Rezultatet e zgjedhjeve: PS kryeson në rang vendi

Ti vje me lajme nga gazeta express, une te them ckam degju nga njerez te brendshem per ndodhira pas zgjedhore. Gjithsesi idjoti jam une qe edhe pas 5 postimeve sqaruese vazhdoj e merrem me ty.

Une dij ato qe ti shkruan ketu. Nje draft te 6 muajve me pare, e di per oferte pas zgjedhore.

Nuk eshte faktor ramushi ne kosove. 10 deputete i ka ramushi, 10 deputete i ka lista serbe (direkt e formuar nga beogradi). Per te mos u varur nga lista serbe, duhen 61 deputete shqiptare.
Ramushi 61shin e tenton me 10 serbet brenda, qe ne cdo moment do ta kushtezojne.

Vv, me serbet dhe me pdk nuk ka asnje shanse te bashkepunoje, sepse i konsideron te njejte.

Ne kete rast vv 31, ldk 30, bejne 61.

Juve qe kelthisni per popullin demokrat e me the te thashe, e vetmja here kur e djathta ka fituar zgjedhjet ne Shqiperi fair and square ishte 1992. Pastaj gjithmone ose me dhune, ose me te vjedhur, ose koalicion me te majtet. Keshtu qe mos u ankoni jo njera po tjetra. Aq mire po ua ben sa s’ka, juve ja mesuat hilete e zanatit.

Kur ju tha Rama prisni se s’keni pare gje akoma per kete dite e kishte fjalen?

2 Likes

Turp i Zotit, as lagjia e vet s’e ka votuar Bashen. Njesia 8 Basha ka marre 151 vota. He me te lumte, keshtu vazhdo. Gjynah ata qe te vijne nga prapa po fshati qe duket s’do kallauz. S’ishe mall as per minister, as per kryetar bashkie, jo me te udheheqesh nje parti ne rang kombetar. Te rrofte avokatia e Hollandes.

Avokati e leshit. Avokati pa nje dite pune.

Enveristet me te lebetitmin ne krye paskan nje field day sot :grimacing:

:grimacing: Plakaruqe e ke vun re qe bota te eviton si mortjen??? :grimacing:
Tani do na lesh rehat te bojme dy llafe muhabet apo do bohesh mo keq se ai shoku jot Pellazgian :grimacing:

Plakja s’eshte turp .ti je ne prag te pencionit per vete .tu bec pompino kamunisteve dite e nate si ben ti eshte turp :grimacing:

C’do behet ndonje gje sot? Do dali Likja me kobure ne brez si Leka apo do kenaqen me 2 deputete plus?

Rrjedhja para kohe eshte Motra…si edhe sjellja …kur kthehesh ne rrodhe te peshtire qe u ngjall njerezve neveri.

Ne te tjeret morrim e japim pergjigje njoni tjetrit, ngallim interes mes atyre qe kena qejf me ndru dy llafe dhe evitojme ata qe sduam te komunikojme kurse morrat e kuq si puna jote jane parazitar.
Po ku ka Enveriste me te modhe se ty moj e traumatizuar nga Totalitarizmi. Ti ndoshta nuku e kupton por cdo pikepamje politike e ekonomike e kulturore totalitare e Enveriste e ke …me gjithe kokat e verdha.
Spo te hap njeri muhabet…prit ate pellazgjianin tat.

Pas Albes me zamete, na eshte zemeruar edhe nje shoqe tjeter, nje shkrimtare e shquar

E drejte, e kane bere plazhin aerodrom.

ca thu o gjemb. Kane bere vertet pune. Mund te kishin bo me mire, por kane bere.

Nuk po te kundershtoj, megjithese nuk kam qene ne Fier kohet e fundit qe ta vertetoj. Doja te shtoja dhe punen e aerodromit. Apo u harrua?

A quhet pune dhe kontrolli i fruta-perimeve?

Lungomare mrekulli e tete e botes :grimacing:

Po si mund tja atribuosh bashkise avionin e droges?

Pjerin Ndreu për Ramën: 53 vjeç u bone shofer!

Nuk ja atribuova gje bashkise punen e avionit. S’e dija se po flisnim per bashkite, kujtova se po flisnim per pushtetin qendror. Ndoshta te keqkuptova.

Arritjet e juristit te shkolluar ne Hollande:

Realizoi Rrugën e Kombit - KLSH e paditi për abuzime që u mbyllën në Gjykatën e Lartë për procedurë dhe çështja mbeti pezull
Realizoi marrëveshjen e detit që u hodh poshtë nga Gjykata Kushtetuese
Në Ministrinë e Brendëshme në drejtim ndodhi 21 janari. Të gjitha proceset gjyqësore i ka humbur deri ne Strasburg.
Humbi me General Electric në anullimin e hekurudhes me tren elektrik Tirane-Durres-Rinas dhe paguam 10 milion USD penalitet + 92 milione USD kontrata qe iku per lesh.
Prishi mbikalimin te Zogu i Zi dhe e humbi çeshtjen në Gjykatën Kushtetuese