Të gjitha detajet e marrëveshjes Rama - Basha


#42

Ska ndarje torte pushteti, marreveshja eshte ne fakt, kunder te vegjelve.


#43

Mos Lexo Nipcen e Hysniut mor burr…Petja ka deklaru:

fakti qe partive ju mohohet e drejta per te krijuar koalicion eshte anti-kushtetuese…. kaq…
e shtremberon Nipcja i Xhelilit cdo gje…do futet Likja ne Qader ??? Bujrum, por Edvini ka dhene 6 Ministra teknike te vendosur me Luthimin qe jane me shume sec ka PS dhe LSI.
Levizje shume e befte dhe e Pabese ala Sali ala Berishe Ala Edvin…*
**Likja nuk ka mundesi te Hape nje front te 3 ligjerisht…**me Camet, Duken e te krijoje nje Pol te trete.


#44

Nuk kam pare njeri, me te etur per pushtet se sa kjo M.Bregu. Te isha si Basha nuk e vija ne liste pet deputete.


#45

Pikerisht kjo e dergoi Liken sot tek Sala , mosmundesia e koalicioneve parazgjedhore , prandaj ngulmon tek Sala per Qeveri Teknike ( pas marrjes se posteve ministrore ) dhe shtyrje te zgjedhjeve , e lutem … ik i thame …lene Ramen hajde me ne , nuk deshi ,tani eshte ne dore te Komandantit , po vendosi Komandanti qe plani B te filloje veprimin , kemi Qeveri PD - LSI .


#46

Kush tha qe e ka vene ?


#47

Po me republiken e re ca u ba?


#48

Po mbyllet Qadra tani, e Basha po shperndan njerezit me ket fryme ne cdo qytet e fshat te mbledhe votat e demokrateve …ato qe jane…nuk ka puc para zgjedhjeve… te shofim si do dalin numrat.
Perderisa jan morr vesh per drejtorat e Keshit e drejtorive Rurale e Hipotekave eshte bashkeqeverisje si me LSI por me PS.


#49

Kismet nga vjeshta :grinning:


#50

ta ka qejfi, e? Po ja qe duhen 86 deputete per ate ndryshim qe thua ti, dhe nuk i kane kunder PS edhe sikur te bashkohen gjithe partite. PS ka 63 deputete, pa libran. Plus qe ke qeveri do rrezonte tani? Qeverine PD-PS? lol Zgjedhjet shtyhen vetem duke modifikuar kodin zgjedhor. Kodi zgjedhor eshte kushtetues, ndryshon vetem me 86 vota parlamenti.


#51

bashkeqeverisja behet vetem e kamufluar (nje here ti ne pozite, nje here une, sa per sy e faqe, si ne vendet perendimore) asnjehere e hapur, se ndryshe nuk ke me simpatizante e militante. nuk duan militantet e PD-se qeverisje me ish partine e punes, qe u qiu nenat shumices.
nje parti e re do te formohet direkt, sapo PD te beje aleance me PS. as ata te ps nuk e duan diçka te tille, komunistet e vjeter te flilterojne me ish te perndjekurit.
per te mos thene qe partite te ne, jane geg ne nje krah e toske ne tjetren. e lufte civile do te kete nje dite.


#52

Si nuk ke pare njeri me te etur per pushtet? Ke Berishen qe ka vrare njerez, ka djegur vendin, e qe edhe tani ka kercenuar popullin shqiptar me destabilitet. Basha ka deklaruar ne emer te Berishes nga ajo cader se do te kete lufte, ka ftuar popullin te thyeje xhama e te djege makina, te mos paguaje taksa, te shakterroje gjithe republiken. Kjo eshte etje e semure per pushtet, dhe e ka pasur vetem nje politikan shqiptar. Qe nga Ramiz Alia, Nano, Meta, Majko, Rama te gjithe kane qene gati te dorehiqen kur ka qene nevoja. Vetem Berisha ka kerkuar gjak shqiptaresh per pushtet, dhe kelyshet e tij Meksi e Basha.


#53

ky i ke faktet per sa thua ?


#54

#55

po pse gazeten tema do besoj une ? shko gjej ndonje video ne youtube ku te degjojme lulin vete te flase.
si dhe pse asnje nuk beri siç u tha ky luli, sipas teje ? kush i ndaloi ?


#56

Nuk eshte puna se ma ka qejfi , ne fillim te Qershorit ministrat e PD dhe LSI terhiqen nga Qeveria dhe Ed Rama nuk i ka 71 votat per te marre votbesimin e Qeverise ne Parlament , si veprohet , ma shtjello pak.


#57

Kesaj ne i thomi transferim i bute i pushtetit


#58

Kur bien qeverite, si ne Kosove, ka zgjedhje te parakohshme dhe asgje me shume. Zgjedhjet jane ne kohe, s’ka nevoje per te parakohshme.
Po mos ia qaj hallin qeverise, se kane PD. lol


#59

Dhe ca po te them ndryshe une ?


#60

dhe po ra qeveria neser, e shumta qe mund te ndodhe eshte te futen ne zgjedhje sic jane.
Nuk vjen dot nje qeveri tjeter pa zgjedhje. Data e zgjedhjeve eshte e percaktuar me kushtetute.
Ndryshimi i kushtetutes do 86 vota.


#61

ti po thu mer brad po nuk eshte e qarte ajo llogjika jote. kur ka zgjedhje pse duhet me i bo keto skiç, me renie qeverie, dhe jo te drejt per drejt ? a nuk eshte njesoj ?

e gjithe puna ishte qe zgjedhjet mos te kontrolloheshin nga nje qeveri mafioze, dhe kaq !