Të paktën 59 të vrarë e 527 të plagosur në Las Vegas


#21

10 Arme i kishin gjetur ne Dhomen e Hotelit vrasesit. Vrasesi ishte bixhozxhi i perhershem ne Las Vegas si edhe frekuentues i Koncerteve te country Music. Kishte Licence per gjah ne Alaska si edhe licence Piloti e kishte ne pronesi dy avione. Shyqyr qe nuk u ra njerezve me avion.


#22

ACDC eshte shume aktiv per “myslimanet ne Evrope” dhe “Evropen e pafuqishme ndaj terrorizmit qe vret te pafajshem”.
Jo shume aktiv sa here vriten dhjetra nga ndonje i krisur me arme ne Amerike


#23

Kjo eshte mesatarja.po Te vec ne Texas kane nje dhome Te shtepise plot me xhephane.vajzat 6 vjece bejne poza me kobure ne vend Te barbies.


#24

Columbine 1999


#25

ISIS pretendon se ky qafkuqi ishte kthy ne musliman dy muaj me perpara


#26

Damn, do ia kete shtremnu ene syrin tjeter Sarah Huckabees nga inoti El Donaldo, kur ka mor vesh qe vrasesi e ka emrin Stephen dhe jo Sadiq …


#27

Thone qe edhe hurricane Irma ishte fundamentaliste islamike e kamufluar.


#28

#29

Mjere kush gjendet ne wrong place, wrong time. Kane ardh kohe t’poshtra.


#30

E lashe me 18 vete te masakruar, Columbine kishte 13:

14 killed - December 2, 2015 - Married couple Syed Rizwan Farook and Tashfeen Malik open fire on an employee gathering taking place at Inland Regional Center in San Bernardino, killing 14 people.
14 killed - August 20, 1986 - In Edmond, Oklahoma, part-time mail carrier Patrick Henry Sherrill, armed with three handguns kills 14 postal workers in 10 minutes and then takes his own life with a bullet to the head.
13 killed - November 5, 2009 - Maj. Nidal Malik Hasan kills 13 people and injures 32 at Fort Hood, Texas, during a shooting rampage. He is convicted and sentenced to death.
13 killed - April 3, 2009 - In Binghamton, New York, Jiverly Wong kills 13 people and injures four during a shooting at an immigrant community center. He then kills himself.
13 killed - April 20, 1999 - Columbine High School - Littleton, Colorado. Eighteen-year-old Eric Harris and 17-year-old Dylan Klebold kill 12 fellow students and one teacher before committing suicide in the school library.
13 killed - February 18, 1983 - Three men enter the Wah Mee gambling and social club in Seattle, rob the 14 occupants and then shoot each in the head, killing 13. Two of the men, Kwan Fai Mak and Benjamin Ng, are convicted of murder in August 1983. Both are serving life in prison. The third, Wai-Chiu “Tony” Ng, after years on the run in Canada, is eventually convicted of first-degree robbery and second-degree assault. He is deported to Hong Kong in 2014.
13 killed - September 25, 1982 - In Wilkes-Barre, Pennsylvania, 40-year-old George Banks, a prison guard, kills 13 people including five of his own children. In September 2011, the Pennsylvania Supreme Court overturns his death sentence stating that Banks is mentally incompetent.
13 killed - September 5, 1949 - In Camden, New Jersey, 28-year-old Howard Unruh, a veteran of World War II, shoots and kills 13 people as he walks down Camden’s 32nd Street. His weapon of choice is a German-crafted Luger pistol. He is found insane and is committed to a state mental institution. He dies at the age of 88.


#31

Ndryshe nga peshqit anti amerikane qe justifikojne pleherat islamike terroriste apo te tjere qe me teorite konspirative te tyre duan patjeter t nxjerrin Ameriken fajtore per cdo gje,une nuk jam i tille.

Ky terroristi i sotem kam mundesi te jete ndonje njeri i indokrtrinuar nga grupet ne SHBA.
Te shohim se cilit grupi i perket pastaj flasim.
Por kjo nuk me pengon qe ta quaj terrorist dhe funderrine.


#32

nuk ka rendesi etiketimi, o ACDC. Aty te gjithe dakort jemi, pak a shume.
Ajo qe thosha une eshte qe zotrote, nuk perton te drejtosh gishtin te politika e deshtuar evropiane sa here ndodhin gjema si kjo ose me te vogla se kjo atje po merr nje pozicion komod kur ndodhin ne Amerike. Si ky me lart, “eshte dikush pas kesaj vrasje etj.” a thua se kjo e zgjidh problemin


#33

Mitralozë ky tipi, tek dhoma e hotelit.

Mitralozë!!! :joy:

:scream:


#34

Pyetje: à kanë ngelur ende pa u zhbere teresisht nga Trapi ato pak ligje qe arriti të kalonte Obama për armet (me kujtohet se pas masakres se Arizones ku u plagos edhe nje deputete demokrate si dhe masakres ne nje shkolle në Conecticut, dy here republikanet ja kanë hedhur poshte iniciativat).


#35

Nuk ka zhberje Ligjesh armesh nga Trapi. Obamen e lane ne balte edhe Demokratet e vet kur donte te ndalonte armet semi-automatike…me pak fjale edhe automatike qe nuk leshoni plumba shume shpejt nga njeri tjetri.
Ky ka arme te paligjshme…nese do i kishte te ligjshme atehre do te ishte goditje per armeDashuruesit, por duken deri tani qe jane kontrabande dhe te modifikuara.


#36

Rrezik i ka blere ne The Dark Web me Bitcoin


#37

Ndryshimi I ligjit Te armeve kerkon nje revolution si ai I Te drejtave civile ne vitet 60 .per momentin nuk e ka kush nijetin ti hyje atij adhapi .do indinjohen derdhin ca lote per viktimat e muhabeti I armeve do harronet deri sa Te ndodhi masakra tjater.


#38

Cfare ligjesh ka bere Obama per armet?


#39

Armet nuk shkrehen vete.
Cdo diktature ka filluar me carmatimin e popullsise.


#40

Nuk eshte pune armesh, arma e vertete eshte penisi. Perderisa penisi amerikan do te godase me sperme turijve tere bote mbare, nga para e ngambrapa, ky do jete rezultati. Çdo arme e ka origjinen nga penisi, bam-bam-bam vagines dhe sumes duke ndigju musike country çuri furi ma ke getnoj sadisfekshen.