Takim romantik me një grua të martuar


#61

Shkrimi me pelqeu, e ajo qe do te shtoja eshte, qe burri perveçse romantik, ngaiher duhet te lozi te tera rolet me partneren, me gruan. Femra kur martohet, shkeputet nga babai, nena, vellai, motra, dhe lidhet me burrin, dhe nese ky mashkull ngelet vetem ne rolin e burrit, athere do filloje menjehere rutina, per te mos thene merzitia apo depresioni, prandaj i bie per detyre burrit te lozi ngaiher rolin e babait tek gruaja, rolin e nenes, rolin e vellait, te motres, biles ngaiher duhet te sillet me gruan sikur nuk eshte burri, sikur eshte çuni i saj. Pra forma te larmishme qe ta mbaje ndezur dashurine dhe fantazine e gruas.


#62

E ka VQ-ja kete pasazh!!?


#63

femra, o ACDC, e ka vendin ose poshte satërës, ose duke provuar kenaqesine qe jep kërbaçi.


#64

Zeqo, te lutem mos e permen mo VQ se do filloj prap jps te me akuzoj per reklam ndaj VQ, se ju permendni gjithmon VQ, po kumbullat e tharta i haj une gjithmon.


#65

Ore perpara se ta ktheni ne personale beni mire te jepni opinionin tuaj per temen ne fjale.
Ju faleminderit per mirekuptimin!


#66

E vleresoj shume. Faleminderit.


#67

zhardin, pse perzjen gjerat?

ti nuk je ne gjendje te kuptosh poziten time ne kete çeshtje, pranej ben hamendje me analogjira Vatikani e kushedi se çfare qelbsinlleqesh qe shkruhen rendom ne gazeta.

Po te dije poziten time, nuk do me vije bashke me ACDC si shenje e goditur nga ironia jote, sepse, megjithse mund te duket paradoksale, pozita jote pederaste per kete teme eshte me prane pederastise konservatore trumpore ACDC.


#68

Sa te ndjeshem beheni dhe ju. S’e kam hiç me çfare shkruan por me ngazellen thjesht fakti qe ti dhe kolegu ACDC jeni goxha aktive ne tema te tilla. :slight_smile:
:v:


#69

po po, mbasi per disa vjet ke qene goxha aktive ne tema te tilla, me ne fund e kuptove se ben vetem per rolin e spektatores ironike.


#70

Nuk eshte me te thena q’jo pune jo, e romantizmit flas. Eshte me te dhenme. Jo t’gjithe meshkujt dine e jane. Kot sa lodheni. Aman rendesi ka t’gatuani ne weekend e ndonje gje tjater e jemi ne rregull. Ska nevoje per menu t’printume. Sea food will do e nje gote vere te mire. Qashtu per t’mira. :upside_down_face:


#71

…fuksat ne kohen e dulles kan kene tmerri i cifteve te rinje qe dilnin per romance nga liqeni


#72

Po deshe vere te mire Moza, hidhu nje vrap ne Antwerpen :grinning:


#73

dhe kush ka nevoje per kallom fuksi 5-leksh, te hidhet e te vrapoje nga te doje, nuk ka per te gjet gjo ne asnje vend, nuk ka mbet me kembe fuksi, perveçse ne kete blog.

Megjithate ngushullohuni me kujtime romantike te dhomes se dezhurnit te rojes operative ROGL, kur notonit atebote si spermatozoide ne lengun seminal, ne gare shpejtesie kush del i pari nga kallomi.


#74

VQ eshte si Bibla Zeqo ka mesime per Te gjitha temat.


#75

ne te dy rastet qe ti permend ,eshte nje pergjigje .
Norme , Norme e nje mentaliteti. Pasoje e Normes , jane…


#76

Mund ta shtjellosh pak me shume?


#77

Jo valla , pritoj .
me pak fjale , te besh nje akt celibrimi eshte permbushje personale karshi Normes qe rrethi ta " imponon "
.Dhe te divorcuarit qe ju i kerkuat anketimin per lirine qe gezojne e nese nuk e gezojne jane viktima te rrethanave qe Norma e mentalitetit ju imponon .
Presypozojme analizen ne vendet me mentalitet te mbyllur dhe ult siq jemi Ne sepse ne vendet me zhvillim te larte u eshte cnjerrosur kjo dukuri
p.s. Kush e kupton e kupton!


#78

Une po fla per vendet e zhvilliara jo per vendet e botes se trete.


#79

Flm Blendi. Ke bere nje shkrim shume sweet dhe shume te pastert dhe po marr shkas te permend ca gjera qe duhen theksuar perara nje martese te lumtur: e para, njeriu nuk duhet te kerkoje te martohet ne jete por mbi te gjitha te gjeje njeriun which would make his/her heart sing. E dyta eshte e vertete qe romanca fshihet ne gjestet e vogla, por ne cift kontakti i syve eshte e vetmja gje qe shpreh non stop romancen, no need for words or gestures, madje ndonjehere fjalet jane deshperim, love is deeper than that. E treta, para se te martoheni ia keni bere pyetjen vetes: do you feel capable of giving even the last drop of blood for the one you adore? Love begins with a flash of delicious sympathy, it is substantiated with infinite tenderness and is embodied in supreme adoration. Para ketij koncepti gjerat e vogla te rendomta te bashkejeteses se perditshme s’te shkon mendja as t’i shikosh e jo me t’i konsiderosh. Ka martesa ku bashkeshortet jane te perputhshem ne boten e mendimeve dhe te emocioneve por absolutisht te kundert ne boten e vullnetit. Nese cifti ka nje mosmarreveshje cili do jete ‘the will’ i tyre: te zgjidhin problemin dhe te recognise gabimet apo te thellojne konfliktin me meri dhe inate? Ka njerez qasja e te cileve eshte drejt pajtimit dhe rregullimit te gjerave, ka te tjere qe s’e bejne dot kete. Nese ty te shqetesojne gjeste te vogla te rutines se tjetrit, padiskutim qe you don’t love him/her. In love there are not estimates or bank accounts…if you are making estimates and calculations it is because you are not in love. The flame of desire consumes life and then all that remains is the tremendous reality of death. Nuk mund te kuptohen 2 people ku njeri ka bere nje jete shume te lehte dhe s’i ka rene kurre menderja ne uje, me dike tjeter qe ka arritur te ndertoje jeten e vet me shume mund dhe sakrifica. Rezultati: do kene qasje te ndryshme ndaj romances.
A woman truly in love would prefere death before adultery. Nje burre qe tradheton is not in love. Love is to know how to adore and to kiss with infinite tenderness and supreme chastity. Passion is easily confused with love. Love and desire are absolute opposites. Por qe te arrihet deri ketu duhet te arrish njohesh veten mire dhe thelle te jesh honest e te mos i arratisesh vetes dhe do arrish ne perfundimin qe God is Love, and his love creates and creates anew.