Vite burg për fjalët në rrugë

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

nuk eshte Berisha aty.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

O trap nuk e kam bere une montazhin, gjeta kete foto e hodha kaq, ç’na gjeti me budallenjte.

2 Likes

Po prit o Belul, paguan a s’paguan Stopin, ne negociata do jene. :stuck_out_tongue:

Sarkozia po meno, he mer dabic, te rrofte qe ke superfuqi, kur vje puna te b… njisoj jena. :stuck_out_tongue:

1 Like

As me kish shku menja se qenka fotoshop, ai pall shkaba menoj se po ja fut Obames me ket foto, fut edhe berishen pa lidhje, sikur aty e kam menjen ku shko e ça shef Obama!

Avokatët e tyre janë shprehur se rasti i sjellë për gjykim nga organi i Akuzës është i nxituar dhe keqinterpreton një traditë pozitive në lidhje me mënyrën e sjelljes ndaj së bukurës, duke e ngatërruar me veprën penale të ngacmimit seksual.

:grin:

NUK MË PREKËN

E pyetur në seancë gjyqësore nga ana e gjykatës dhe palët ndërgjyqëse, nëse të pandehurit kishin kryer ndonjë veprim ndaj saj, në kuptimin e prekjes fizikisht të saj, e dëmtuara B.A. është shprehur se nuk e kishte prekur asnjë person. Ajo ka përsëritur se thjesht i ishin thënë fjalë të rënda në drejtim të saj, faktin se ishte ndier e fyer, si dhe gjeste të ndryshme me duar ndaj saj, të cilat kishin natyrë seksuale.
Shfajësimi i të pandehurve Leonard B. dhe David B. në gjyq, se vetëm kanë komplimentuar 20-vjeçaren, nuk ka bindur gjyqtarin Ardian Kalia.

Gjyqtarët e akuzuar për mosdeklarim pasurie

Ardian Kalia, gjyqtar i Gjykatës së Tiranës, kërkohet shkarkimi i tij për shkelje shumë të rënda të disiplinës dhe sjellje që diskreditojnë rëndë pozitën dhe figurën e gjyqtarit. Një tjetër shkak është refuzimi për mosdeklarimin dhe fshehjen e pasurisë. U kallëzua një vit më parë nga Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) për deklarim të rremë të interesave private dhe mungesë burimesh financiare të ligjshme për të ardhurat në shumën rreth 40.000.000 lekë, deklarim të rremë për kontratat e apartamenteve me vlerë 73.000 euro dhe 44.000 euro.

Ajo qe eshte paradoksale qe i njejti qendrim censurues nuk mbahet gjithashtu mbi imazhwt e mediave dhe kompanive qe e trajtojne femren si objekt seksual, tregu nuk preket.

Une s’i di detajet e ceshtjes ne fjale. shkaba thote ka qene me teper se vec fjale e tipit qe solli Beluli ne shembullin e tij. Per komercializimin dhe kontrollin mediatik ke te drejte. Por s’me duket se eshte e njejta gje. Ngacmimi seksual, perfshi dhe dhune, s’eshte e njejta gje si perdorimi i femrave si objekt seksual ne media.

P.S. tani po lexoj kete qe ka sjelle kapo. Nese eshte vertete vetem fjale, denimi me burg me duket i rende dhe jo i drejte.

gjemb, e njejta gje eshte po te kapesh esencen, po ti nuk kap dot as evidencen e hallit te albanoidit, qe eshte kunder hales puritane meqe pro hales bordello, eshte kunder trajtimit te femres si objekt seksual nga tregu, kompanite dhe mediat, por nuk eshte kurrsesi kunder trajtimit te njejte qe i ben sinemaja femres.

Pa mendo nje here çfar si do ja bente i modhi Godard pa pasur ne dispozicion me mijra kurva per filmat e tij qe tregojne jeten e Zhan D’Arkes?

Mire do ishte te vlente, nuk e di si jane tani po ne ate moshen kur i ke frike ngacmimet ishin te frikshem me thene te drejten. Dhe kete ta thote nje njeri i trajnuar mire per mos te terhequr vemendje​:sunglasses:, qe dmth mos shih njeri drejt ne sy, mos u pispillos shume, etj etj… mire qe s’u beme lgbtqfrpd me gjithe ate stisje 'don’t be attractive no matter what’:smile::smile::smile:

2 Likes

Dhe sa per batutat me tollon Belul jo gjithe vlonjatet jane garipe, se jo te gjitha vijne na Kuç/Terbaç/Vranisht e m’the t’thash😉

1 Like

E bete grope te ziun; jeni ber per tju bere dhurate kanatjere antiplumb.
Sa per keta bqrat, burgu per burrat eshte.

1 Like

“mos shih … drejt ne sy” kjo keshille jepet dhe per qente, sidomos ata te rruges.:smile:

1 Like

E kam vënur re
15 shkronja atë motrën…
U bene?

1 Like

Do na haje peshku perpara tymit e alkolit.

1 Like

Qahuni nga 15 shkronjat, po fitoi z. Trump, Fiqo (si mekembesi i tij ne peshk) do ju ver te shkruani tre strofa (me rime).

1 Like