Raporti aludon se rusët kanë informacione shantazhuese ndaj Trump-it


#25

:smile:
ministrija e jashtme e RPSSh urgjent te therrasi ambasadorin rus dhe ti doreszoje nji note proteste :smile:


#26

Kjo s’ma ha menia se ka qene nga ato shurruset. Nuk i hudh rublat kot Vladimiri. I mean look at her. I don’t think so… I don’t think so…


#27

Secretary of State nominee Rex Tillerson, at the start of his confirmation hearing Wednesday, named radical Islam, China and Russia as the primary challenges confronting an American government that’s “stumbled” under the Obama administration.


#28

sekretar shteti qe refuzon te dorezoje dokumentacionin e te ardhurave para kongresit, per aprovim sipas procedures


#29

“We must also be clear-eyed about our relationship with Russia,” Tillerson said. “Russia today poses a danger, but it is not unpredictable in advancing its own interests … our NATO allies are right to be alarmed at a resurgent Russia.”


#30

Shshshshtttttt…
Filloi Epoka


#32

ndersa Obama flet marrezira per tranzicion paqesor pushteti


#33

M’u prish menia : Nuk du qe ta heqin mr.Trump. Per kshu lloj gallatash duhet me pagu pare te modhe …
-Intel says Donald Trump agreed to let Russia have Ukraine in exchange for hacking election.
In the hours since an intelligence report about Donald Trump and Russia went public which the FBI, NSA and CIA all thought was credible enough to brief the President on, most of the focus has been on Trump’s alleged sexual antics included in the report. It included everything from Trump being involved with Russian prostitutes, to Russia videotaping it all and planning to blackmail him. But there’s another, potentially more serious accusation in the report: Trump agreed to let Russia have Ukraine in return for its role in helping him get elected.

The accusations in the intel report in question, which came from a former British MI6 intelligence officer, have not yet been proven. All we know thus far is that the U.S. intel community did consider the report viable enough that it briefed both President Obama and Trump himself on the matter. The most damning passage may be the following, which appears on pages seven and eight:

“Inter alia, Source E, acknowledged that the Russian regime had been behind the recent leak of embarrassing e-mail messages, emanating from the Democratic National Committee (DNC), to the WikiLeaks platform. The reason for using WikiLeaks was “plausible deniability? and the operation had been conducted with the full knowledge and support of TRUMP and senior members of his campaign team. In return the TRUMP team had agreed to sideline Russian intervention in Ukraine as a campaign issue and to raise defence commitments in the Baltics and Eastern Europe to de?ect attention away from Ukraine, 3 priority for PUTIN who needed to cauterise the subject.”
If this particular detail of the intel report can be proven, it represents treason and it would almost certainly result in Trump’s eventual impeachment.
Source : Palmer report.


#35

QETESI ATY…po flet Presidenti …!!! https://www.facebook.com/DonaldTrump/videos/vb.153080620724/10158452429155725/?type=2&theater&notif_t=live_video&notif_id=1484149866685751


#36

Kur Gjermania naziste " Fsheh materialin e shfaqur ", ju pergjigjuni me double click ke " Shfaq materialin e fshehur " . You’re welcome.


#37

Tani Rama do jete ne dileme te madhe, a ti prishi menjehere mardheniet me Shba ne baze te ketij informacioni. Kjo mund te jete mundesia e arte qe nuk vjen dy here te dera.


#38

Tani sa e pashe tek lajmet kete akuze dhe pergjigjen e Trumpit. Me duket se dhe mediat perendimore kane filluar si ne Shqiperi, merr nje thenie andej, nje kendej dhe bo titull bombastik. Ajo qe po kuptoj une eshte, se; Trumpi po fut ca masa proteksioniste dhe me duket se Vehbiu ka te drejte ketu kur flet per kete gje, ose eshte ndikuar nga Trumpi, se sa per ketu ne Europe, akoma nuk flitet per masa proteksioniste, perkundrazi, EU po vazhdon te beje marrveshje te tipit MSA edhe me vendet afrikane.


#39

Shkoi per lesh CNN-i… vete e ndertuan kete politike mainstream media… http://www.bbc.com/news/world-us-canada-38575592


#40

shif poshte


#41

i nderuar, vete BE eshte nje forme proteksionizmi


#42

Ti Whitesnake je ketu?:grinning:


#43

Ketu te peshku jam po s´jam ne Sjælland…


#44

Edhe sikur te dale e perfolura video kompromentuese e Trumpit, great ratings ka per te pasur.


#45

#46

Getting away with murder = terhequr me vrasje. Way to go. Thanks Google Translate.

Vazhdojme emisionin me lajme te tjera:

Kete po e sjell me shume per informacion per kedo qe eshte I interesuar se ata qe e kane ndare mendjen s’ju plas shume nese Trampi eshte genjeshtar apo vrases. Pertej preferencave politike te secilit, ekzistenca e Trampit ne sferen politike po arrin te shfaqe nje histeri publike qe s’eshte pare per te pakten 50 vjet. Njerezit i kane thene logjikes dhe kultures komunikuese “ik pirdhu” dhe s’e rruajne shume se kush I perfaqeson, madje sa me “i jashtem” aq me mire. Po mbushet vendi me debila inatcore e arrogante qe sa here hapin gojen vetem kelthasin. Edhe kjo eshte nga te dyja anet se edhe ekstremi liberal s’eshte me mire.