Të gjitha detajet e marrëveshjes Rama - Basha


#63

Po nuk u votbesu qevrrija, Ktij i hum e drejta per te bo qeveri te re. Presidenti ia jep mikrofonin kryetarit te opozites.
Ky mbledh mbledh votat dhe i ndan me orkestren.


#65

Po ta thash mor burre qe eshte shpernda Parlamenti prandaj zdonte Rama votim per vettingun qysh neser se sdonte me mbledh Kodoshat ene i her. Bie qeveria ??? Presidenti ka caktu 25 Qershorin si date apo do e caktoj. Do shkojme pa qeveri ne zgjedhje mor burre kto 2-3 jave, ne kena institucione te forta. Cadra u hoq me ne fund e njerezit shkuan drejt Shqupit.
Cer Afatesh Kushtetutes mor Burre…nuk eshte Rama garantues i Kushtetues por Presidenti qe mandaton zgjedhjet.


#66

ahh…futen futen ne zgjedhje sic jane , po afatet kushtetuese ? apo varja , po ta them prape po ra Qeveria ka Qeveri Teknike dhe shtyrje zgjedhjesh , kete do provoje LSI dhe PD ne fillim te Qershorit , gjithmone nese kete e vendos Profesor Doctor Sali Berisha.


#67


#68

Basha shkon për herë të dytë tek Çadra: Të bëjmë gjithë Shqipërinë si ky shesh

“Ky shesh janë hapësira e parë që ju çliruat me fuqitë e zemrave tuaja më 18 shkurt. Tani që themelet e republikës së re janë mishëruara në marrëveshje, ju fitimtarët e vërtetë të kësaj beteje, bashkë me gjithë shqiptarë, ju pret një tjetër mision i madh. Infektojeni gjithë Shqipërinë me kurajën tuaj”, tha Lulzim Basha. :v:


#69

po sipas teje anashkalohen zgjedhjet keshtu ? çfare thote kushtetuta shqiptare ne keto raste, si dhe çfare do te bej dy jave me shume e me pak ?
prap ne zgjedhje do te shkohet apo jo ?


#70


#71

Afatet kushtetuese te momentit jane qe PD nuk futet fare ne zgjedhje.
Data e momentit per zgjedhjet eshte e dekretuar nga Presidenti, me kushtetute, dhe eshte 18 qershor.
Nese qeveria bie sot, zgjedhjet mbahen ne 18 qershor dhe basha nuk hyn me.
E vetmja menyre qe te mbahen ne 25 qershor dhe te futet PD, eshte qe te behet ndryshimi kushtetues me 86 vota PS+PD.


#72

Nga pazaret e dy krokodilave (gjithmone kane bere pazare) nuk fitojne shqiptaret, fitojne veç dy krokodilat dhe nje grup i vogel njerzish. Prandaj do ishte me interes nje pol i trete, ose te fitonin partite e vogla.


#73

nuk kane partite e vogla personalitete. ne shqiperi kane ngel vetem loqet. te gjithe te aftet kane ik me kohe. nuk po kane partite e shteteve gjigande personalitete, po tipa si kllouni Trump, e kompani, jo te kene partite shqiptare.


#74

Renis me me pak pasion or djale, te gjithe mund te japim gjykime dhe jo gjithmone, ato perkojne me realitetin.


#75

realiteti eshte fiks cfare thashe. Basha premtoi lufte, u beri thirrje shqiptareve te cajne goma, te thyejne xhama, te mos paguajne taksa, te bllokojne ambulanca. E madje Berisha deklaroi qe Rama meriton cdo lloj fataliteti. a.k.a te vritet. Realitetet e tjera jane Meksi i Berishes qe thoshte se do et kete lufte civile dhe dergoi tanke, avione ushtarake kunder popullit. Realiteti tjeter eshte 14 shtatori 1998 kur u sulmua kryeministria dhe tvsh me arme. Realiteti tjeter eshte vrasja e 4 protestuesve me duar ne xhepa. Nuk ka pasur shqiperia me te etur per pushtet e per gjak sa Sali Berisha. As Ramiz ALia s’ka qene aq, sepse u terhoq. As Nano s’ka qene aq, sepse u terhoq. As Rama s’ka qene aq, sepse u terhoq para gjakut. Vetem Berisha ben thirrje edhe sot e kesaj dite per gjak.


#76

Çmontohet ‘Çadra’, Basha me simpatizantët në selinë e PD-së

Pas fjalimit përmbyllës në ‘Çadrën e Lirisë’, kreu i opozitës Lulzim Basha ka falënderuar të gjithë qëndrestarët, të cilët sipas tij i dhanë fitoren dhe e bënë reale ëndrrën e të gjithë qytetarëve shqiptarë, për nisjen e rrugës së Republikës së Re.

Misioni i ‘Çadrës së Lirisë’ është mbyllur me sukses pas 90 ditësh, pas arritjes së marrëveshjes historike mes kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha.

Basha është shoqëruar nga ‘Çadra e lirisë’ deri në selinë e PD-së nga qindra simpatizantë dhe qytetarë që ju bashkuan çadrës në këto 90 ditë.


#77

http://www.gazetatema.net/2017/05/07/fotot-rrjeti-shperthen-ne-humor-me-sjelljen-politike-te-bashes-ja-fotografite-me-pikante/2/#gallery_photo.


#78

tongsha krrokrrodillrat un tyja


#79

Mire Renis, por ky mbetet perseri opinioni yt, te them te verteten modest bardhe e zi, realiteti ka ca ngjyra me shume, qe do e nxirrnin thelbin e asaj qe thua ti te pavertete.


#80

duhet me i var per komesh kopilat e grekut e serbit qe e bon shqiptarin kasht e koqe, po ka gjasa se ne shqiptaret ne thelb jemi i tuf frikacakesh te tredh qe mcefen mas rapsodive per bajraktarin e rradhes,


#81

Brado lere se ke 4 vjet qe nuk te dalin fjalet. Sec.1 proc.doc Salih Berisha ka marr fun ka marr fun :v::v::v::joy::joy::joy:. Lulit i dhane garancine amrikont qi nuk ka per tu hetu per 4 vjet. Pas 4 vjetesh do dal nji ligj amistie. Keta te tjeret jan tredh nga frika, eshte nji liste qe qarkullon ne be ne rast problemesh. Nuk kane per te dal me nga shqp. Po dolen do ndalohen ne kufi ne shtetin hyres dhe do trajtohen si shkeles kufiri ordinere. Plus qe u kane bere dhe inventarin e aseteve ( likuiditete dhe te palujtshme). Gati jane urdherat e policive financiare te ktyre shteteve per ti blloku pasurite. Jane be lepuj brado, nji ngjyre iu iken nji i vjen.


#82

A te thashe ne mengjes qe ka dicka qi nuk shkon qi doc.proc sec.1 nuk po komenton! Po ndihet i tradhtum :v::v::v:


#83

Po jo mer Burre, kshu ju ka msu Cuni Sheqeres Juve, te hani do gjo kallup???

Kta Ministrat teknik qe Luli e Edi do bij dakort… Lulthimi apo Sali Qenefi …sun i terheq dot…se drejtojne zv-ministrat mbasandej.

Parlamenti u shpernda, mblidhet ne raste lufte a vetting… keshtu qe smund te mblidhet per Vote Mosbesimi ndaj qeveriut te Gjigandit.

FAKTI QE NE PARLAMENT LULTHIMI NUK KERKOJI VOTEBESIM TE QEVERISE AS I HER…TREGON QE MARREVESHJA KA QEN SHUME E HERSHME.:triumph: