Udhetim drejt Shqiperise


#22
 ???????????

po thote 10 shkronja duhet ti kete postimi , mu deshte dhjete pikpytje ti shtroj .


#23

nje tekst i forte i Cioran, nje filozof rumun qe ka jetu ne France :

« Depuis que la France a renié sa vocation, la manducation s’est élevée au rang de rituel. Ce qui est révélateur, ce n’est pas le fait de manger, mais de méditer, de spéculer, de s’entretenir pendant des heures à ce sujet. La conscience de cette nécessité, le remplacement du besoin par la culture – comme en amour – est un signe d’affaiblissement de l’instinct et de l’attachement aux valeurs. Tout le monde a pu faire cette expérience : quand on traverse une crise de doute dans la vie, quand tout nous dégoûte, le déjeuner devient une fête. Les aliments remplacent les idées. Les Français savent depuis plus d’un siècle qu’ils mangent. Du dernier paysan à l’intellectuel le plus raffiné, l’heure du repas est la liturgie quotidienne du vide spirituel. La transformation d’un besoin immédiat en phénomène de civilisation est un pas dangereux et un grave symptôme. Le ventre a été le tombeau de l’Empire romain, il sera inéluctablement celui de l’Intelligence française. »

Extrait de: Cioran, Emil Michel. « De la France. » iBooks.

ne rresht te fundit po thote : qe mbushja barkut u be varri i Perandorise Romake, dhe do te jete pa dyshim dhe i inteligjences franceze.
francezet e mbajne veten si populli qe ha me mire ne bote, dhe s’kane asnje gjelle te njohur boterisht, siç kane spanjollet, italianet, arabet, kinezet, etj, etj. kane krijuar ka shekuj guzhine si kjo qe flitet me siper, guzhine ne rang arti. krijim origjinal, cuisine créative, novatrice.


#24

e paske gjet nje loqe tjeter qe shkru libra! ky eshte me modern ne Niçe, ke me teper shonç me u duk!


#25

duhet te jete hot tema ballkanike ne turizmin boteror keto kohe, atraksion natyror, historik, kulturor, gastronomik, s’ka jave pa degjuar/lexuar per artikuj


#26

edhe zonat e tjera fshatare te thella te ballkanit ku rralle tek shfaqej ndonje mysafir i kane pasur keto veti .pastaj kur mesohen me vizita ua pine lengun e fillojne e i grabisin si bene mikpritesat tane me turistat ceke andej nga dukagjini.:grinning:


#27

Puna eshte qe kete konstatim ta analizosh me thelle sesa dukja apo shfaqja e tij. Te mendosh Psene ?
Ja nje tjeter konstatim nga ana ime, sa me ne jug te shqiperise te shkosh SOT, aq me shume ti ven re deshiren per LEK te banorve te theksohet. Vetem leku tend u intereson njerzve, jo ti vete.


#28

nuk ka ndonje filosofi te madhe ketu, sa me ne jug te shkosh, aq me teper e shkolluar dhe filozofuar si Cioran eshte popullsia. Me teper kulture, me teper lek. Njesoj si ne Itali, vetem sensi jug-veri eshte i kundert. Dhe koha e perhapjes se kultures ka filluar me heret.


#29

Cioran KRITIKON nuk mbeshtet kete kthimin e te ngrenit ne rang IDEOR, kulturor. Tregon dekadencen e nje populli po thote, eshte Fundi i tij, vdekja. Lidhet me ate thenien e Sokratit qe vura me perpara dhe prandaj dhe e shtova Cioranin qe te kuptohej ajo thenia e Sokratit. Por ketu niveli eshte shume i ulet dhe e di qe lodhem kot.
Ndersa sa i perket jugorve eshte me ethjeshte sesa po thua ti, s ´jane ata shqiptare apo popull i VJETER, c’est tout.


#30

niveli i larte apo i ulet qofte, nuk i ndryshon faktin qe Cioran eshte nje loqe e kush i shkon mbrapa loqe gjithashtu, aq me teper me snobizem si puna jote qe sjell poesite tij pa te kushtuar gje.

ashtu eshte, edhe torinezet e Fiatit nuk jane italiane, jane franceze qe hajne buke, gatujne gjelle rumune.


#39

Dhe diçka ky Cioran e mban per me vlere artin gotik. Prej mungeses se gjumit do ta kete pasur me siguri kete shmangie nga shija e mire artistike.


#44

Nuk ka restorante Michelin ne Shqiperi


#52

çi paskan bere kete foto si viktime ketij Bledarit, qe paska kombinuar edhe perparesen me ngjyren e lokalit; te kujton baristin Rene ‘‘Alo alo’’, po te klubi i gjuetareve ne Lezhe.
ne fakt gjithe pamja aty shume e trishte, nuk i pergjigjet entuziazmit te shkrimit.


#53

Belulo, kur do piqemi noi her te pijme noi gote vere te vjeter :laughing:


#54

Brenda temes : si quhet në nje gjuhe të huaj (ang psh) peshku koce (koca) ?


#55

Me duket se I thone :Wrasse


#56

Dhe mikpritja shqiptare eshte selektive Te pakten nga observimet e mia.psh Te huajte e bardhe nga vendet e pasura kaure Te cilet I konsiderojme me lart nga vetja dhe opinioni pozitiv I tyre per ne ka rendesi trajtoheshin me respect ndersa Te huajte nga vendet e varfra e raca Te tjera si psh kurde filipinas kineze etj trajtoheshin me perbuzje.


#57

kjo me duket mjaft inteligjente si kapje, tani e ve re edhe une qe eshte keshtu, bile edhe midis ketyre racave qe quajne inferiore bejne dallim, psh mbajne me lart japonezet se kinezet, filipinas, kurde. Kjo tregon çfar mendimin qe kane per veten kurranjoset, sepse identifikohen me qyrranjose te tjere te supozuar sipas vetes, as i kane idene se kush jane vertet te tjeret. Per te mos thene qe çfardo qofshin, duhet pasur respekt pa kushte.


#58

@Alba2265 , nuk i thone wrasse por seabream … ndersa ne italisht , orata.


#59

#60

Sipas google translate koca =wrasse .