Trump nuk ia përton Asadit

siria
asad
tomahawk
raketa
trump

#41

http://www.npr.org/sections/thetwo-way/2017/04/07/522984509/only-98-000-new-jobs-were-created-in-march-labor-department-says


#42

Fake news nga dishonest media :smile:


#43

ue ue ue fenomenal fare tjetri, as tre muaj pune:

Unemployment fell to 4.5 percent from 4.7 percent, the Labor Department agency says. That’s the lowest rate since May 2007.

since 2007, wait but that’s like 10 years ago. nje dekade.
dekadent fare tjetri.

e mbajti qoftja 8 vjet dhe aha hic, nuk, 8 te lume vjet, waste of time.

rekord, morpo rekord, a kupton apo jo, rekord

rekord mbi rekorde trump elez alia


#44

Ti paske qene ne koma ose Stoned gjate Great Recession.

Goje te liga te specialisteve thone qe ne nr. e te punesuarve ka ndikuar shume pozitivisht dhe koha ngaqe shumica e vendeve te hapura te punes kane qene ne sektorin e ndertimit. Per me shume lexo VQ.


#45

Ne VQ thuhet se se nje recession do Te ndodhe se shpejti ne sahat Te DJT.:smile:


#46

E ke gabim, Erdogani eshte musulman i mire.


#47

Ti boj si te dush, po une do te keshilloja mos ti thurje kaq shume lavde punes se Obames.


#48

Dogs returning to their own vomit


#49

O who? Ohuhaa…
Shif si thote qe ne 2007. ska qene nanjihere kaq e ulet papunesia qe ne 2007. dmth ne 2007 paska qne me e uleta keto 10 vjet, erdhi art of the deal dhe e thuy edhe kete rekord.


#50

No more “leading from behind” si frocciot. Tani drejton America, eshte America first.
'Merica First!


#51

#52

Sa bukur flisni ju artistet (na ka marre malli per Belulin). Dmth ti Adi po thua se je i barazafruar? Se une dihet qe jam brenda kuadratit amorf.


#53

Te behet gati Koreja e Veriut!


#54

perkufizim i ri i fjales dekadent


#55

Shyqyr me ne fund se e keshem merak Te madh .nuk na zinte gjumi naten se ke do emeronin ayatollah ne Supreme Court :smile:


#56

Nje gabim shume i madh nga ana e Trumpit. Nga e dini ju qe Asadi ishte ai qe helmoi femijet? Nuk ka as edhe nje prove te sigurt. Per Trumpin gjithmone kam patur skepticizem dhe e pranoj qe me kete veprim ai eshte nje mut si gjithe politikanet e tjere imperialiste te Amerikes. Clinton do bente te njejten gje. Trumpi po merr urdherat e neoconeve cifute, si mund te ndodhte ndryshe, mjafton te shihet se si hoqi Bannon vetem per shkak te dhendrit cifut.


#57

Presidenti TRUMP Rikthen Autoritetin Amerikan

Kjo përgjigje e vendosur kinetike ishte tepër e rëndësishme në shumë nivele. Kjo i thotë Assadit se loja me gazin sarin ka përfunduar. Kjo i thotë Koresë së Veriut të përmbahet sepse mund të jetë shteti tjetër në radhë. Kjo i tregon Rusisë, Kinës dhe kritikëve amerikanë se Obama ka ikur vërtet, se ditët e mosangazhimit kanë marrë fund dhe ditët e kundërpërgjigjes kinetike sapo kanë filluar.
“Mos kujtoni se po luaj blofin! Ja ku e keni një goditje që ta dëgjojë e gjithë bota – në fakt, 60 të tilla!”.

…komunistet duan prova ,si gjithmone me Asadin dhe Rusine


#58

Qemolo, e ke pare kete?


#59

At the dinner with president Xi, choice on the menu was New York Strip or Rack of Lamb. President Xi ordered the lamb, President Trump ordered a missile strike against Assad and his allies.

bjeri pragut ta degjoje dera. art of the deal


#60

“trump nuk ia perton asadit”

iku koha e dembelave, qofteve, qullsave