Vite burg për fjalët në rrugë

-drejt ne sy jo jo… por shikimi duhet te ishte i perqendruar drejt, perpara, diku ne horizont. mundesisht me nje pamje gjysem krenare, gjysem shperfillese per mjedisin… nderkoh ngacmimet, batutat dhe romuzet venin e vinin nga te dy anet e trotuarit.:smiley: dhe keshtu rruga behej goxha e mundimshme dhe e stergjate deri ne shtepi…:smiley:

2 Likes

do jene denu se skane mbajt fjalen. psh mund ti kene thene goces ‘ca te kisha ba sonte tere naten’ e pastaj ka mbaru pune per 5 min. normal qe ha burg e denoncim. jemi qiviri e premtimeve te mbajtura!
si perdundim pune ka, mungojne profesionistet

1 Like

Nje torture e ftet​:joy::joy::joy::joy:

Haje ti peshkun! Ne zgare. ose beje dhe cironke te tymosur tek e fundit.

Neser, o Patok, o Zvernec.

1 Like

Turp! Mos provoko fakire te malluar

1 Like

Belul, meqe permende ato zgjidhjet alla Vlora, kam nje te njohur kendejza, pjatalares albanez dmth, ka gocen ne gjimnaz. Nje dite e therrasin ne shkoll se ashtu eshte nje pune. Shkon ky, gocen e kishte ngacmuar nje cun ne mence, dhe kjo ia kishte kthyer … me nje grusht dhe e kishte ul ne toke. Aman mos na rrahi nei presor i kishin thene. Mund te ta kishe bere qefin te te thosha eshte na Vllora, por snuk. Po nje pellembe eshte ajo Albanie, bile pa i hapur gjishtat tamam.:smile:

1 Like

Faleminderit vlora, shoh qe shume ose nuk e kane idene se cfare denigrimi dhe frike ishte ose jane aq f#$%$ up te kondicionuar nga jeta ne Shqiperi sa u duket normale. Nuk thoshte njeri “sa e bukur je”, kjo do kishte qene shume e kulturuar. Une s’e di ne eshte permiresuar tani, me duket se eshte disi me mire, por ne vitet 90 ne mes te Tiranes e ne mes te dites, kur kam qene vete adoleshente kishte edhe nje element shume te shpifur ku komentet dhe ndalesat vinin shpesh nga cuna e burra 25 vjec e siper ndaj 13-14 vjecareve, pergjithesisht femrave sa me te vogla dhe te pambrojtura. Ai trajtim i vazhdueshem si viktime potenciale perdhunimi nga te panjohur ne rruge, qe shihet ketu si he mo, se thjesht shaka ishte…
Sado e neveritur qe jam, sidomos me argumentimin e avokatit mbrojtes, per denimin me burg nuk jam dakort, s’besoj se e kalon apelin, duhet te kete ndonje menyre tjeter.

1 Like