Trump dhe kongresi republikan shfuqizojnë Obamacare

shba
trump
obamacare
usa

#81

Hajde hajdee…kjo paska qene jeta e ndritur e Kazanoves. U dashka pare ky film.


#82

Mos degjo te lebetiturin me helme se do te vrasi Zoti… ato kafsheza jane aq cuuute, te dhimbsen ne shpirt.


#83

Cute ne pyll por ne cati perhapin semundje i kap semundja e terbimit plus i vene flaken ene shtepise se ngatarrohen me telat elektrike e bojne mase. Varet sa e do shtepine e vet llastica se cdo gjo eshte relative.


#84

Aq cute?? Lol. Po pra te me shkaterrojne shtepine.


#85

teknologjia qe po i le njerezit pa pune


#86

progres eshte fjale imagjinare. ne te vertete nuk ekziston asnje lloj progresi, se fillimisht njeriu dhe bota, apo te tjera gjallesa, jane te gjithe te vdekshem. (tik-tak-tik i ben çdonjerit sahati te koka)
ne daç te jesh me i lumturi i botes, ne daç me fatkeqi saj, ti ke per te vdek nje dite. ku eshte progresi atehere ? plus qe bota nuk eshte lineare. nuk jemi gje me te zgjut nga Homeri apo Sokrati as nuk bejme ART me te madh nga te tyret.


#87

Amerika, thote, vendi me performancen me te mire per sa i perket ushqimit ne restorante…


#88

un paguj tek $600 ne muaj per sigurimin, plus $3000 ne vit deductible dhe $10000 out of pocket, tani ky xhaxhi trampiKare eshte me mire a me keq per mua?