Zgjedhjet e tribunit te demokracise dhe dashnorit te fjales se lire


#21

Me ata te kohes se xhaxhit e kish me terezi Berisha. Ata e vune aty ku eshte, lopcar.


#22

Ka deputet me emrin Eduart Islami ? ahh e ka pas per Kacin , ha pershesh melka ha , se mos njeri tjetri tha …melken ka me e qare :slight_smile:


#23

Haha. Sa keq duhet te ndiheni ju militantet e PD qe duhet te mbroni marrezine e krietarit me genjeshtra jashte logjike, edhe pse e dini thelle ne shpirt qe gjithe kete po e ben ngaqe i ka zgjehdjet 100% te humbura. haha


#24

A ka kerkese me legjitime se nje nunurim i pakontestuar.


#25

Po prandaj eshte miratuar kodi zgjedhor, prandaj kemi komision zgjedhor, prandaj kemi OSBE prandaj kemi …komisionere etj etj. Partia jote eshte bere si ai kalamoni mistrec qe kerkon qiqra ne hell. Po pse kemi dhjame ne qe te durojme tekat e ketyre pushtave? Pastaj cfare do ti beje nje qeveri teknike zgjedhjeve? Zgjedhjet i organizon komisioni qendror i zgjedhjeve dhe partite politike qe caktojne komisioneret.


#26

Numerimi eshte i pakontestuar sepse i kane komisioneret te barabarte. Kerkesa e tyre eshte te mos kete zgjedhje fare ose t’u jepet pushteti pa vote. Nuk duan zgjedhje te ligjshme sepse e dine qe i humbin. Kur njerezit s’te duan as per bashki, eshte normale qe s’ta mban te kandidosh per qeveri.


#27

Nje element thelbesor i cili lejon ecjen perpara te sistemit kapitalist eshte perpjekja e vazhdueshme e te shiturit sapunit per djath te bardhe ose kackavall ! Situata e tanishme politike ne shqiperi eshte nje perpjekje shume e trashe per te shitur sapunin per djathe! Qe fatkeqesia kombetare PD nuk ka as moral e as surat te bej moral me zgjedhje e kriminel kete e dine gjithe njerzit e situata eshte komike ne thelb,por mashtrimi nuk qendron ketu! Mashtrimi qendron tek fakti qe problem nuk eshte PD sa do te cirren,nuk kane gje ne dore e as do te kene ndonjeher ! Problemi i vertet eshte LSI e Meta, jane faktori i vertet i kesaj krize te sajuar,penguesit e vertet te reformes ne drejtesi…mendoj se kete e di shume mire si PS, PD e nderkombetar,ceshtja eshte sa do vazhdoj kjo ballo me maska? Nejse…i ka kapitalizmi keto :v:


#28

Kjo melka mos eshte Xhaçka qe mbeti me barre te çadra e Rames!?:smirk:


#29

lol je bo si tursat dikur tek liqeni.


#30

Paradoks Shqiptar, mbas rrezimit te diktatorit 40 vjecar, udheheqesi 25 vjecar i partise “demokratike” kerkon rrezimin e qeverise per zgjedhje te ndershme… Po 25 vjet ne pushtet nuk te dolen per te treguar idete, mendimet politike?! Cfare te ka ngele mer jahu per te ber. Ke pas mundesi te beje cfare doje… Te dale Blushi, Bojaxhi… me kerkesa per zgjedhjet edhe justifikohet se nuk kane pase mundesi dhe hapesire per te treguar idete politike, po te dali Sala mbas 25 vjetesh me 200 militante se do akoma pushtet… FUCK OFF


#31

Zeqo mos na huto tani :joy:! Mos bej diversione!


#32

Po jo mo burre , kot se ka emrin melka ajo , te kishte ngel me barre do ta kishte vene Brisi , e vuni melka qe domethene ne mos njeri, tjetri melken do ma marre . Ku eshte ai Beluli kur duhet mor amon .


#33

Ah pa pa si reduktohen keta PD-histata menjehere ne tipa ordiner sapo perballen me nji fije llogjike … dhe vuuu menjehere kush do e palloje Melken.
Talibana jeni dhe ashtu do ngeleni … ah po me ata dy gishtat lart


#34

E para ne ato qe thote Melka llogjika s´ka pune fare , e dyta nuk permendi njeri pallim , po ta mbash mend filmin eshte " kush do e marre " e treta kujdes me ate ordiner.


#35

Vlonjat, eshte absurde kjo ironia jote, kunder Berishes, qe ti beson se eshte therese. Berisha eshte nje ish-lider ne opozite, qe nese do marrim parasysh “besimin” tuaj, qe partia juaj do fitoje zgjedhjet e aferta, do te qendroje dhe per nje kohe te gjate ne opozite, pa folur per moshen, qe mund te mos ja lejoje aktivitetin per shume kohe. Ju flisni per bojkotin e opozites dhe me opozite ju nenkuptoni vetem Berishen, por “ju del nga mendja”, se vete Berisha eshte kunder bojkotit. Ju ju “dhimbet” shume, qe vendi “ka ngelur pa opozite”, por ne te njejten kohe “harroni”, qe opozita nuk zgjidhet apo vendoset me miratimin e pozites, perkrahes se te ciles ju jeni. Ju qe jeni trashegimtaret fizike, ideologjike dhe politike te nje partie, qe e ka sjelle disa here vendin buze gremines, si ne pushtet dhe ne opozite, si ne monizem ashtu dhe ne pluripartitizem, dini vetem nje menyre te te berit politike, ate te te akuzuarit te kundershtarit me te gjitha felliqesirlleqet qe i bartni vete, duke pershire dhe etiketen marksist, komuniste e kriminele, qe ju u provuat te ishit 50+ vjete.


#36

Po pse Maks ne qofte se nuk mbeshtet Lulin apo cadren je automatikisht me krahun tjeter?!


#37

Cdo kenaqemi me parlamentin e ardheshem kur ligjet te votohen 140-0.
Do te na dale malli per xhaxhi Enverin.
Pastaj me shume se gjysma e shqiptareve duan Enverin edhe sipas sondazhit te OSBE-se,Keshtu qe PD po ju ploteson deshiren.


#38

Po Balzak, sidomos kur nuk rresht te arsyetuari kunder opozites me nje mllef te shfrenuar dhe sidomos kur anatemon ne mbeshtetesit e saj si bolshevik blu.


#39

Maksi, po komunist jam dhe me quajne Aleks Xinxa! Por ata komunistet e pare nuk i njoh, nuk me kane pranuar ne partine e tyre plus qe pjesa me e madhe e tyre kane kthyer patkonjte nga dielli. Ndersa shokun SB e kemi komunist te dalluar, i rrahur me vaj dhe uthull. Ay edhe mbas 27 vjetesh qe ka rene regjimi ( ah sa nostaligjik qe jam) eshte i vetmi lider komunist aktiv ne politik! Kjo tregon qe njeriu i ri qe ka prodhuar partia jone e lavdishme ka qene mall pa hile!


#40

Per shqiptaret qe e duan Shqiperine dhe jo politikanet, bolshevik jane te gjithe ato qe turren pas liderit dhe jo ideve dhe puneve per prosperitetin e vendit. Shumica e Shqiptareve nuk i plas fare se kush eshte ne pushtet. Duan pune, shkolla, spitale, siguri… dhe i shofin me neveri te dyja palet. Urrejne cadrat e felliqura si bolshevikeve te kuq dje edhe atyre blu sot sepse nuk kane asnje lidhje me problemet reale te popullit dhe vendit. Por jane thjesht objektiva grupesh qe pushtetin e perdorin per pasurim personal dhe mburoje ndaj ligjit. Eshte e kunderta, rreshtimi krah ketyre grupeve “politike” sjell renien ne regjime autokratike, bolshevike… a quaji si te duash.