Raporti aludon se rusët kanë informacione shantazhuese ndaj Trump-it


#47

:joy: Nuk ka faj KM qe ankohet per perkthyeset.


#48

Rastesisht pashe sot ne youtube kete muhabetin qe Obama eshte gay dhe Michelle trans,dhe cuditerisht e hasa edhe ne nje nga komentet ketu te artikulli qe solle.Ne fakt,pak si shume te gjera i ka shpatullat ajo:)


#49

Sorros dhe lagonjte e vete i ka zene paniku dhe duan te bllokojne Trump me cdo kusht.
Burimi i raportit te fallsifikuar vjen nga BuzzFeed. Neoconet dhe libtardet po perdorin cdo menyre per te deligjimituzar Trump dhe sabotuar rifillimin e normalizimit te mardhenieve me Ruset…Nderkohe qe gazetaria amerikane ra ne gracken e vet dhe po fillojne katharsin sa edhe vete nje nga arkitektet e propagandes neoliberale Chuck Todd sulmon direkt klounin BuzzFedd

“Don’t you have a responsibility of not spreading false information?” Chuck Todd asked BuzzFeed Editor in Chief Ben Smith on MSNBC on Wednesday evening.

Washington Post media columnist Margaret Sullivan wrote that “it’s a bad idea, and always has been, to publish unverified smears.”

“BuzzFeed let Trump cast a shadow of doubt on all reporting,” Poynter Institute Vice President Kelly McBride wrote in the New York Times.

Me sa i shoh bathet Trump do filloje te pastroje shtepine duke filluar nga sherbimet sekrete te cilat jane mbushur minjte neoliberale te cilet thjeshte po perpiqen ti sabotojne mandatin (gjeja e pare qe ka premtuar)…Ndersa BuzzFeed do pesoje fatin e Gawker se shpejti. Qelbesira Sooros ka per tu shpall person non grata ne SHBA(uroj ti vene pranga kermes neoliberale dhe ta plasin ne Guantanamo me shoket e vet)


#50

Shpatulla te gjera ka patur dhe Pegi Vreto po konkurroi per Miss Albania dhe doli e treta :smile:

Keto komentet neper artikuj une s’i lexoj ose me sakte kur kam kohe te lire dhe i lexoj eshte vetem per argetim, per te pare ne c’derexhe jane katandisur njerezit dhe sa idiote ka ne kete bote me shume kohe neper duar dhe me nje laptop apo smartphone qe flasin nga bytha. Me perpara kishte filtra per ca gjera, gazetat dhe televizionet nuk shkruanin gomarlleqe, editorialet kishin esencen e tyre, jo cdokush mund te shkruante ne gazete apo te dilte publikisht ne nje platforme. Platformat e mediave sociale kane krijuar nje perbindesh qe s’e kontrollojne dot; cdo budalla qe mendon se ka dicka per te thene e thote. Duke filluar qe nga dokumentimi i cdo minute te jetes tende, te komentimi per cilindo dhe per cfaredo edhe kur nuk e ke idene se per cfare po flet. Ne vazhdim njerezit e pelqejne apo shperndajne ate cfare shikojne pa e marre mundimin ta vleresojne a ja vlen a jo dhe krijohet nje vorbull e nje rreth cinik ku idiotet ngelen duke shkruar, dhe ata me idiotet e marrin dhe e qarkullojne. Pastaj arrijme ne nje pike si kjo ku njerezve s’ju ben me pershtypje nese ajo qe thua ka kuptim a jo, nese po thua genjeshter apo jo. It’s a special kind of stupid. Jemi bere si bicim minatoresh, duhet te germojme shume qe te gjejme ndonje gje te hajrit per te lexuar/pare/degjuar.


#51

Nje artikull nga Atlantic qe shpjegon cfare eshte Kompromat dhe si funksion. Nuk eshte pra cudi qe Putini ka materiale kompromentuese per Trump dhe cdo amerikan me ndonje fare pozite qe viziton Rusine.


#52

Nuk dua te merrem shume me artikuj se u bene bajate me kete punen e gogolit Rus, se edhe raporti i agjencive te sigurise u bazua thjesht ne artikuj. Asnje evidence te faktonte teorite apo akuzat e tyre. Sic e kritkuan dhe disa media perfshire dhe Guardian, mungesa e provave eshte papranueshme. Turpi eshte se gjitha agjencite e sigurise amerikane u bazuan ne rrefimet e nje ish agjenti te MI6


#53

akoma vazdhdojne keto loosers…

sa shpejt harrune qe me ate fushaten #grebthembydhepusi e humben Michigan, Wisconsin dhe Pensylvannian.
sa doli ajo video u kthy rezultati te ato tre shtete.


#54

Clapper ka fillu te dhjese ne breke…“Ciraku” Clapper, Drejtori i C-inteligjences kombetare e kuptoi se e menderosi krejt punen dhe kjo puna e “manchurian candidatit Rus ju kthye ne bumerang”…

This evening i had the opportunity to speak with President-elect Donald Trump to discuss recent media rapports about our last briefing last Friday. I express my profound dismay at the leaks that have been appearing in the press, and we booth agreed that they’re extremely corrosive and damaging to our national security.


#55

po mire, ti vete e lexon vete kte linkun qe sjell apo thjesht per ilustrim qe e ke haberin per cfare flet?
se pikerisht ne artikullin qe ke vene ne link, dikush thote qe ky agjenti i MI6 nuk eshte nje njeri qe ka parim te krijoje zhurme kot:

The former Foreign Office official who has known Steele for 25 years and considers him a friend said: “The idea his work is fake or a cowboy operation is false, completely untrue. Chris is an experienced and highly regarded professional. He’s not the sort of person who will simply pass on gossip.”


#56

Ke nji " O " mangut ke ajo fjala " loosers "… I’m sure it was a typo …


#57

Une e lexoj linkun…Te gjitha agjencite e sigurise se Obames bazohen tek nje pensjonist i MI6 meqe “paska qene profesjonist ne kohe te vet” duke mos paraqitur asnje fije evidence per akuzat eshte absurditet…Fut ketu faktin e rendesishem qe te gjithe jane me breke neper kembe duke u larguar. Kjo i pengjan shume farses se eksperteve te Berishes per 21 janarin dhe plumbat rikoshete.


#58

Si ti si te tjeret (qe jeni ne Evrope ose ne Amerike) ose s’e keni kuptuar mire ose nuk doni qe ta kuptoni sepse s’ju intereson. Nga cfare kam kuptuar une, cfare eshte leak eshte kjo: Trumpit i eshte thene ne nje nga 2-3 raportet e inteligjences qe ka marre deri tani “shiko se do te te dalin fjale dhe per kete, keshtu qe pergatitu”. Nuk e kam degjuar apo lexuar gjekundi qe te gjitha agjencite e sigurise paskan thene qe ne e besojme se Trumpit i pelqejne tja bejne cicin ne goje. Ajo cfare agjencite e sigurise kane thene me siguri eshte qe Rusia ka dore ne hacking. Ti po i ngaterron dy ceshtje te ndryshme - pavaresisht se te dyja kane te bejne me Rusine dhe me Trump.


#59

Loosers me dy o mo shok. Nuk jane dosido! Na me o te modhe “lOsers”

Icik si pune femnash kjo me u kap me typo-t po ti e di.


#60

Asnje nga raportet e suigurise nuk ka fakte te mirefillta po vetem aludime …Raporte qe i perngjajne me teper Op-Ed-eve te OJQve


#61

me vrafshin mua per derr po ta kesh lexu ti. Nga menyra e varfer e arsyetimit ku ti e krahason kete me berishen dhe 21 janarin, kuptoj qe mbron me kokfortesi dicka pa ditur si. Ti nuk je ekspert sigurie apo sherbimi sekret. Eshte shume e guximshme nga ana jote te vendosesh nje link ku ish koleget e lavderojne si nje njeri serioz qe eshte nga me te miret ne punen e tij e qe hapi nje biznes privat sepse fitohej shume (jo sepse ishte i pazote), e pastaj te thuash dicka pa kuptim si kjo qe po thua ti (jo llafe pensionisti e terci-verci)

The official added: “If he puts something in a report, he believes there’s sufficient credibility in it for it to be worth considering. Chris is a very straight guy. He could not have survived in the job he was in if he had been prone to flights of fancy or doing things in an ill-considered way.”

That is the way the CIA and the FBI, not to mention the British government, regarded him, too. It’s not hard to see why.


#62

Deri ne Suedine e larget paskan ardhur raportet e sigurise, tek ti? I paske lexuar ti raportet e plota? Ato sikur ju jepen vetem Presidentit/zv presidentit aktual dhe Pres/zc pres te ardhshem.

Gjithashtu, te me falesh por s’te kuptoj fare. Deri tani e ke ngritur ne qiell Trump, sot po e quan klloun?!


#63

100 vjet me pas.


#64

Vazhdo bjeri gajdes se i bie mire…Prape edhe nje here po ta them, keta po bazohen ke nje pensjonist is agjenti te MI6 i cili ja ka dedikuar karrieren librave fiktive tashme. Edhe nje here po ta perseris, te vetmet fakte qe perserisin papagajte qe jane duke ikur jane fjalet e tij dhe disa artikuj te mediave mainstream. Pra zero evidence te mbeshtese aludimet.

The DNI report has come in for some criticism, and not only from Trump’s defenders. Kevin Rothrock, an editor for the Moscow Times, has a good summary of its shortcomings, which include inaccurate statements about Russian politics and a bizarre overemphasis on the role of RT, the Kremlin-controlled media network. “America’s case against the Kremlin suffers from some major flaws that should be acknowledged,” he writes, “even by individuals who argue reasonably that the Russian government likely used hackers to attack and undermine democratic institutions in the US.”

These flaws may best be understood as a result of growing panic within the US intelligence community. Trump is less than two weeks away from taking office, and he’s already pledging to pare down the CIA and attacking the agency frequently on Twitter. The same day the report was released, the agency’s former director James Woolsey quit Trump’s transition team, former acting director Michael J Morell denounced Trump in a New York Times op-ed and NBC aired an interview with former director Leon Panetta that also harshly criticized Trump. There is no precedent for this kind of open clash between an incoming president and the intelligence community.

Given that many current CIA officials reasonably fear for their jobs, the report’s sloppiness isn’t all that surprising. Nor is the lack of major new information, since most of the key details had already been leaked, and the report’s significance lies mainly in the agencies putting them on the record.


#65

Trumpin asnjehere nuk e kam ngritur ne qiell, midis ati dhe qelbesires neliberale Clinton, Trumpi ishte alternativa me e mire. Luftenxitesit, politikane-ciraket dhe lobisteve nuk ju interesojne raportet e mira me Rusin se ju duhet te shesin arme dhe nisin tanke ne frontin e lindjes


#66

Luftenxitesit, politikane-ciraket dhe lobisteve nuk ju interesojne raportet e mira me Rusin

Kaluam ne teme tjeter? Dakort. Dmth ty te pelqen Trump pse eshte shume i lidhur me Rusin si dhe pse eshte shume kunder myslimaneve dhe emigranteve? Luftenxitesit Amerikane e detyruan Rusin te pushtoje Krimene, etj.?