Sa e shendetshme eshte opozita?

mirpo ndodhte qe plebeu mbas te rrujtjes se hanemes se eksituar nga brisku (eros-thanatos), i fuste nje pallume hanemes dhe dilte kopili plebe i komunizmes ne mes te familjes se patriceve aristokrate, siç vertet ka ndodh psh me Engelsin, ose Fidel Kastron qe e kish baben dhe hanemen nje nga familjet me te medha pronare tokash ne Kube. Shembuj te ngjashem i ke me thase kudo ne bote dhe ne Shqiperi. Qe komunistet e pare vinin nga masat e gjera plebeje, eshte nje mit i rreme komunist, qe e trashegojne edhe patricet ngambrapakomuniste qe vazhdojne ta rruajne bythen nga plebejte.

Nuk veni men, doni ta provoni edhe hakmarrjen e bythes (qe pjeserisht e keni provuar ne Shqiperine e ngambrapaMonpeljese).

Ti i di mire te gjithe gjojnat i ve vulen …ku rri ti pa honger mut …je me majasell ne goje …
plus si mrençem …produkt bythe …
he u knoqe me fjalorin e fisit …
mu eksito pak me qafsh …
se ke plakaruqi fuks i Italis me ka nejt menja …

he a ke bere ndonje kopil nga bytha e ne Itali me plebe romak qe t’ka rrujte bythen?

dasara is replying… me te shame nga nona me penis prej kauçuku.

Misioni im aq eshte te ç’ikulibroj te ç’ikluribumet …
po te kam thone dhe pse je i ç’ikluribum …
te kan perdhunu keq qe ne vogli …
tani qe je pjerdh nuk ta bo njeri …lol
tani mund te shkrush çfare te dush
e mbylla hahahaha

dasara aristokratja me mision pjebejan haje haje haje haje penisin tend plebejan prej kauçuku.

Po pra, e ke pas te parrujt dhe ta kane rrujt, ate po them. Nuk e di pse qahesh nga komunizmi. Megjithese kam pershtypjen se eshte me e kendshme e rrujtmja nga aristokratet, si cdo gje gje eshte me e rralle.

Po ja psh anglia te sjell tonny blair ktu si keshilltar te qeverise e te shkaterron me tendera e koncensione te gropos si shtet. Pastaj nga varferia ti shkon e kerkon azil ekonomik ne angli. Te pranon per lemoshe e ti gjat nates enderron qe nje dite do ta pushtojme angline me azilante lufte kosove dikur e ekonomike tani.
Kshu jane dhe vellezerit tane te lindjes. Largohen nga lufterat qe u shkakton perendimi andej dhe enderrojne qe nje dite europa do thote allahu akbar mjes drek dark.

Mire, kalove te qasja liberale tani, na e bejne mire qe na vrasin, se i kemi vrare. Prape nuk na e hoqe kureshtjen injorante se perse gjenite europiane si ti futin individet nga dritarja dhe jo shtetet nga dera. Apo pikerisht prej kesaj, ngaqe ndihen fajtore per lufterat qe bejne.

Qe te mendosh ti se lindja po shkaterron perendimin.

Sic ka thene josef mengele. The more we do to you the less you seem to believe we are doing it.

E kuptova. Gjenite e Perendimit po i futin myslimonet nga dritarja qe une te mendoj se Perendimi po shkaterrohet. Gjeni i vertete je, per nderin qe ka burri.

Jo jo po lufton lindja perendimin me ushtrine e ushtareve te traumatizuar e uritur. Edhe kampet e ushtrise ia jep europa. Gjithashtu dhe veshje ushqim e mjekim.

Lere lere se qenka e thelle per trurin tim modest. Vetem mendjet gjeniale te europianeve mund ta krijojne nje skeme te tille dhe mendjet gjeniale si jotja mund ta rrokin ate. Une per vete nuk po e nok hic fare.

Si u be PS-ja forca me progresiste, kjo eshte pyetja. Partia me staliniste e gjithe botes, me nje elektorat qe e voton vetem per shkak te kesaj trashegimie te perbindshme dhe qe shantazhohet dhe blihet lehtesisht, si trashegimtar njerezor dhe mentalitet i kesaj trashegimie.

1 Like

Ho pra mo, vrite i cik menjen, pse u katandis PDhi ne kete derexhe.

Ti vertete qe skuptoke asgje. Ta ka dhene dhe pergjigjen brenda komentit. Rilexoje.

Po cpergjigje ke dhene ti a derebardhe. Ti as vete nuk e merr vesh se cfare po thua. Nxjerr harten e Perandorise Britanike. Mire qe nuk nxjerr ate te romakes. Kujdes cuno se gjenine nga marrezia nje vije e holle e ndan, dhe nga ato qe lexova prej teje me duket sikur e ke kaluar pakez.

Ta ka dhene thashe jo ta kam dhene. Ta ka dhene maksmeto.

Lere se e ndrite ti me pergjigjet e tua dhe tani po ia kalon stafeten presidentit te firmes 2M

si tha edvin kristaqi? - na duhet me punu per popllin, - tha, - se me kte opozite, mjafton te jemi gjalle deri m’zgjedhje dhe fitojme.

Edvin Kristaqi dhe gjithe PS-ja jane malavita me pushtet.