Të gjitha detajet e marrëveshjes Rama - Basha


#84

Me nxorre mallin e Vlores o vlonjat(i vetmi ne dynja), per keto konspiracionet.


#85

lol, do fuse duken e krimit, hahahahahahahahahhahaahahhaha, do fus edhe Nardin- hahahhhahahahahahahhahahahaa po Kaci??? qe rinte dite e not tek cadra dhe qe ishte keshilltari primar i lulit? hahahahahahahahahahahhahh


#86

Po ate e therret kushtrimi i te pareve, pra instikti i kafshes.


#87

Nuk eshte per te qesh eshte per te qajt… a e kape Bradin, enderronte qe po te terheq Lulthimi ministrat konsensual…bi qeveriu??? E drejtojne zv ministrat sepse Edvinin per ta rrezu e rrezo o me vote ose me mocion mosbesimi… nejse besoj se u sqarum por LSI duket Melhelm fare…pse mer Palloshi 4 ministra ja u ka lan ende ne detyre…ata ishin gati per te gjithe ministrat per vatan…apo nuk ishin gati per drejtorat???


#88


#89

Loja e Edvin Kristaqit kunder LSI apo ca njerez pertej i detyrune te dy,Edvinin dhe Lulin,te banin lojen e tyne? Beteja elektorale do te jete mes partive pa koalicione.Ne diten ma te keqe te saj PS ka pas 100mije vota ma shume se PD. Edvini si duket i ka ba llogarite e veta dhe i daln 71 vota +. LSIs i hiqet roli i kingmaker-it duke i rrzu gjithe pushtetin vertkal i ndertum ne baza klienteliste. Nese ka nje plan kunder Metes ,qenja e tij president e mbrone jo pak ne keto kushte. Per cudi te madhe shume,Ilir Meta ka lujt jo pa sukses,karten e politikes se moralit, qe ngrihet kunderi interesave te vogla ne sherbim te interesave te venit. Flet per zgjedhje te lira,nderkohe qe bashke me Berishen,kane qane dhunuesit ma te mdhej te tyne. Denon shitblerjen e votes,nderkohe qe ka meriten ekskluzive te hapjes se tregut te votes ne blerjen e saj me cash. Dikur votat nuk bliheshin spese vidheshin ne kuti,kur erdhi pune qe ne kuti s’mund te vidheshin ma,hapi tregun per t’i ble. Nese kalkulimet jane kalkulu nga kalkulatoret pertej oqeanit, sic asht dhe teoria e avokatit, Meta megjithmen mund ta kete punen pisk ,pamvarsisht imunitetit qe gezon prej te qenit president. Duhet pranu qe asht burre i zoti,po une shpresoj te mos ja dale t’i munde te gjithe.


#90

Me e rendesishmja eshte votimi i pakestes se vetingut qe do te behet perpara 25 qershorit. Te tjera nuk kane kurrefar rendesie. Ministrat apo drejtoret e institucioneve do rrine 1 muaj, pak a shume si puna prodhuese qe benin kuadrot ne kohen e Enverit. Gjithashtu, duke mos u formuar dot koalicionet parazgjedhore te gjitha partite vendosen ne pozita te barabarta dhe te shikojme sesa do i vleje lekura. Sa per blerjen e votes ate nuk na e ndalojne dot sepse nuk ka lidhje me ministrite apo institucionet. Blerja e votes qendron tek ndergjegja e cdo frymori, por pa frike mund te them qe Edi jua ka blere zemren edhe shume frymoreve qe nuk kane qene te PS-se. Nese LSI-ja gjate kesaj periudhe parazgjedhore nuk do sillet mire pra do hedhe vickla, mundet qe ta shikojme edhe qendrimin tone mbas zgjedhor me te. Pra te mos bejme koalicion mbrapa. nejse te shohim si do shkojne punet. Ah se harova: kemi ofruar 200 deri 250 Euro per cdo vote per PS qe do te vije nga frymore qe kane tesera te PD-se ose LSI-se.


#91

Vetingu nuk ka rendesi fare, ai eshte propagande, eshte gishti pas te cilit fshihej Rama, per te projektuar kundershtaret etij si kriminela dhe per ta perdorur drejtesine si hanxhar politik. Pike. Tani qe vetingu do votohet, do ta shihni qe ska per te ndodhur asgje.


#92

Ore thirri mendjes se vetingu nuk eshte fare i Rames por i nderkombetareve. Mbaje mend mire kete qe po te them se nuk ta perseris prape.


#93

:joy: :scream:


#94

i referohej Vasili ne interviste Metes fiks si PDja Berishes, si babai qe i ka bere koken anetarve te LSI.
Qahej se marreveshja ju dogji letrat e sekserit te politikes.
Ne ne politike kemi 1) Pozite, 2) Opozite, dhe ndryshe nga demokracia perendimore, 3) LSI


#95

Kjo ishte madheshtore :joy:


#96

mustaqet e zeqos


#97

Ncuk, te Çelos.


#98

zgjedhjet duhen bojkotuar jo nga opozita por nga gjithe poplli tu jape mesazhin pulitikaneve se jane nje tufe kerricesh ne duart e te cileve nuk duhet lene vendi.por shqipot hala s’kane ndergjegje civile.psh ne gjithe popullsine 3 milioneshe vetem 3 shqiptare protestuan kunder zgjedhjes se metes president…


#99

Po gjembo , ashtu eshte, sic e thashe : nuk vjedhim votat por vjedhim (rembejme) zemrat e votueseve sepse PS do punoje vetem per ritjen e mireqenies se frymoreve ne Shqiperi. Kesaj i thone “ta hongsha zemnen”.


#100

ti haji zemren, une gopin, sorry se e 10va sot, bachelor party mo.qenka gdhi😟


#101

Jeni te bukur mo, ose te pakten keshtu i dukeni atij populli, nen aromen e hashashit qe keni mbjelle ne te kater anet e atdheut me fasada te rregulluara.


#102

uee po ti qeke i ri mer cun, ma i vogl se pjeri dmth megjithat’ goxha i pjek
nejse urimet ma t’mira prej meje e me cuna meshkuj ishhallah


#103

Makso ke nje mendim te gabuar per kanabisin. E para ka nje arome shume te kendeshme dhe e dyta te ben te lumtur. Duhet ta provosh qe te me besosh. Nuk eshte se ne e krijuam, pra nuk kemi pse mburemi, ne thjesht ja ulem cmimin, pra ja hoqem monopolin sali kriminelit.