mirela Hasanaj
Ilia Milo
Artur Ajazi
Edlira Jakova
Renato Preza
Koco Bello
Valter Miza
Ramadan Hoxha
Genci Doci
Ilir Laci
Bedri Mihaj
Florian Dani
Vasillaq Ngresi
Nexhmi Dokollari
Ermir Petriti
Demir Gjana
Spartak Shaholli
Armand Cenolli
Aurel Agolli
Ilir Kondi
Ndue Paluca
Guri Tatari
Ilir Krosi
Kristo Cipa
Nexhmie Xhuveli
Vasil Milo Rrapo

Marreveshja Rama-Basha kishte disa pika sipas rezultateve qe do te dilnin nga zgjedhjet. Keshtu nese ps merte me pak se 71 do te qeveriste bashke me PD. Dhe anasjelltas, nese Pd- do te merte me pak se 71 por me shume se ps- ja do te qeveriste me Ps, por me kryeminister Bishen, me fal Bashen. Tani qe ps-ja e ka vete timonin, pra mbi 71, nuk do te beje kualicion qeverisesh me Pd-ne, por do te bashkepunojne ngushte ne reformat legjislative perfshire ndryshime kushtetuese, zgjedhjen e presidentit, ligjin elektoral e etj. QEllimi plotesimi i standarteve per tu integruar ne BE me cdo kusht.

1 Like

Fakti qe i dha pushtet Ridvan Bodes, njeriut te besuar te Berishes, tregon qe pret te kete nje te tatepjete te veshtire por me perkrahjen e ftohte te Sales. po kush e pjerdh Besnik Mustafain apo Suzana Guxhollin…them qe do fitoje ne Kongres duke luftuar ashper Jozin, Patozin e Bregun…ne fund do te marre nje fitore si e Pirros. Mos harro Deputetet jane te tijet ne Parlament. Kta jan te perjashtuarit.

listen per largimin e Bashe e mora nga FB i Bodes

Ridvan Bode
46 mins ·
DEKLARATA
Të shqetësuar:

  • Për rezultatin katastrofik te PD në këto zgjedhje;…
    See More

Basha duhet te jepte dorheqjes e te mos qurravitej, jo po u blene votat jo po pati presion nga shteti dhe policia. Sot PS ka 761 838 vota plus 45 000 mije se viti 2013, nderkohe PD ka 450000 me nje ulje prej 75000 vota, diferenca PS PD eshte gati 3000000. Eshte idiotesi te thuash qe u blene 300000 mije veta. Mer pergjegjesi e largohu ne Hollande, jo u ngriva jo u shkriva.

Ridvan Bode eshte i besuari i Berishes…eshte Cifuti i thesarit te fshehur…sigurisht qe do e vere ne FB sepse eshte strategji e Berishes e te paret u hudhen dhondri me Editin e familjes. Kumandari nuk e merr dot vete ne dore dhe vec Bashes nuk beson njeri sot per sot.

Mo u shqeteso Kapo, votimi eshte nje anetar nje vote dhe keta qe ke vendosur ti me larte vetem nga nje vote kane ne dore. ANetaresia e PD-se eshte e madhe . PAstaj mos harro se nje nga pikat e marreveshjes Rama-Basha eshte qe te bejne perpjekje per te ndihmuar njeri tjetrin per te qene kryetar te partive respektive. DHe ti e di mire qe parate e droges nuk kane te sosur dhe nje pjese e tyre do ti vihen ne dispozicion stafit teknik te Bashes per te realizuar rizgjedhjen e tij ne krye te PD-se. DHe e gjithe kjo behet per te miren e Shqiperise dhe te shqipetareve. PRa shprehja e fillim viteve te demokracise " opozitar por vellezer" do te marri kuptimin e saj te plote.

Une ja thashe kapos me lart qe jemi opozitare por vellezer, po s’me beson. Mbase po ta lexoje edhe nga ty, fillon e bindet.

Qeka karagjoz ky Lulka. Si u ankoke se u vodhen votat kur kishe gati gjysmen e qeverise dhe kryetarin e KQZ ?!!! Dil aty e jep doreheqjen me te mire se do te nxjerrin prej leckash jashte si Selamin qe se linte Izet Haxhia te hynte ne zyre. Ska faj se deri tani ka pare vetem anen e mire te Berisheve. Ik mer cun me te mire se do te gjejne edhe ty te aksidentuar me makine ne ndonje cep te Shqiperise.

1 Like

Fakti qe Mero Baze dhe Shpetim Nazarko po mbrojne Bashen tregon qe ai duhet te ike.

rama po ashtu po nuk e futi shqiperine ne europe edhe per keto kater vjet, duhet te largohet nga kreu i partise. kryetaret e qeverive duhet te kene objektiva te LARTE, dhe po nuk i rrealizuan duhet te largohen. vetem keshtu krijohet fryme e mire qeverisese.

mirepo mendoj se kur te fillojne dhe taksojne popullin ne maksimun per te paguar faturat, atehere s’do te kene me asnje votues me vete. do kete gallate.
sidoqofte rama nuk e ka ftyren e çelur, neper fotot qe po shosh, edhe pse fitoje bindshem. duket qe s’i ka punet mire me perendimin dhe ameriken qe e marrin per mafioz. keq do ta kete ne fakt. gje e veshtire qeverisja. dhe amerika donte ndryshim ne shqiperi (ne vetem me ndryshime gjasme te pushtetit miund te vazhdojme dhe ta rrjepin nga leket perendimiun po plotsu gjo te madhe nga kushtet e tyre dragoniane), po poplli gamor shqiptar nuk kupton. ça me bo.

Keto akuzat per blerje votash po qe se s’ka prova mbyll gojen e mos thuaj gje, ose mblidh prova dhe denoncoi. Perndryshe behesh qesharak si Trampi qe hedh shashka kot.

nuk e mbrojne kot. jane skile ata, e dine qe pa Bashen, Rama do ta kete pisk qeverisjen. europa nuk do te leshoj me pe. do te na trajtojne si greket. duhet t’i pagujm te gjitha keta sheshet qe beme me kalldrem te ri.

1 Like