Rezultatet e zgjedhjeve: PS kryeson në rang vendi

Ta bej nje une me gershere tha.Jo,jo se na can topin,ia ktheu.Ta bejne me cfare te duan,vetem gol me autogol te mos bejne

Do shume per te te sqaruar, ke info shume te ceketa per politiken ne ks.

  1. Ramushi me udbashet e ldkse ka koalicion qe ne vitin 2004.

  2. Ramushi me udbashet e ldkse ka marreveshje loalicioni ne vitin 2014. Me mustafen etj

  3. Ramushi edhe ne keto momente po i lutet udbasheve te ldkse per koalicion (kemi tradite bashkepunimi te shkelqyeshme, u thote)

  4. Ramushi i ka ofruar vv-se km, por listen e kandidateve prej 110, 60 te jene te ramushit, 40 te vv, 10 shoqeri civile. Qe dmth nje parti minore si aak e ramushit qe sillet rreth 8%, te kushtezoje e mbizoteroje vv-ne qe ka 32%.

  5. Ti je me udbashet apo me ramushin?

Po ta mendosh mire, gjeja më pozitive e ketyre zgjedhjeve eshte qe njerezit te fillojne te mesohen me sondazhet dhe te dine ti lexojne ato ( i kishin prej nje muaji 4 sondazhet e IPR ne 4 javet e fundit : PS jo vetem qe ishte e para, por kish rritje me 4-5% pothuaj ne cdo sondazh).

Une po pyes qe si eshte e mundur qe VV ja e cila ka hequr 1001 te zeza nga UDB-ashet e LDKse, ti konsideroje ata si menyren e vetme per tu vetvendosur. Gjer para zgjedhjeve tha do rrime ne opozite nuk i bashkohemi kurre kesaj klase etj etj.
Numrat pastaj i ke ferkuar sipas qefit. Numri i deputeteve nuk varet nga koalicioni post zgjedhor? Une po te them qe i eshte ofruar posti pas zgjedhjeve.

Dikush duhet tu rrije afer shokeve tani anti-antikomuniste si Bradit, Kapos dhe fshatarit nga Devolli. Make Albania Great Again! Thank you Mr. President!

1 Like

Pas zgjedhjeve?!!!

Ajo marreveshja qe ti flet, eshte e para 6 muajsh.

Po nejse, per te ta sqaruar situaten e ketij debati mes meje e teje, eshte njesoj sikur te te sulem une me: hej ceco, po ai tom doshi i ka ofruar rames km-ne mo. Apo rama do me ata maloket e pd-se. Shqiptaria s’ka politikan me te madh se tom doshi e armando prenga.

Nuk te kam faj qe ti nuk lexon me vemendje. Prandaj dhe ta sqarova ne komentin e dyte, pas zgjedhjeve.
Ti Haradinajn e krahason me Tomen?

Une po ta pershkruaj nivelin e njohurise qe ti ke per politiken ne ks. Aq sa une do isha i sakte me ato per tomen, aq je ti me ato qe thua.

PS, e drejte e imja eshte ta krahasoj ramushin me skenderbeun apo me hitlerin apo me milloshin apo me bajram currin

Aq jane ne qarkullim, nuk shkon dot 141 de. Ne Elbasan po vazhdon t’ia beje 8-2 shqupit

http://www.panorama.com.al/elbasani-numerohen-170-kuti-nga-591-ps-ruan-8-deputete-camet-i-marrin-mandatin-lsi-se-pd-mbetet-me-2/

Pikerisht, por kam pershtypjen qe rama i ka perdorur prej kohesh me mire se te tjeret sondazhet, informacionin qe ato japin.
E pata thene qe meta beri gabimin e jetes qe nuk pranoi koalicionin e lutur nga Rama prej 7 muajsh, por kjo ndoshta ka qene ceshte vetingu.
Ne shifrat e fundit te perditsuara nga kqz bojkoti nuk del shume i madh.
Nga ana tjeter, jemi i vetmi vend ne bote qe e shtyjme numerimin nje jave.
Edhe kosova e mbylli per nje dite.
Numeruesit si duket presin te behen pjese pazaresh. Nuk dihet kush do ti nxjerre verdhushkat nga sunduku deri ne fund, likja apo basha.
Sidoqofte rama e ka cimentuar qeverine edhe sikur te zbrese, qe nuk ma ha mendja ne 70 mandate. Psd dhe pdiu mjaftojne per nje qeveri te qendrueshme. Kjo e fundit po arrin 2 mandate ne elbasan.

Albano,
dhe jo vetem sondazhet, por dhe levizjet elektorale. Ja, shkoi Luli, ne 2017 (!!!) deri ne Ameriqi, per nje foto ! Do thuash ti: edhe Rama e ka bere!! Po sigurisht qe e ka bere, por ne 2007-n ! Para 10 vjetesh! Por jo ne 2017 !! (pas 25 vjetesh pluralizem, nuk i ha me njeri kumbulla te tilla)

PD ka qene historikisht kopjace e keqe e Rames. I eci deri diku Sales (2005, 2009 -me te vjedhme kjo e fundit), por kaq.

Vjedhja i ka kembet e shkurtra :joy:

Perralla me mbret shok ! Jane thjesht menefregist e pertac! Do te iki edhe ne Gjermani njeriu i ri kapitalist shqiptar…keta as ne Libi nuk i qas njeri e jo me ne boten kapitaliste!

Ti personalisht do te ndiheshe i nderuar ose krenar nese te jep voten shqiptari i sotem ne shqiperi?

Fitoi PPSH. Kjo shpjegon dhe pse shqiperia mbush me katnare u be me bllokun e lindjes dhe jo perendimit, ndersa greqia ku dhe iu be lufte me shume pushtuesve mbeti me perendimin.
Ne kemi ngel popull katnar dhe do te mbesim perfundimisht.

2 Likes

Po ike ti qe ishe ajka e qytetarise, ta pret mendja qe katnaret kane ngelur. Ti ike ne France te qyteteroje francezet, dhe i le fshatare bashkatdhetaret. Nuk te falet.

E paska trondit keq humbja e Shqupit,ia paska renduar gjendjen.

kte lajm e kishin gjith medjat dhe knej

Une e dija perfundimin e zgjedhjeve qe ne fillim se s’kam nevoje per polle te me bindin arsyen. Lexo komentet qe kam shkruar ketu qe ne fillim.
Arsyja eshte e thjeshtje ne shqiperi s’ka te djathte. Keta kane ça ferren me kohe. Fitohet me shume jashte.
Atje kane mbet vetem sahanlepirsat e rregjimit, kushdo qofte ky,

1 Like

Kush fiton zgjedhjet ne shqiperi?

:hugging: Kujt i mungon Preshi i Kavajes dhe Tangat…hec se kohe Plazhi eshte e vape e modhe. :hugging:

Ah se desh Harrova…Mediat Ruse ne sintoni me Udbashet ja veshin fitoren e Rames Fiter Bajromit…na myten Udbashet por ato Tanga do ja u heqim nga KOKA

1 Like