Raporti britanik i vitit 1916 për Shqipërinë: Hoxhallarët kanë axhendë greke, ndërsa disa priftërinj linjë turkoshake

Hidhka pare Putini per kete percarje. Mos kane arrit rublat dhe ne peshk?

Ma ke thene bre peshk i nderuar, ma ke thene.

Po ti pasardhes i ismailave, eqeremeve, envereve, vladimireve e jorgove, avdyleve, apo i kujt?!

1 Like

Ok ok se debat po bejme.

1 Like

Jam pasardhes I Sotirit,Jovanit,Sotiraqit,Ligorit,Adhamit,Kostandinit dhe Aristotelit.
I kam vene rradhe paraardhesit nga ana e babait aq sa kemi arritur te gjej.
Sic e shikon jane shqiptare safi.

Une jame pasardhes i Thomait, Vasilit, Tomit, Gjergjit, Ilias…Rastesi te jete kjo valle?:grin:

1 Like

https://vizionplus.al/festa-e-pavaresise-ne-prizren-qytetaret-largojne-flamurin-turk/

Prej viteve '70ta e ketej, ne kosove emrat e femijeve ne menyre absolute jane vene me karakter etnik shqiptar. Emrat turk arab e musliman 99% jane zevendesuar me Vlora, Berata, milota, teuta ilira albana shkodrana çameria rozafa saranda flamura shqipe shqiprona dodona koraba shkelzena bardhyla etj.

I nderuar @peshk, krejt keta te dalur nga koqet e koqevareve.

2 Likes

Nuk ka rëndësi emri i ndërruar, e rëndësishme është që ju koqevaret babë sulltanin e keni në zemer, ndryshe nuk ka se si të vendosni diten për diell flamurin turk, mu tel lidhja e Prizrenit.

PS
Me emrin Çameria keni hanger mut, nuk shkon hiq…

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Cfare rendesije ka ADN-ja?
Une nuk kam frike fare te bej testin e ADN-se.
Une jam shqiptar me ndergjegje.

https://vizionplus.al/festa-e-pavaresise-ne-prizren-qytetaret-largojne-flamurin-turk/

Paska akoma shqiptare.
Ky eshte vertet nje lajm I mire.

A tani mos, te lutem. Gjithe shpresat tek ti i kemi. Duam bekimin tend. Pa aprovimin tend jeta jone s’ka kuptim.

Aman mos beni kshu se eshte turp…

1 Like

Nuk eshte turp hic. Ca ka barku nxjerr peshku. Po qe se jane shume me kte menje as e meritojm fare pavarsine qe na e dhane me zor. Dhe … Provat e historise nuk mbarojne neihere.

1 Like

Jo per te te fyer prejardhjen korrent-o, por shqipet e anadollit ne kete rast kane nje shprehje “Vetem nena dihet, babai varet nga rrethanat” qe shoqerohet me nje nenqeshje dhe te 10-t te gjithe pemen gjenealogjike qe ke pikturuar.

Tani sinqerisht, asnjeri nuk i ka shkuar deri ne fund ketij muhabeti te races se paster, etj, etj. Grigja do bari dhe nje bari i forte i ka munguar shqipeve. Deri me sot vetem nje kane njohur dhe ai i vuri drune anadollakeve e brekushkurve. Por do ti qe ajo toke nuk eshte aq pjellore sa te pjelle Gjergj Kastriota perdite.

1 Like

kush po pjerdh per shqipet e Anadollit mer, tani jane shqipet e Monpeljese qe ne kete rast kane nje shprehje:

Ne as qe pjerdhin nene e babe sepse jemi vete nene e babe te krijuar ne laborator.

Psh nga acidi desribonukleik i ACDC ne klonojme 1000 ACDC, 2000, 3000 sa t’dush tina ne krijojme ACDC, e çfar do lloj qenie tjeter TVLS ne krijojme.

Pra as qe ka nevoje per Skenderbe, krijojme 1 meleon skenderbegas ACDC dhe TVLS te armatosur me bole me fuqi goditese atomike dhe i zhdukim te gjithe anadollaket, komunistet, spijunet greko-serbe dhe krijojme Shqiprine e Modhe.
Me paret e fituara lujme ne burse.

1 Like

E kam edhe nga nena pemen gjenealogjike…
Une nuk dua te ofendoj shqiptaret muslimane se i kam shoke te ngushte,miq shtepie dhe fis,pasi jemi martuar me ta.
E di qe akoma nje pakice e muslimaneve shqiptare eshte filoturke dhe kuptohet qe ekstremiste ka kudo.
Fare mire mund ta shohesh ,ne komentet qe kam bere me pare,qe edhe filogreket nuk i shikoj dot me sy,bile per mua jane te te rrezikshem se filoturqit,pasi jane si semundje e bute.
Thjesht dua qe komuniteti musliman sidomos ne Kosove e Maqedoni te distancohet dhe pse jo edhe tu tregoje vendin atyre arabeve shqipfoles,se vetem shqiptare nuk jane ata.

Po keshtu me cudit disa kometues ketu qe ndoshta per te qene politikisht korrekt justifikojne keta birbot dhe femrat qe veshin burka dhe ferexhe dhe qe duan te drejtojne Shqiperine nga turqit dhe beduinet arabe.

1 Like

Asterisku nenqesh edhe pse nuk eshte anadollak (por qesh si montpellak), sepse ne asnje peme gjinekologjike eshte regjistruar qe hanemja ka bere seks me sherbetorin dhe ka pjelle trashegimtarin e pasurise nga sperme e sherbetorit.

Tolerance and acceptance ACDC. Tjetra me ferexhe po jep lajmet ne Kanada, merrni shembull.