Viti 2017, pak shpresë për Shqipërinë

po kaloni nje momet - le te themi - jo aq pozitiv,por ,mjaft te pajtohesh me medimin se kjo qeveri do te vazhdoje edhe 4 vjet,dhe gjithcka do t’ju kaloje.

1 Like

Edhe mundet te ndodh pikerisht ashtu sic thoni ju shoku Pjeter, por me nje ndryshim te vogel;

Zgjedhjet do te “fitohen”/ blihen dhe vidhen bindshem nga Rilindja. Pas kesaj do te kete reagime te forta nga brenda dhe jashte Shqiperise. Lulzim Basha mund te humb pozicionin e tij si lider i opozites. Pas kesaj, une parashikoj se ne krye te PD-se do te vij Oerd Bylykbashi, sipas mendimit tim njeriu me kredencialet e nevojshme, staturen dhe artikulimin me bindes ne politiken shqiptare.

Beno po ti nuk e ke kuptu realitetin Shqiptar. Lulzim Basha nuk ka pozicion si lider ne syte e Shqiptareve kshu nuk ka cer hup…njeriu qe qesh konsiderohet thjesht si Kanakari i Cunit te Sheqeres. Reagime te forta nuk ka per te pas per PeDin sepse rrezikon te bjere poshte LSI si parti e dyte. Oerd Bylykbashin nuk e dun tek PeDi se eshte pinjoll Sigurimi e Nomeklature komuniste. Me shume shonce ka Kaqi i Zi. Me sa kum pa Shqiptaret kan per te votu me indeferentizem por bindshem ate qe bo zhgarravina sepse ne krahun tjeter ke VRASES Serial.

parate terhiqen ne menyre komode nga automati. Automatet i gjen ne cdo rruge e rrugice. Une kam nje kusheri qe mund ta konfirmoje kete pa llogarit faktin se te gjithe gjysherit qe njoh une, kete metode pune perdorin

1 Like

Pas deshtimit te lules kthehet berisha si shpetimtar

Cudi sepse ne lagjen me te mire ne TR pensionin ta sjell postieri I lagjes ne zarf, bashke me kafen e mengjesit dhe gazeten.

5 Likes

Shume e turpshme qe ky artikull te gjej vende ne jete forum ku mendoj se te pakten ata qe marrin pjese kane shume me teper intiligjence se Beni.

Keto lloj artikujsh mund te shkojne pershtat jeteve qe bejne qejf ne facebook apo ne ndonje portal anonim.

liqeni intiligjent!

1 Like

kjo eshte per pensionistet te cileve u jane prish iPadet

2 Likes

O Liqen, jepi se drejt e ke, edhe ky komenti yt per mua ishte plot inteligjence te larte.

2 Likes

Nuk ka shprese persa kohe jane bijte e eterve ne pushtet.
Per 70 vjet vec bunkera,burgje,izolim dhe droge.
Keto jane arritjet e tyre.

mund te kemi qene ne drejtimin e gabuar por tani ne timon eshte shoferi qe ben kthesen

aty pas nje kthese ku buron kjo rreze shprese

vlerat tona e ardhmja jone

1 Like

Brenda ne Tirane qenkan shume mbrapa. :unamused:Ne rrethinat e Tiranes tashme pensionistet kane app nga i cili menaxhojne pensionin.

Nuk thuhet keshtu si e ke thene ti, thuhet pak me ndryshe:

Brenda ne Tirane qenkan shume ngambrapa.

1 Like

Manjola, me fal per tradhetine, por s’kemi çer t’i bojm Zhardines, duhet me ja kthy zemren me zemer:

Investitori (rreth i ngushte familjar) mund te reduktoje riskun permes procesit te diversifikimt duke krijuar nje portofol investimesh.Investimet behen ne LSI, PD dhe PS.Thuaj po te duash qe nuk jemi te suksesshem.

po çfarë shprese të ketë kur diskutohet akoma çeta e saliut për zgjidhjen e problemeve të vendit! jo se të tjerat janë më të mira,por përgjegjësia e burrit të sllobodankës është më e madhe në këto 25 vjet. ajo parti duhet të zhduket nga skena politike e para dhe pas saj edhe të tjerat. evropa dhe amerika,në gjëndje shumë herë më të mire se ne u dhanë shqelmin partive tradicionale me të cilat kishin arritur nivel të larte jetese,në krizën e parë qe përballuan! ne diskutojmë akoma saliun 30 vjet infermjer i hysni kapos dhe 25 vjet çirak serbi! gjeni ore një tramp aty të bëjë great albania:heart_eyes:

Ja edhe 3 emrat e pare te dekriminalizimit vijne sipas skemes LSI, PS dhe aleanca PD.