Takim romantik me një grua të martuar


#21

Trumpit dhe Sales nuk i shof me dylbi marredheniet martesore por rolet e tyre publike sepse prekin jeten dhe interesat e mia dhe te njerezve prane meje. Edhe Liria e Sales edhe Melania e Trumpit jane alamet Pjeshkash per grup-moshat e tyre, komplimente.
E urrej fshatin Totalitar sepse sjell Shtypje, vuajtje e tragjedi mbi te tjeret …te dobtit ose te pambrojturit.
Prurja e Blendit eshte dukshem nje perpjekje qe ti kujtoje individet qe te mos lene marredheniet te behen te merzitshme e te deshtuara. Perpjekjet jane individuale. Fat te mbare gjithesecilit


#22

aparenca eshte genjeshtare (si pun’e e titullit sensacionalo-finok te prurjes): pavaresisht formes unazore, ne kornize nuk kemi muskulin unazor anal (mesiguri arsyeja qe ta dha zemren manjola), por kemi intestines, zorret e barkut troc me fol, hapur ne forme rrethore e lidhur se gjati permes cipes se mesenteriumit


#23

ty nuk te kom majt bishtukun se çfar lloj leshi i ke pare Sales dhe Trumpit. Po flisja ne menyre figurative, dhe leshi i seksit ne menyre figurative perfaqson çfare ka sekrete nje person, dmth perfaqson çdo lloj aktivitetiti te tij, edhe paret ne banke, pronat, intrigat politike etj.

Pastaj nuk e kisha fjalen vetem per ty, nuk ka asnje rendesi une e ti, ka rendesi qe ne epoken demokratike gjasme ruhet sekreti per te mos fol me hipokrizi, por ne fakt perflitet tjetri me teper se ne fshatin totalitar, edhe per faktin se ka me teper mundesi.

Pastaj edhe per leshin e Sales dhe Trumpit keni fol ketu, ne mos ti, te tjeret shoke te tu te majte. Pa kujtohu se mos ke fol edhe ti per grate e Trumpit e per sumen e vajzes se tij.


#24

Eh iku tashi, aq sa kemi!:grin:


#25

Korrikse, meqe un fola figurativisht per kerma politike majtas dhe djathtas, prandaj ti me sjell ilustrimin e sakte anatomik te kermes?


#26

Jo se nuk kam pasur fatin tja kem pare sumen goces se Trumpit qofte edhe me dylbi. Mund te kem cituar se cka deklaru Trumpi per sumen e goces se tij por nuk kam paragjykuar Martesen e Sales apo Trumpit si Tradicionale apo jo te pranueshme.
Te kalosh nga perpjekja se si te permiresohet nje marredhenie ne opinionin se sot martesa ka marre fund eshte e ekzagjeruar dhe jo frutedhenese.
A nuk eshte thelbi i prurjes se si ta bejme martesen me pikante dhe a nuk mendon se Blendi vete ka kersherine te mesoje prej peshqve se si e bejne ata marredheniet e tyre me interesante?


#27

thene ndryshe prill maj asaj mos ju ndaj


#28

uaaa, atij, mo atij


#29

Tani ti po bo lodra fjalesh me seks e me sume.

Un po te them qe nuk mund te akuzosh per pergojim fshatin totalitar duke qene qytetar demokrat, sepse kryesor i vetem i qytetit demokrat eshte pergojimi, dhe prandaj akuzon me hipokrizi katunin qe atebote fuste hundet ne lesh . Ateher mos i fut edhe ti hundet ne lesh o qytet. Apo nuk ke lexu akoma ndonje reviste top model politike, lexon vetem Peshkun.

Ketu me rri po deshe te diskutosh.


#30

Nuk po bej lodra fjalesh…aspak po ti zakonisht me gjen te merzitshem dhe nuk me ke kuptuar qe fshati totalitar eshte shendosh e mire edhe ne Demokraci, sa me i vogel te jete fshati aq me i dhunshem eshte, Fshati i Madh apo qyteti jane gjithashtu kufizues…vec hapesirat pa kufij na shpetojne nga survejimi i shoq shoqit …si ne nje qender psikatriake.
Nderkohe une po i bie prap asaj gozhde qe ne mungese te fshatit totalitar sot, Manjola e Bleta do i ishin hapur peshqve me historite e tyre te ndrydhura nuk do tkurreshin nga frika e Marteses tradicionale qe rri si Shpata e Demokleut mbi gjinjte e tyre te mrekullueshem.


#31

Numuri I larte I divorceve tregon qe martesa eshte ne ngrahmat e saj te fundit.
Gjithmone do te kete njerez qe do te martohen dhe do te kete edhe te lumtur nga martesa,por numuri i tyre eshte ne renie dhe numuri I divorceve nuk po ulet dhe MGTOW eshte ne rritje eksponenciale.Disa mund ti cilesojne MGTOW si losers dhe nuk e ve ne dyshim qe ka shume losers tek ata por ka edhe jolosers.Pastaj edhe sikur te gjithe te ishin losers,perseri rritja eksponenciale e tyre eshte dicka qe duhet marre parasysh.
Sic e thashe keto receta me spice up etj I dine vete ciftet e dashuruar dhe skane fare nevoje per keshilla se dashuria te drejton vete edhe pas 50 vjetesh martese.

Keshillat jane per cifte qe ,e thene troc,nuk dashurojne njeri tjetrit dhe kujtojne se pasioni seksual eshte dashuria…per keta edhe keshillat qe jepen nuk jane kura,por thjesht se si te shtyjne edhe pak kohe te paevitueshmen,divorcin qe do te ndodhe.
Kjo pasi jane martuar duke kujtuar se kane dashuruar nj-tj duke barazuar pasionin seksual me dashurine qe eshte shume me e madhe se seksi.


#32

Nuk ka rendesi si te gjej une, ka me teper rendesi si e ndjen veten.

Po bej te fundit perpjekje per muhabet si duhet:

Nese perçmon nje babe qe mburret ne publik me sumen e goces se tij e ke paragjykuar martesen e tij si jo te pranueshme, biles te perçmushme si martese, familje, person, perkatesi politike, shoqerore e çfardo tjeter qe perfaqson dhe ka ky person.

Apo nuk arrin te besh lidhjen?

Nese nuk ben dot lidhjen, problemi yt nuk eshte se je i merzitshem.


#33

zorret e barkut perdoren si metafore per sekretet e njeriut dhe ndaj, mund te beje sens ai imazh ne kete debat sensitiv


#34

Une e bej lidhjen por ne hapesire tjeter…berja publike e formave te vitheve te vajzes tende nuk eshte e levdueshme…une nuk dua ta di dhe kur nuk kam vene as dylbi ti pse me plas surratit mua por jo vetem mua seksualitetin e vajzes tende me gruan tende te pare?
Eshte e gabuar njesoj si ata prinder qe vene ne SurratQitap fotografite e vajzave adoleshente pa i pyetur ato. Une turperohem kur ne vend te perqendrohem se si ka ndryshuar shoku apo shoqja ime nder vite, me shkojne syte tek vajza adoleshente ne foto pikante. Me vjen turp por kta individe a jane te pergjegjshem? A nuk na ka transformuar fshati totalitar ne survejues e te survejuar dhe mbi te gjitha ekzibicionist?

Une e shoh si deshtim personal te Trumpit dhe jo te marteses se tij. Tani une nuk po them se une skam opinione te mia per gjera publike por mundohem te kuptoj individualen.


#35

Per Gjysmen e Shoqerise Divorci eshte Liri dhe jo deshtim por ky eshte Problem Gjinie.
A ka qene Martesa me Tradicionale kur Lordi Anglez apo Duka Franceze ta zhvirgjeronte Gruan naten e pare te Marteses, sa tradicionale ka qene Martesa Franceze ne shekullin e 19 kur burrat e Parisit zgjoheshin me semundje veneriane sepse lulezonte prostitucioni, po Martesa Gjermane gjate Depresionit te madh sa tradicionale ishte kur ne mase Nenat dhe vajzat ofronin sherbime seksuale bashke ne kuader Room & Board


#36

m’u kujtua Bill Maher, ne show-n pas deshtimit te trump ne kongres per Obamacare.
Thoshte se konservatoret i aplikojne te drejtat qe promovojne liberalet, por ne sekret. Gay rights psh., fshehtazi por kane partneret e tyre.
(dhe gocen e trump e quajti wife-daughter :smile: )
btw, i don’t like Bill Maher.


#37

Tani Babai i Kombit, Jeffersoni kishte edhe martese tradicionale edhe vajze me sherbetoren Zezake…po perseri jemi larg diskutimit kush nga vashat e blogut do na rrefeje eksperienca qe une i pari duhet ti marre per shembull.


#38

ngaterron teme po pate ate pritshmeri


#39

Ne shohim ate qe duam te shofim, ti dhe korriksja shifni kur ju intereson edhe zorret e barkut te kermave te djathta, sepse syte i keni çakerr majtas.

Por ju nuk doni te shihni, sepse nuk jua mba bytha te shihni (e para eshte nje proçes guximi).

Kur nje pretendent per president (qe u be president) flet porno ne publik per sumen e vajzes se tij, ky nuk eshte vetem deshtim personal, i marteses se tij dhe familjes se tij, por eshte nje tregues i epokes qe perjetojme, i deshtimit epokal.

Nuk e di ne e ben lidhjen se nuk po flitet per princin e Lishenshtejnit.


#40

Momentin qe ti me shikon mua te majte provon cfare the me siper …se shikon cfare do te shikosh, e te mungon guximi sepse mund te futesh ne krize individuale konceptuale.

Une jam diagnostikuar si ekstremisht i djathte ekonomikisht dhe ekstremisht i majte per frymen anti-konservatore. Ti bazohesh dhe shikon vetem Amoralitetin tim qe te me kufizosh ne nje sirtar Kuqalash dhe refuzon perpjekjet e mia te guximshme libertiane per te shthurrur tradicionalen. Jam Ahistorik dhe nuk e shof epoken ku jetojme si unike apo perjashtuese te se meparshmes.