Trump nuk ia përton Asadit

siria
asad
tomahawk
raketa
trump

#21


#22

cadren e shqupit e kemi dordolec per te genjyer raketat e trrumpit


#23

Join me in congratulating Justice Neil Gorsuch on his confirmation to the United States Supreme Court!
DJT


#24

… si nje kandidature e detyruar, ne shkelje te procedures tradicionale te Senatit, nga vote me super-shumice (60 vota), ne vote me shumice te thjeshte (52/48)


#25

Ne fakt votimi doli 54-45.
Per nderrimin e procedures pyet Elizabeth Warren dhe te cmendurit te tjere te te majtes ekstreme qe po e cojne Partine Demokratike te SHBA-se ne kosh te pleherave.


#26

une e di ke duhet te pyes.
Rendesi ka qe kjo zgjedhje eshte ne kundershtim me udhezimet e themeluesve te kushtetutes per aresye dhe konsensus bipartizan ne kete kandidature gjykate.
Eshte e njejta arsye psh per te cilen PD i eshte akorduar 50% ne votimin e kandidateve te vettingut, megjithe minorancen ne Kuvend


#27

Shyqyr qe nuk I hudhi bumjet islamo-komunistja Hillary Clinton se kush i mbante ca peshq
:joy::joy:

ps: po sikur Bashari ishte burre i mirë apo jo??


#28

Faleminderit zoti Trump !
Futi dhe nje kolpo ktij palloshit ktu , mgjth eshte bere lolo fare po tallin trapin te gjithe me te , zoti Trump , edhe Nard Ndoka po tall leshte se Likja e ka bo rruge :))


#29

Congratulations Justice Gorsuch!

iku edhe suprim korti

i kane lone vetem miss piggy-n tashti


#30

Vetem qe sulme nuk ishin por thjesht nje spot mediatik…Trump arriti ti fuste serisht ne loje mediat e rrumpallizuara. (Ruset dhe Asad u lajmeruan perpara sulmeve) Nuk eshte cudi qe sulmi me gaz sarin perkohi ne te njejten kohe kur forcat e Asad cliruan Aleppon dhe pjesen me te madhe te Sirise nga kermat e ISIS. Ka shume ushtarake ne Pentagon jane te etur per lufte, lobet e armeve ne anen tjeter bejne punen e tyre…Duhet gogoli Sirjan te vajoset makina ushtarake e luftes por puna eshte se Rusi ka vene vijne e kuqe ne ate toke te mallkuar. Iku koha e Britanise dhe Amerikes se nderrimeve te regjimeve tha May ne SHBA, ka ardh koha te shikojme bahcen tone qe na eshte mbulu me ferra.


#31

Ti Adi mendon qe sulmi me arme kimike ndaj popullsise ka qene fals dhe i inskenuar? Si ja ben me dilemen brenda vetes, te mbash anen e Rusise dhe Asadit sic ke bere der tani, apo te Trump?


#32

Sulmi i pare me arme kimike ishte i inskenuar nga sherbimet sekrete Turke, te dy gazetaret turq qe investiguan dhe nxorren faktet ne shesh per lendet kimike dhe trafikun e armeve u futen ne burg nga Erdogan asojkohe (per tradheti kombetare) tani po kerkohet te fusin Trump ne konflikt sic bene asojohe me Obamen. Ne pellgacen e Pentagonit dhe Washingtonit ka shume zvarranike te cilet ushqehen nga makineria e luftes. Nje Amerike pa lufte eshte nje Amerike ne krize.
Megjithe perpjekjet e Erdogan per te mbuluar te verteten, gazetari investigativ amerikan Seymour M. Hersh(fitues i pulizer) nxjerr ca detaje te cilat medjave te propagandes harruan ta publikonin asojkohe

Obama’s change of mind had its origins at Porton Down, the defence laboratory in Wiltshire. British intelligence had obtained a sample of the sarin used in the 21 August attack and analysis demonstrated that the gas used didn’t match the batches known to exist in the Syrian army’s chemical weapons arsenal.


#33

Sot anen e kujt do te mbash: Rusise dhe Asadit apo Trump?


#34

ti si konformiste e shikon si ndeshje futbolli ku medoemos duhet te besh tifo per dike… kurse une e shikoj si shfaqje teatrale tragjikomedike te nje cilesie te dobet :wink:


#35

18 qershori po afron! Votat tona plumb per armikun!


#36

je ne teme gabim … #maga eshte ne tjeter artikull


#37

E njoh saktesisht ndjenjen e atyre njerezve qe vuajne ne siri. Nuk ke me cka e krahason ndjenjen e momentit kur aeroplanet amerikane bombardojne xhelatet e tu. Vdekja me s’ka asnje peshe, s’ia ke friken. :slight_smile:


#38

ja se hyne luftanijet e putinit ne mesdhe to flex russian muscles dhe te “llafosin” gjuhen e perbashket me trump
Stay clear ju te tjeret ne zone


#39

#40

Ambasadorja e SHBA-së në OKB: Jemi gati për veprime të mëtejshme në Siri

Ambasadorja e SHBA-së në OKB, Nikki Haley ka thënë se Amerika është e gatshme të ndërmarrë hapa të mëtejshëm për të ndërhyrë në Siri.

Ajo ka shtuar se SHBA nuk do të qëndrojë duarkryq kur të përdoren armët kimike kundër popullatës civile.

“SHBA nuk do të presin që të përdoren armët kimike nga Al-Assadi. Këto ditë kanë marrë fund”, ka thënë ajo.

Haley ka shpresuar se nuk do të jetë e nevojshme që të merren hapa të radhës për ndërhyrje në Siri, por që nëse shihet e arsyeshme Amerika do jetë në gjendje gatishmërie.