Zgjedhjet në Kosovë nxjerrin Vetëvendosje forcën më të madhe


#21

Gjithe keto mejtime te vyera ti duhet ti permbledhesh ne nje liber ne menyre qe gjithe dynjaja Te ndritohet nga mencuria jote e jo vetem ne ne kete blog .


#23

Ve bast qe kjo salope e frengjishtes vjen nga pellazgjishtja “Sa lopë (që qenke)”. Po kjo gueule nga cilat fjale te vije thua.


#24

Merru me punet e tuja shoku alban.


#25

Urime Kosoves per standartin e zgjedhjeve. Urime Kosoves per zbythjen e UDB-se, me falni, LDK-se.
Urime Albinit dhe VV per rrezultatet e arritura.


#26

Nje pyetje per ju specialistet e kosoves : pse quhet VetVendosja ajo partia kosovare ?


#27

Beso apo jo, po kjo eshte puna ime.


#28

:thumbsup:


#29

Para shpalljes se pavaresise partite ne pushtet nuk benin hapa drejt pavaresise pa lejen e nderkombetareve. Per kosoven pyetej e vendoste unmik etj. Vetevendosje u emertua kunder kesaj situate.


#30


#31

PAN perfshine 16 parti.
LAA 6 parti.


#32

Urime Rramushit dhe Albinit per rezultatet e arritura!


#33

Emertimi saj do te thote nuk ka me lidhje me realitetin. Si dhe kosova vendos vete, po pse s’kalohet me ajo ura mitrovices ?


#34

Ti vertet e ben kastile,nuk ka mundesi te jesh kaq i trashe.Emrat e partive,e sidomos te levizjeve,sic ka qene Vetevendosja,shpesh perfaqesojne objektivin,jo realitetin,perndryshe nuk kishte pse te krijoheshin.


#35

pikerisht per objektivin po flas edhe une. neqofte se pavaresia eshte arrit 100 %, objektivi eshte po ashtu arrit. s’ka pse mbahet me emertim qe krijon dyzim. PPSH e nderroi emerin ne PS, sepse nderrroi dhe objektiv politik. e plot parti te tjera te botes.


#36

Sot vet nuk vendos as shqiperia mali i zi e kroacia etj, ka nje donald lu e vlahutin gjithandej.


#37

vetem se tek ne nuk ka forca te huaja qe pengojne shqiptaret te kalojne neper llogara, sepse himarioteve ja u ka shrep mendja te behen me greqine, per shembull.

ndryshim i madh ky. po ti ke te drejte qe çdo popull i mbyt ne borxhe te huaja, nuk ka si te jete i pavarur.

juve ai territori i mitrovices, do te ju hapi probleme ne te ardhmen. po ashtu dhe bosnja nuk i ka punet mire, eshte shtet artificial qe qendron vetem prej forcave te huaja pa lufte civile.


#38

Ke degju ndonjehere per sovranitet te kufizuar.


#39

s’ka lidhje dhe as i ndryshon gje asaj qe po mbroj une. perkundrazi e forcon.


#40

Urime! Urime! Urime! Populli e tregoi se kush e meriton te jete KM pavaresisht dallavereve me koalicione.


#41

Le aman se bohen dy pastaj me Intervista te Medha 1