Si te mbajme trupin ne forme?

Sa vjec je ti njehere ? Se mosha ben dhe te veten per humbje peshe, behet ca e veshtire sa me shume madhohesh.Po mbas buke bej sex dhe ne regull je, :crazy_face:

3 Likes

Po dua…:joy::joy: (pyetja duket me shume urdher :joy::joy:) !! Nuk eshte puna tek mbi-pesha ne kuptimin e obizitetit,edhe qofte 6-7 kile te maresh te rendojne sikur ke shtuar 30,te pakten lenia e duhanit kete me ka mesuar! Sa per ushqimin, dieta ime eshte e thjeshte: gjelle me luge,por kur ma jep ne koke nuk le gje mangut asgjeje…pervec Mcdonald…atje nuk shkoj !! Eshte ceshtje parimi…po nejse :stuck_out_tongue: !

Ti vete ke provuar ndonjehere te besh sex direkt mbas buke? Dihet boterisht se mbas buke nuk behen dy aktivitete: noti dhe sex. Ja pyet Pjerin po s’besove.

4 Likes

Kishte lezet ne kohen e komunizmit ishin me te dobet njerezit. I ka kapitalizmi keto shtimet ne peshe.

1 Like

Ne pishine behet i riperseritshem noti ama.

1 Like

Ngjan si ndeshje sumosh pas buke. :stuck_out_tongue:

1 Like

Po kam bere, sic e shef gjalle jam si kokrra e molles. :crazy_face:

1 Like

Hmm si ta them sa vjec jam ? Une jam bere pionier per nje qime si i thone,per pak edhe e humbisja ate shanc :fist: !! Sa per sex…nuk mendohet humbja ne peshe kur praktikohet,te pakten qellimi nuk eshte ai ! ok…se me vret ndergjegjeja ime ish-komuniste,po genjej per moshen…jam me i ri !

Me qe ra llafi…sportin preferoj ta shikoj !

Stop eating like pigs. That’s it. Easy.

2 Likes

thene pa pardon, e gjitha cka kuptova ishte qe artikujt e shkruar ne gjuhe angleze jane pare e shijuar nga neokonolizatorja tek pasi ka shkelur token anglezofolse ? Ndryshe nuk di si te shpjegoj varferia e theksuar e fjalorit te shprehur .
ou , ky shkrim me koicedon me nje tjeter rrefim , nje e njohur lind e rritur ne zone rurale angazhuar qenjesishte ne punet rreth jetes idiliko rurale pasi emigroj ne vendet aglezofolese ne viziten e pare pasi u kthye duke spjeguar progresin e arritur nder te tjera tha , vajza ime rrit e lindur ne nie jete urbane shume dinamike nuk e dine qe speci domatja e patatja apo spinaqi rriten dhe kultivohen ne natyre eshte mesuar ti bleje ne market dhe mendon qe jane prodhim fabirkant…
prandaj nese shtroni pytje a ka nder shqiptare vegan ,vegetarian apo biokonsumues dijeni qe pergjigjen do ta keni formale per hir te trendit …

1 Like

Nuk e kuptoj kete lloj pyetje. Nuk eshte e veshtire te dish teorine e trupit ne forme. Peshe ka aplikimi praktik.
Mbajtja e trupit ne forme do vetem nje gje: Vullnet!! Po s’patet vullnet ju rrofte dieta, takimi me dietologun, konsulta me dietologun online apo seksi mbas buke.

1 Like

Po flisnim per ate para buke…:stuck_out_tongue_winking_eye:

E pra moza cudi, dynjaja po bejne klizma para sexit :stuck_out_tongue_winking_eye:, ti dashke me ngrene :rofl:

1 Like

Dafne me vjen keq qe te shoh kaq te shqetesuar per anglishten time, e kam huq dhe thone qe huqi del me shpirtin.

Beji punet e shtepise dhe hekuros.

1 Like

Ose ndonje I dashur qe flet Frengjisht a Greqisht

Numerimi I kalorive dhe marrja me pak se sa harxhon jane celesi.fiskultura ka dobi Te tjera por nuk eshte mjet shume efektiv per humbje ne peshe.nje ore vrap psh djeg vetem 460 kalori sa nje :hamburger: I vogel .nese je ne gjendje Te vraposh per nje sahat je fit per Te marre pjese ne olympics .shkurt moshat mbi 40 vjet duhet Te kufizohen vetem me nje vakt ne dite .

Bli nje qen sic kam bere une, e bej gara vrapimi kush del i pari, ose e ka kush e ka. Ose fundja mbaj his leash e ka me t’terheq dhe ty e do vraposh se s’ben. :dog::stuck_out_tongue_closed_eyes::face_with_hand_over_mouth: great work out. Lol