VENDIMI HISTORIK/ KE rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë! -


#81

“nuk ka bir nene a bir kurve” - tha sajmir tahiri,duke perdorur nje fjalor eksluziv te edvin kristaqit.
did any bell ring ?


#82

Ta them une si e kan patur hallin, me siguri jane pedofile ose terroriste anarkiste te majte. Franca ka tradite ti jape te drejte strehimi eksponenteve te Brigate Rosse qe kishin vrare sallamexhij si sfrytzues te klases puntore (Macroni me shume mundesi e ka pas baben sallamexhi, nese nuk e ka pasur duhet pare se si ka arritur te behet president) dhe pedofileve siç ka qene rasti i nje regjizor qe pat palluar nje minoritare, mbrojtur edhe nga Godard rrenacaku qe sigurisht eshte edhe pallimcaku, se nuk shpjegohet se pse ta mbroje nga fashistat.


#84

I ka kapitalizmi keto, qe e ka bere pornografine kaq popullore.


#85

dhe kete:

nese artikulli qe solle thote me te drejte se:
Macron is far more popular internationally than in France, where dissatisfaction with his presidency has surged to 58% less than a year after his election”,

i njejti sondazh thote edhe kete:

“Si le premier tour de l’élection présidentielle devait se dérouler dimanche, Emmanuel Macron écraserait ses concurrents. Au premier tour, l’actuel chef de l’Etat obtiendrait 33% des suffrages exprimés, soit 9 points de plus qu’en 2017”

Qe do te thote: nese turi i pare i zgjedhjeve presidenciale mbahet te djelen qe vjen, Emmanuel Macron do ti shtypte me kembe konkurentet e tij. Në turin e pare, ai do te merrte 33% te votave, pra 9% më teper seç mori në 2017.


#86

dmth meqe planeti kohet e fundit eshte bere fashist, t’ja japim voten me pak fashistit?


#87

e quaj jevgë në bazë të atyre që thotë ! dmth mundësia që të jetë jevgë ësjhtë 80-90%! edhe me ty e me plot të tjerë këtu,nuk pajtohemi në shumicën e gjërave po nuk u kam thënë evgjit!
fjala greke etni,në shqip bën kombësi! për ata që bëjnë sikurrrrr nuk:rofl:
një gjë të mirë veçse e ka afrimi me evropën! do ti bëjë turmat pa identitet të kuptojnë çështë ‘‘etnia’’


#88

https://www.forbes.com/sites/shelliekarabell/2018/04/17/albania-is-an-unusual-country-with-unusual-leadership-now-wants-to-join-europe/#100c0b5063df


#89

Ti je patriot nga Te medhenjte fare .sa here Te ashtus afendikoi berret “rrofte shqiperia “:blush:


#90

Sulejman Gjana si trova qui: European Parliament con Artur Nura e altre 90 persone.
12 aprile alle ore 2:12 · Regione di Bruxelles-Capitale, Belgio ·
Sot, në Parlamentin Europian në Bruksel, në Tryezën mbi Ballkanin Perëndimor që organizoi ALDE nën kryesimin e Eurodeputetit Hans van Baalen, Kryetar i partisë ALDE (Aleanca e Liberalëve dhe Demokratëve për Evropën) dhe me prezencën e Komisionerit Hahn.

Presim me padurim këtë vit hapjen e negociatave me Shqipërinë ! Kur të ndodhe ky përparim, pushteti në Shqipëri nuk duhet ta konsiderojë si trofe të saj dhe ta politizojë këtë çështje për llogari politike dhe elektorale. Për më tepër, politika (mazhoranca dhe opozita) duhet të jetë më e kujdesshme në interesin e vendit dhe të qytetarëve shqiptarë dhe mos ta politizojë më axhendën europiane të Shqipërisë.

Nga ana tjetër, liberalizimi i vizave për Kosovën kërkon akoma punë dhe edhe pak kohë dhe durim nga qytetarët e Kosovës…

Shënim:
ALDE përfaqësohet në Parlame
ntin Europian nga një prej grupeve kryesorë të së Djathtës (me 68 Eurodeputetë) dhe në Komisionin Europian me 5 Komisionerë ndërsa numeron aktualisht, nga radhët e veta, 8 kryeministra në vendet anëtarë të BE.
PLL është prej vitesh një partner i ALDE.


#91

Sulejman Gjana si trova qui: European Parliament.
12 aprile alle ore 21:10 · Regione di Bruxelles-Capitale, Belgio ·
Sot, në Parlamentin Europian në Bruksel, në përfundim të Tryezës dyditore mbi Ballkanin Perëndimor që organizoi ALDE, bisedimet i drejtoi nën-Kryetari i Parlamentit Europian, Z. Pavel Telicka, me të ciin shkëmbyem mendime rreth të ardhmës europiane të Ballkanit Perëndimor dhe projekteve të Bashkimit Europian në Shqipëri dhe rajon.

Është e çuditshme se si projektet që iniciohen, hartohen dhe në disa raste financohen nga BE, i serviren qytetarëve sikur të ishin projektet e një qeverie apo individi të veçantë vetëm e vetëm për llogari elektorale. Rasti i projekteve transballkanike në sektorin e transportit (rrugë dhe hekurudhë) dhe energjetikës është shumë domethënës…


#92

Si perfundim jam shume e lumtur qe kamunistet dun perendimin dhe jo Rusine e Turqin…me ne fund filluan dhe ata te marrin ere nga jeta :stuck_out_tongue: lol…
per momentin me sapllake do lajne mullaqet akoma :wink: se nuku i del shpirti nga sakrificat… nostalgji kamuniste :wink:

image


#93

Me vjen mire per realizmin e shprehur ne koment ndonese nuk mendoj qe evitohet te prishet kohezioni, thjesht evitohet te prishet brutalisht.