Rama: I qëndrojmë marrëveshjes parazgjedhore me PD

ju kaluat muaj me akuza te tilla, apo harruat .

19 anëtarë të forumeve më të larta të kësaj partie dhe disa nga deputetët dhe themeluesit e PD-së të kërkojnë zyrtarisht dorëheqjen e kryetarit të PD, Lulzim Basha.

Nuk futet Shqiperia ne Evrope per 4 vjet, eshte proces i gjate. 10 vjet edhe mbase. Te hapi bisedimet per anetaresi kete 4 vjecar, po.

Marreveshja ka te beje me reformat jo me bashkeqeverisjen.
Ajo duhet te respektohet kushdo qofte kryetari i pd. Fryma e marreveshjes duhet te ksrakterizoje pd tani e tutje nese do qe te ndryshoje fytyre, aq me teper kur reformat kane te bejne me ecurine e vendit.

Futja Kot, Kaposh kta bibilushet e Peshkut u tallshin me Ramen, por Basha nuk kishte asnje shonc te mundte Ramen sepse Rama nuk ka qeverisur aq keq. Fluturo Gomar thua ti…ta heqin …po ke do vene qe do munde Ramen…Jozin apo Patozin?

Genc Ruli u beri thirrje Demokrateve te dalin neser tek Shqupi e ta shporrin Bashen fizikisht nga Zyra sepse nuk eshte dakort me ngrirje po desheron shkarkim.

Kush neve? Une s’jam ne Shqiperi dhe as kam ndonje rol ne qeveri. Edhe nese do kisha, nese bej une nje gje dhe eshte gabim s’eshte e thene ta perseritesh. Beje me mire se une po qe se je i zoti ose do te behesh shembull per t’u ndjekur.

nga komentet dukesh si militant PS. pak rendsi ka se ku jeton ti dhe une. çfare ti mbron eshte thelbi.

HAHAHAHAHA te djathtet e shokut Blendi Fevziu !! Pasues te denje te Ballisteve e Zogisteve !! Te pa-bese e te pa-bythe ! Te qellojne pas shpine,nuk kursejne as sojin e tyre,me te njejten menyre edhe me te ! Ikni e beni gare kush imiton me shume krye-barajktarin qe ju veshtron nga kulla pasi te qani me lot kokodrili Bashen( qe eshte i vdekur e akoma se di ) e mjere! Do u vijne mend kur te humbisni bashkine e Shkodres pas dy vjetesh,por do jete vone edhe per ti kerkuar llogari Frangaj e Fevziut! Mendoj se nuk do te kete me meshire per ju si kesaj radhe…i ka kapitalizmi keto :v:

O sali o baba…:grimacing:

Me kujtove kete:

Japanese attitude for work: “If one can do it, I can do it. If no one can do it, I must do it.”

Arabic attitude for work: “Wallahi if one can do it, let him do it. If no one can do it, ya-habibi how can i do it ?”

2 Likes

Mund te kem bindje te majta, por jo socialist. Arsyeja e vetme pse ndoshta “mbroj” socialistet ne kete diskutim eshte sepse i kam takuar Edi Ramen dhe Ilir Meten edhe Bashen dhe megjithese kam rezervat e mia per te tre, mendoj se Rama mund te ofroje me shume per Shqiperine. Ky besim shpesh zbehet kur shikoj cfare ekipi te paaftesh mbledh Rama rreth vetes, por prape shpresa vdes e fundit. Po qe se Basha do tregonte te njejtat aftesi dhe kapacitete, do kisha mendim me te mire edhe per te.

2 Likes

rama dhe mu me duket me i AFTI nga te tre ata. eshte me Artist. normal.

e kena me femrat ket radhe Topalli,Bregu…

Cfare fituat nga caderja?

ketu vjen era tradheti burra ,kompromis me komunistet

e shpjegova tek nje post siper. treguan qe te djathtet jane me tolerante. nuk djegin as shkaterrojne per te fituar me çdo kusht te drejten e tyre. fitore me madhe se zgjedhjet kjo. por duhet qe edhe kryetari i PD ta dij kaq gje, dhe tek keto pike te kapet per te fituar simpatine e shqiptarve te ndershem. jo me protesta si komunistet, ata dhunen e kane sistem. s’ka fitore pa revolucion proletar thosh Marksi

A nuk ishin te djathtet qe tentuan grusht shteti ne maje te tankut ne 1998, apo po thua qe jane zbutur tani?

Filloi avazi; u blene votat, bandat etj, me 5 foto te sajuara.
Brenda sistemit fitorja e Rames ishte e meritume. U ndihmua natyrisht nga fakti i te qenit ne pushtet dhe i te paturit ne dore te bashkive me te medha ne vend, por per hir te se vertetes Rama ja ka bo yzmetin qeverisjes shume here me mire se qeverite parardhese. Prandaj duhet te tregohen me fisnike. Edhe ne humbje ka dinjitet.

1 Like

kush e beri diçka te tille ? se kam regjistru dhe as ndjek situaten vazhdimisht ne shqiperi, por di qe rremuhjen e atyre viteve e fillun vlonjatet qe humben leket dhe akuzuan salen si hajdut. ky u çoi forcat e armatosura te vendoste shtetin ligjor dhe ata ja therren si lepuj ata te shikut. kish skena qe u pine dhe gjakun si neper filmat me vampira.

Ndoshta s’ishin. Ishin njerez te nxitur nga Berisha dhe PD por jo domosdoshmerisht te djathte.