Të gjitha detajet e marrëveshjes Rama - Basha


#22

do futet rama ne çader pastaj dhe kerkoj hapjen e kutive. e vetmja gje eshte qe atij nuk i vjen me kurkush, edhe sikur t’ja vrasin gangsteret ne shesh.

as kaq nuk kupton ky toç popull qe na ka ren per pjese. ne fakt maloket ja kan math te gjithe, kane ngel vetem jugoret ne vend. robt qe s’ka çu duhet liria se nuk e njohin ate. kane qene nen Bej tere jeten.


#23

Me siguri pika F.1.i&ii i kane dhe jo pak kokçarje KMse…


#24

asht win-win tha naltmadhnia … thenk ju jurop, thenk ju amerika


#25

Plani A rezultoi 90 % i sukseshem.
Ne fillim te muajit te ardhshem fillon zbatimi i planit B .
Burime teper te besueshme dhe konfidenciale prane Profesor Doctor Sali Berishes bejne me dije se pika kryesore e planit A qe ishte Qeveri Teknike pa Edi Ramen Kryeminister eshte lene qe te zbatohet ne fillim te muaji Qershor ku Ministrat e Partise Demokratike dhe te LSI -se te japin doreheqen dhe ne Parlament te votohet mocioni i mosbesimit ndaj Qeverise ku te rrezohet Edi Rama .
Ilir Meta ka rene dakord sot ne zyren e Profesor Doctor Sali Berishes qe pas skenarit te rrezimit ngritjes se Qeverise Teknike dhe shtyrjes se zgjedhjeve per ne Shtator LSI te beje Koalicion parazgjedhor me Partine Demokratike .
Nuk keni pare gje akoma.
Faleminderit zoti Trump !


#26

doni t’i shtyni labet ne kryengritje te armatosur kunder aleatve a si ?


#27

mos i zbulo planet kaq haptas o burr i dheut


#28

Fakti qe Edvini i dha Lulthimit jo 4 Ministra por me shume 6, the BIG MACK, dhe i hoqi nje minister LSI, tregon qe PD e PS po pergatiten te kene elemente bashkeqeverisesh pavaresisht rezultatit te ketyre zgjedhjeve.

Nje nga keta do te jete ministri qe do pergatise zgjedhjet e ardhshme elektronike te pushtetit lokal pas 2 vjetesh. Fakti qe LSI ju hoqen edhe drejtorat me para tregon qe ka termet politik, qe shume vetave sdo ju pelqeje. Pranimi i i dates 25 Qershor e jo 16 Korrik, nga PD tregon se te dy partite do futen sa me shpejt ne zgjedhje. LSI eshte shume e tronditur.


#29

Rama nuk ia dha 6 ministrat Bashes. 6 ministrat jane teknike, jo te Bashes.
Mos e ngaterroni kete. Ministrat i emeron Basha, por me miratimin e Rames, jo pa.
LSI sigurisht qe ka rene dakord per kete, sepse kot nuk u be President Meta.


#30

" Elemente bashkqeverisesh " eshte e vertete kjo qe thua dhe kshu eshte rene dakord midis Lulit dhe Edit por ju nuk dini ca eshte rene dakord midis Sales dhe Likes , tani ndajeni mendjen , kush eshte Kryetari i Partise Demokratike , Luli apo Sala , se deri dje thonit qe eshte Sala .


#31

Plani Europian kishte Presidentin dhe 4 Ministra, iku Presidenti qe u zevendesua me nje zv-Pelesh, tani pse 4 Ministrat u bene 6 dhe ju hoq Petja i drejtesise …Likes???

Pikerisht qe keta te 6 me propozimin e Bashes dhe aprovimin e Rames te mos bojne lojra doreheqjesh, ose me pak fjale Rama ka me shume besim tek dakordesia me Bashen sesa ka besim tek ministrat e LSI. Heqja e drejtoreve te LSI me drejtori me para publike …i heq rubinetin financiar para-elektoral LSI.


#32

Luli do t’ja fuse Sales, ne nje moment te dhene, dhe me duket se me kete fitore ja futi. llogjika e tironcit me duket e mire. emertimi i likes per president eshte hapi i pare per shkatrrimin e asaj partise se tij.


#33

Cfare fiton poplli I thjeshte ne kete mes?


#34

asgje, se populli s’do gje perveçse te mbushe barkun perdite. sa te kete buke ne treg, ne rregull osht poplli.


#35

Po Sala eshte martu me Lirine e jo me Liken, mor burre, mjaft hape llafe te liga per doktorin. Sala eshte dakort me marreveshje se i jep fryme Shqupit qe eshte tu cof… si keni punet mire ne elektorat keshtu qe cdo marreveshje me Ramen ju jep kohe e qartesi numrash elektoral. Nuk ju le Rama ti vidhni votat mo keshtu qe ju po luftoni qe LSI mos tju morri edhe ata 5 anetare qe ju kan ngel.
Parlamenti eshte shperndare e mblidhet ne rast lufte


#36

Po si do i dalin llogarite Rames, me Ilirin armik te hapet? Une kam frike, se do jete pak e veshtire per te, te perballoj nje aleance te pashpallur pd+lsi.


#37

kush e voton ate LSI ne ? a ka analiza ne shqiperi. cilat rrethe, dhe pse per çfare arsye ?


#38

Prandaj do behen zgjedhjet shpejt e shpejt…Likja ska kohe as te beje gek e as mek…Parlamenti I ri muhabete te tjera…ka shume mundesi qe Edvini me Lulthimin te jene marre vesh shume me pare…Luli do 4 e ai i jep 6, Romeo me Xhulieten jane pak.


#39

Keta ministrat skane asnje vlere, thjesht jane garanci teorike, per monitorim zgjedhjesh. Dukshem Edi Rama hapi frontin e dyte te luftes, ate kunder Lsi-se. Mesa duket do ta heqe qafe ate, sepse ata e kane marre peng dhe mandatin e dyte, do ti hapte telashe Rames.


#40

Ja ku e ke filloi plani B , Qeveria Teknike e pashmangeshme , bie Qeveria me Kushtetute mblidhet Parlamenti per te votuar Qeverine Teknike dhe shtyrjen e zgjedhjeve .

http://www.lapsi.al/lajme/2017/05/18/lsi-del-hapur-marr-veshja-rama-basha-sht-antikushtetuese


#41

NdArje torte donte luli tek e fundit. Pushteti per shqupin si mjalta per ariun dhe si oksigjeni per njeriun.
Sidoqodte u pa qr palet jane afru shume ideologjijisht qr te lajmi qe dhA ministri i finonsave para do dites qe se shpejti do kihet mundesi te zbutet taksa progresive.