Vlera providenciale e artit I (po vjen antikrishti)

Me ne fund erdhi…

Korrupsioni i politikaneve nuk është tek problemi i vjedhjeve të fondeve publike, thërmija krahasuar me buxhetin e shtetit dhe manjatëve, se sa tek fëlliqja e figurës së politikanit me akuza të ndërsjellta midis partive, dhe mediave që i bëjnë helaq të gjithë sepse krimi dhe korrupsioni është interesant për spektatorët dhe lexuesit, rrit audiencën. Tani jo vetëm që nuk beson më njeri në mundësinë e qenies të ndonjë politikani të virtytshëm, por politikani i virtytshëm as nuk duhet të ekzistojë si koncept, sepse heq mundësinë e shfyrjes së frustrimit mbarëpopullor, dmth të ndjerit i ndershëm i kujt shfyn kundër të korruptuarve. Kjo arsye, dhe vetëm kjo, justifikon lirinë e fjalës në demokraci.

lajmero mamane se erdha …

po nuk ja di emrin mamit tend :frowning:

1 Like

Moj vajze, qeke nga ishulli i Lesbos?

Një disident shqiptar me tregonte se i jati, mbasi mbaroi studimet universitare në Itali me rezultate aq shumë të shkëlqyera sa i kishin propozuar të punonte si profesor asistent në universitet. Por ai nuk pranoi nga dashuria për atdheun, dhe trapi - sipas të birit disident - u kthye në vendlidje në vitin 1945, dhe i shërbeu atdheut duke u futur edhe në burg në 1947 si shume kolegë me kulturë oksidentale.
-Ç’tu desh që u ktheve po erdhe këtu të haje dynjanë? - i thoshte i biri, i cili ekzistonte në botë falë këtij gabimi atëror.

Mandati i katert e kan rradhen babatë, nese e njeh apo ke bere adn mund te jete baba jot qe do rrije mbi penisin e kryeministrit​:joy::joy::joy: se mund te jesh dhe kopil​:joy::thinking:

jo biri im, problemi jot eshte se nuk te njehet babai, sepse jot eme te eshte shkerdhyer ne zyrat e kooperatives ne dhomene e dezhurnit ROGL nga operativi i fshatit, prandaj je perjetesisht i shkerdhyer qe kerkon babain per ta vrare ne Peshk. Por nuk kam qene une dezhurn ate dite.

Po shkru i modhi tani​:joy::joy: sorry me vones e postove

po une te fal birti im, se je spermatozoidi im.

E njeh baben?!?

birti im,:worried: merri ilaçet :thinking::worried:

e mer idjot mer idjot, nuk di ç’te thuash tjeter

S’ke ça thu më, maman time e ke bo lavire ke nje muj qe e thu, but I don’t care, dhe une do te pergj ne te njejten menyr , po tek baba🙂

o handikapat, por çfar te flas me ty, nuk kam fol kurrre me ty dhe as kam per te fol kurre me ty dhe me handikapatet e tjere qe kam mbetur ne blog. I fundit qe kam bere muhabet ne blog ka qene xixa, mbas tij vetem handikapate kane mbetur ne blog.
Un kam kohe qe bej vetem monologje me loqe dhe spermatozoide.

Po pse ben? Na ler ne loqeve te shkrujm te ky pellg i thare!

Po ne shoqeri me loqe, loqe do jesh, cfar tjeter. I vetmi ndryshim eshte se un jam koshient qe jam loqe, kurse ju duket vetja inteligjente se po luftoni ne blog per demokraci qe ne shqiperi mungon.

1 Like

Nuk është fare problem kur spijuni informon, problem është kur spijunon, dmth kur deformon informacionin sipas interesit të tij, ose më keq, sipas interesit të padronit që i jep rrogën, të cilit i pëlqen të dëgjojë çfarë i intereson, dhe spijuni ja bën qefin duke i krehur bishtin që të meritojë rrogën.

Mërgimtarit i ka mbet sahati në ditën që ka lënë vendin; celularizmat, webcam, zoom etj, janë surrogato iluzive të pranisë në atdhe.

1 Like

Ku mergimtaret kthehen,ndihen te huaj ne vendin e tyre me perjashtim se dine gjuhen .Por edhe ne vendet ku jetojne sado te rrine,pavaresisht prej shkalles se suksesit nuk ndihen tamam ne vendin e tyre .Si perfundim jane people without a country ,me perjashtim te pellazg efendise :grinning: