Zgjedhjet e tribunit te demokracise dhe dashnorit te fjales se lire


#41

Humori I dites…:grinning::grinning::grinning::grinning::grinning::grinning:
Prandaj e marrin lavazhin e Mero Bazes cdo dite.sic merrnin komunikatat e KQ dikur?


#42

Une e di, qe po leshon xi(n)xa propagande, por ketu nuk eshte ceshtja thjesht tek ty. Ketu eshte ceshtja ne parim. Ky patosi yt per te sulmuar, ne nje taktike te dale boje, vetem S.Berishen, shkon perkunder interesit te njerezve te thjeshte, te majte ose jo, per te gezuar nje jete me te mire, pa u marre me ceshtje partishe. Ky qendrimi yt, i fut njerezit ne skalione politike te panevojshem, na ben armiq me njeri tjetrin, tani, qe kemi aq shume nevoje per bashkim. Armiku imagjinar S.Berisha, mund te jete “armik” vetem per ata, qe metojne per pushtet, ose duan ta perjetesojne ate. Ti punon per ta, me ndergjegje ose jo dhe ata nuk punojne per ne , njerezit e thjeshte. Kjo eshte ceshtja, nuk eshte ajo nese, njeri krah politik eshte e keqja me e vogel, ne krahasim me ate, qe eshte bere gogol, kjo dhe ne saj te punes tende te (pa)ndergjegjshme.


#43

Normal kur nuk ju konvenon juve, s’ka llogjike fare. E dyta s’eshte e thene te permendesh fjalen pallim kur per permend ngeljet shtatzan. E treta … m’fal se te paskam ofendu … shko… e di vet ti.


#44

Ti po thu tani qe une e kisha me spond qe kur Brisi ngeli shtatzene Melka kishte qene duke u pallu :joy:
Shume kreativ qenke shoku apo shoqje , sa per ate qe e di vete une sja vlen kshu online me u sha me njoni tjetrin …po ishe burre po te te pres tek " Biblioteka e Bostonit " :sunglasses:


#45

Po jo mo zoteri se nuk eshte imagjinar SB, as deshira e tyre per te marr qeverine me lojra bixhozi ne tavoline nuk eshte imagjinare. I ke aty ne bulevard gjithe hajdutet me çizme dhe pa çizme. Po gerthasin e kercenojne nje vend te tere per trazira. Si qenka imagjinare kjo? Nje grup prej 20 vetesh ne cader zoterojne pasuri sa per gjithe ata “300000” protestuesit e komandantit.
Pastaj, a mbani mend si i thoshte komandant shoku sek. I pare ekr kur ishte ne cader? Dil nga cadra ekr! Dil voto tre ligjet mos blloko vendin. Dhe ekr nuk po i kerkonte qeveri teknike atehere. Po i thoshte pinokut hajdut hajt ti numerojme votat ne kuti. Kush fiton…fiton.
Ja kshu o Maksi kane ardhe keto pune.


#46

Po pse nuk ishit ju “shumica” e shqiptareve, “1 million shuplakat”, bolshevike, qe 6 vjete me pare ju “plaste” dhe u “turret” pas liderit tuaj, atehere kur ai ishte pa pushtet? Se ju vete nje mut morret. Ah harrova, morret ca plumba, qe lideri juaj ju bindi, qe i leshoi Berisha. Tek e fundit, ndoshta nuk genjen shume, sepse plumbat nga godina ku qendronte Berisha erdhen, packa se ai nuk ju thote juve, qe e dinte se ato plumba do derdheshin mbi ju dhe ai nuk beri asgje per ta ndaluar, perkundrazi, ju drejtoi me ndergjegje drejt tyre, ne menyre qe juve(lexo:ai), te merrte pushtetin.


#47

Kur s’ja vleka me u sha atehere lere fare jashte ate piken e trete … apo jo?
Subkoshienca juaj nuk do kreativitet fare … eshte shume e qarte. Je qe je te biblioteka merru me noj pune me te paqme, leje PD’ne edhe Peshkun.


#48

Kohe zgjedhjesh


#49

Une deri sa nuk te shava lene e kisha , sa per pune te paqme me jane merzit keq po keq fare ama , kur nuk le ti Rilindjen qe per tre vjet qeverisje nxiu mire neve po se po por dhe boten me droge si mund ta le une PD-ne kur anetaresoi Shqiperine ne NATO hoqi Vizat , beri Autostrada e rruge ne tere Shqiperine ?


#50

Vlonjato, une jam i ndergjegjshem, qe Edi Rama, nuk mund te krahasohet me S. Berishen, as bemat e tij. E. Rama, pafajesisht nuk po kerkonte te merrte pushtetin, as te ndryshonte rregullat e lojes, kur kerkoi rinumerimin e votave, pasi ato u numeruan zyrtarisht, packa se rinumerimi do e fuste procesin ne rreth vicioz dhe normalisht ne kolaps, duke sjell nje destabilitet total, te te gjithe vendit, destabilitet qe i interesonte vetem atij qe ishte pa pushtet, ne rastin tone E. Rama. Per cfare jam une pak i paqarte, eshte fakti, qe sa te pameshirshem duhet te jemi ne mbeshtetesit e ketyre hajduteve, me cizme apo jo, qe vazhdojme dhe i mbeshtesim keta 20 hajdute(gjysma e 40-s), megjithese ju, qe ju digjet shume barku per popullin, te cilit keta i kane vjedhur parate, ju ra goja duke na “njoftuar” per keto vjedhje te medha. Nje gje tjeter nuk marr vesh po ashtu, cfare doni te bejme ne, sepse pushtetin e keni ju, mos doni te vemi ne prokurori dhe ti denoncojme, bazuar ne “provat” qe i keni ju, por qe fisnikeria nuk ju le ti perdorni?


#51

O makso po pse mo na ndan ne "ne " e “ju”?
Une jam kunder atyre gjithe si kaste. Kunder sekretarit, te birit te sekretarit ( min. I jasht), ( mongoloidit te sekretarit), tahirit te droges, mulit te hurit, beqes zgjebes, rulit lladros, bodes kontrabandes…te gjithe hajduteve qe kane 26 vjet qe riciklohen. Mos o maksi mos na nda ne te njerkes dhe te nenes.


#52

Lene Makso se Labi shume shpejt do kaloje nga ne , e konfirmoi dhe bredhi .


#53

Une Rilindjen lene e kam se une ha buke diku tjeter komplet, por per inerci detyrohem t’ju kundershtoj juve se jeni komplet out c’do lloj common sensi si i thon ketej. Boll u grindet, me sjellje te mire mund te dilni heret :wink:


#54

Djema, nese vendi ka nevoje per qeveri teknike, dhe duhet ta kete per nje periudhe 1-2 vjeçare, une gati ta pranoj, me kushte. Ato 29 pikat qe dolen athere ne 2013, do behen, duan apo s’duan dy gjelucat e PS e PD. Dy nga pikat kryesore te 29-pikave, ajo e dhenies 100% e lekeve te firmave piramidale dhe detyrimi ushtarak 1-vjeçar, do jene dy te parat. Suedia po diskuton kete muaj, vendosjen e detyrimit ushtarak, siç e ka patur. Vende te tjera po e pasojne. Mos u merzisni, se ne kete planet, do behet ashtu siç kam para-shkruar e para-thene une, duan apo s’duan Palloshi me Sozine, e bishtat rrotull tyre.


#55

O Vlonjato, ket’ diskutim e ke hap per haxhiqamilsat e peshkut apo per ato te memedhembjes? Apo per te dyja palet bashke?
Ai peshku vjeter kishte nji gjo te mire se cdo diskutumi i vete nga nji flamur onash. Ishte qef me pa diskutimet 100% pro qeveritare te njonit me flamur francez qe u bone 100% anti kur flamuri u bo shqiptar. Po kshu edhe ca kokrra te tjera qe e ndrun flamurin nga shqiptar ne gjermon sa ndroi administrata. Kto sjane haxhiqamilsa me Vlonjat, kto jane ushunjza jovertrebrore qe kane ngel keq dhe bojne te vetmen gjo qe dine me bo.

Ato haxhiqamilsat e memdhembjes jane specie me vete. Eshte e vetmja specie qe solli sulen ne pushtet mbas '97. E njejta specie ma ca diskutantete tjere ketu me mase trunore sa te kaposhit.


#56

Pse mos ti denoncosh? Prokurorine e ke, Gjykaten e ke, c’fare te pengon?


#57

Pse une kshu haj buke tek PD sipas teje ? Jam me mijera km larg ketu e 15 vjet shoku .


#58

Hahaha i keq. Une them me mire te jemi keshtu te shperdare ne cdo parti :wink:.


#59

Te dhjefsha Nostradamusin me nje fjale. Ke parashikuar gje per kete llotarine Megamillions qe luhet neser?


#60

Ok , neqoftese keshtu e do puna , ashtu u befte :slight_smile: