Takim romantik me një grua të martuar


#41

jo un vertet nuk du me i pa ca gjona, se po te shofesh se sa psikopat eshte tjetri - ne kete rast skizofrenik: njekohesisht ekstremisht i djathte dhe ekstremisht i majte - bohesh edhe ti psikopat ne krize konceptuale.

As me vjen turp fare te deklaroj se kam frike me pa keto lloj psikopatesh ne mode e me shumice ne epoken ngambrapa, pothujse te gjithe ne kete gjendje i ke, artista t’mdhej qe tregojne sumen e tyre ne publik me fele qe fergellojne sa majtas djathtas.

Po fryken me t’modhe e kam me pa korriksen nudo ne nje album anatomik.


#42

Nuk eshte aq i sheqerosur divorci sa po na e ben ti.
Edhe grate, qe sipas teje jane cliruar, e vuajne shume.Po flas ne pergjithesi dhe jo ne raste te vecanta.

Pyetja eshte perse kerkon liri kur keta njerez e kane pasur me pare,para se te martoheshin.
Ka vetem nje pergjigje:Bashkeshortet kane ngaterruar pasionin seksual me dashurine,qe shkon shume pertej pasionit seksual.
Ose ne raste te tjera jane martuar me mendimin se gjerat do te permiresohen me vone.
Kesisoj keto martesa jane te destinuara te mbarojne,ti hedhesh cfare te duash ti,maksimumi mund te ngadalesojne procesin e pakthyeshem te divorcit.
Pastaj nese divorci eshte liri apo jo,mire eshte te behet nje studim serioz(jo I paguar nga grupe interesi) me personat e divorcuar nja 5 apo 10 vjet pas “lirise”.
Do te kete rezultate te papritura besoj une.


#43

Sepse jemi kontradiktor ne thelb e mbi te gjitha nuk jemi te njetrajtshem por me shume i ngjajme mozaikut. Ja ti pershembull adhuron guximin per te pare por si perfundim ke frike te shohesh se mos behesh si une. Ajo qe ti quan skizofreni mund te jete nje gjendje e vazhdueshme me se normale e qenies njerezore ne nje kohe kur individi kerkon te shohe me syte e tije ndersa fshati totalitar kerkon tja urdheroje shikimin diku tjeter apo drejt se vlefshmes e te mires. Ndersa me pare te cmendurit e skizofrenet i lejonin te jetonin ne vecantine e tyre sot i kufizojme e eksperimentojme mbi ta ilace e droga te paprovuara me pare per ti kthyer ne ato objekte qe do fshati.
Per vete nuk kam aspak problem te shof Korriksen e kedo femer tjeter ne nje Album anatomik te bere me shije e me deshiren e saj, por jo ta pergjoj me dylbi kur lahet me kotruve ne oborrin e vet.


#44

Po ti ADCD martohu, ke po pret liberalet, apo je tashme i martuar. :sweat_smile: Keta te fundit nuk mbijetojne dot se nuk martohen e nuk bejne femije. Jane specie ne zhdukje e siper. Do bejne gam-gam ca vite e do thyejne qafen se nuk e mposhtin dot biologjine. Evolucioni ben te veten. I lumtur pergjithmone ne nie martese tradicionale, te tjeret le te vazhdojne te enderrojne Hollywood-in e prostitucionin e shek 19-te.


#45

Une I kam punet ne vije,por po flas ne pergjithesi per problemin nga eksperienca e miqve dhe e te dashurve te mij dhe nga studimet qe lexojme per keto tema.


#46

jo jo, je ngambrapa ne kohe i Lebetimo qe s’ke fryke me qene psikopat, tani skizofrenet i bejme presidenta, nuk eshte si dikur qe i mbyllin ne çmendina.

pse ti mund ta shofesh korriksen me dylbi nga qyteti demokratik kur ajo eshte duke u la me kotruve ne fshatin totalitar, keshtu kenaqsia do jete e te dyve, aq me teper e jotja duke i rene me dore ne nje pejsazh bukolik. Meqe je edhe psikopat qytetar, mbaj ne doren e majte edhe nje album anatomik qe ta shijosh masturbimin edhe si sado-mazo.


#47

Burim te kesaj thenje bombastike? Hera e pare qe e degjoj.

Cfare do te thote MGTOW?


#48

Pillni kalamoj ju konservatoret Ingeborg dhe ADCD, pillni, rritini, mundohuni per t’i rritur, harxhoni kohe dhe pare, por kur te shkojne ne shkolle per mesues do te kene psikopatet Korrikse dhe Tironsi Lebetit qe e lujne felen skizofrenikisht sa majtas djathtas duke u bere mesime seksi liberale me albume anatomie.


#49

Divorci eshte Liri kur gjerat nuk shkojne por si me cdo Liri eshte individi eshte fajtor per abuzimin me lirine e jo Liria. Tek ne ne Shqiperi martoheshin te gjithe 100% martesa heteroseksuale… por mjere atyre qe u binte fati te ndanin shtratin bashkeshortor me nje homoseksual apo homoseksuale te ndrydhur…sepse nuk perjetonin as njera pale e as tjetra intimitetin dhe magjine e seksit. Rastet e dhunshme korrigjohen me divorc gjithashtu.
Kam pare femra te aferta qe e kane adhurim stausin e te divorcuares por perseri nuk guxojne ta marrin ate hape. Kete e shof tek llibrat e filmat me histori romantike post-divorci qe me ben te kuptoj se kto femra presin me shume nga martesa dhe kufizohen me nje fantazi post-martesore.


#50

Femra eshte gjithmone e bukur i dashur ose me sakte ka gjithmone nje gje te mrekullueshme me vete qe sja marrim dot me vete…dhe ne nuk kemi lindur per tu masturbuar por per te pushtuar hyjnoren tek femra …status qe fatkeqesisht fale perrallores zgjat gjithmone me pak se cduhet duke na lene te dy palet e zhgenjyer dhe me deshiren per me shume.


#51

Men going their own way= MGTOW


#52

Po lere mos ju pergjigj asaj,se vetem kerkon te tallet ne komentet e saj.
Kapet pas ndonje fjale te beje te zgjuaren.


#53

thjesht, duke u nisur nga titulli, kujtova se behej fjale per ndonje histori tradhetie roze te nje frymori mashkull me nje grua te martuar dhe u prefa per ta lexuar. Megjithate, shkrimi eshte realist, dhe keshillues, pasi ne fund te meson sesi ta ruash (pse jo ta forcosh) dashurine. Por, edhe te shkosh here pas here me ndonje grua te tjeter te martuar dhe e kunderta nuk eshte keq, sidoqofte. lol


#54

Ne fakt per nga titulli edhe une ashtu mendova, lol.


#55

Ky konstatim me duket i denje per nje 15-vjecar duke u bazuar ne eksperiencat e 13-15 vjecareve. Edhe me cinik do te behet kur te rritet: shiko si i quan festat. :slight_smile:


#56

e kshu eshte zhardin, çe pyet, kohe skizofrenesh, kohe artistash t’mdhej, tani te gjithe duan te kene per grua nje kurve qe nuk qihet, ndersa per president duan nje hajdut qe nuk vjedh! Ose duan nje presiden inçestar qe nuk pallon gocen e vet!


#57

berbero, shkruj nje shkrim me titull:

Si mund ta duash gruan, dhe njekohesisht ta lejosh te pallohet here pas here me ndonje tjeter “nuk eshte keq”!

ose me kete titullin tjeter skizofrenik:

Si te mos jesh person kellire, dhe njekohesisht te mos ta kesh problem qe te pallohet gruaja!


#58

Ne nuk jemi ne gjykate ketu per te sjelle dokumenta sic sugjeron ajo me siper.
Por nga talk show e radios kur shkoj e kthehem nga puna I degjoj keto.
Eshte e vertete qe pas Krishtlindjeve dhe Valentinit ndodh numuri me I madh I ndarjeve ne krahasim me periudhat e tjera te vitit.
Ata ne radio sillnin studime apo sondazhe qe nuk e di se sa te verteta jane.
Dakort zonja gjykatese?

Mire qe ajo me siper I ben pyetjet sikur jemi ne hetuesi ketu dhe jo ne forum diskutimesh,po ti cpate?
Ndonje opinion per temen ne fjale ke apo nuk ke kohe te merresh me opinione?


#59

Te pershendes https://www.youtube.com/watch?v=qNM6IuA87eM


#60

Nuk ta kisha me te keq, por ke tendence t’i shohesh shume bardh e zi gjerat.

Shkrimin s’e lexova, dhe nuk eshte se s’kam kohe te jap opinion, por s’besoj se mund te jap me shume per temen se ti dhe tiku psh.