Shqiptari më i urryer në USA


#30

teleskopi me 100% duket nga menyra se si shkruan qe nuk “eshte i ri ketu” (siç thote edhe Pjeri), sepse kush “eshte i ri ketu” ka nje menyre krejt tjeter qasjeje temave, dhe sidomos personave. Katunarteleskopi ka sigurine e nje uthullire te vjeter qe nuk eshte me as acide, tipike per peshqit xhaja qe ne pothuajse ne çdo debat perdredhin bishtin duke nxjerre llapen kokerverdhe, nuk jane asnjehere direkt me çeshtje e debatuar dhe debatuesin, flasin ironikisht, ne menyre cinike dhe me nenkuptime t’mdhoja filozofike. Dhe kete stil e ka pas qe ne komentet e pare, qe me t’paren, dmth nuk eshte nje talent i veçante qe per pak kohe eshte bere xhaxhi veterani.

Me siguri 80% e kam idene se kush eshte, ne kuptim cili eshte si nofke e mepershme se nuk me rruhet fare se cili eshte ne jeten reale.


Diskutim i lirë - Gusht 2017
Diskutim i lirë - Gusht 2017
#31

Te njejten gje bejne dhe me ate Rene Rezepin, ate guzhinierin ne Danimarke. Te atin e ka shqiptar nga Maqedonia dhe oburra eshte shqiptar. Ai nuk eshte prononcuar fare per origjinen e tij e aq me teper nuk di as shqip.


#32

hajde jepini tani yxhym muhabetit dybolor qose-kadare per identitetin shqipkar te shqipkarianeve.

Akoma tek xero jeni nje komb i tere, akoma nuk keni dhene perkufizimin se çfar quhet identitet?


#33

Ti supremacist i bardhë, mos m’i thuaj katunar teleskopit se është çifut, rracë e zgjedhur nga Zoti çifut për t’i çarë trapin të gjithë njerëzisë.


#34

Tek Wikipedia e lexova para ca kohesh por mund te jem edhe gabim.

Nejse pak rendesi ka.
Mendoj se ai me shume eshte nje scapegoat ne menyre se super pleherat qe jane 1000 here me te kqinj se Martini te drejtojne gishtin dhe te thone “Ja ky eshte njeriu i keq”.

My gazetar bq “harron” te permende faktin qe njerezve pa siguracion ja u jepte ilacin pa para,keshtu ato qe demtoheshin ne kete mes ishin vetem kompanite e siguracioneve.

Mire eshte te permendet ky fakt pastaj te diskutojme eshte apo jo i urryer si njeri.


#35

Të njëjtën gjë e thashë dhe unë. Të gjitha pisllëqet që ai ka bërë në jetën e tij, çifutët i bëjnë para se të hanë mëngjesin, përditë. Meqë Shkreli s’është çifut dhe ka një karakter të zhurmshëm, paguan ai për të gjithë. S’kanë për ta lënë rehat.


#36

ACDC, si shpjegohet qe rri sa rri dhe bolja e majte te merr flake e zjarr revolucionar.


#37

Edhe?
Pervec 10 shkronjave dmth.


#38

8 posts were merged into an existing topic: Diskutim i lirë - Gusht 2017


#46

Si dje ne rastin e sulmit ne Barcelone edhe sot Top Channel mesa duket e ka stafin me shkurtime , pasi i nxjerr lajmet me vonese. Teleskopi nje hap perpara medias private te pavarur :stuck_out_tongue:


#47

dhe media private e pavarur eshte…?


#48

Ashtu e mbajne veten


#49

13 posts were merged into an existing topic: Dhunë dhe vdekje në Charlottesville


#60

jua kam thene kushedi sa here qe çmitizimi eshte nje kolere qe ka infektuar dynjane, te majte dhe te djathten bashke, prandaj kjo situate absurde qe nuk dini se çfar po diskutoni e çfar mbroni. As kuleten tuaj nuk po mbroni, fol kot me kot kutrum, here yxhym ne fushe tuaj e here yxhym ne fushe te armikut me te njejtat argumente.

Po Beluli, çthote Beluli per komtaren?


#63

A post was merged into an existing topic: Dhunë dhe vdekje në Charlottesville


#65

Martin Shkrelit ju refuzua garancia financiare per te pritur vendimin gjyqesor ne shtepi. Martin Shkreli sapo u nis per ne Burg.
Vendimi se sa do te denohet nuk eshte marre ende.


#66

Me krahe te lehta :stuck_out_tongue:


#67

This guy is seriously unhinged. Ofronte $5,000 per kedo qe do t’i shkulte qime floku Hillarit gjate turit promocional qe po ben per librin.

Une them te mbledhim ca leke e t’i blejme ndonje fund e buzekuq se do t’i duhen atje ku do veje.


#68

Je vone, kan fillu bastet me paketa cigare e shishe whiskey ne Burg se e shofin si Cmim e Krenari kush do e kete per Grua


#69

Para ca ditesh kishte dale ne livestream , e kishte nxjerre ne e-bay ate albumin e famshem , cmimi te 1milionci , se di a e shiti apo se sa po mesa duket paska qene duke mbledhur para per bail money megjithse thoshte qe gjysmat do i jepte per medical research :stuck_out_tongue: