Zgjedhjet në Kosovë nxjerrin Vetëvendosje forcën më të madhe


#42

Ne bosnje ka natyrshmeri konflikti, secili ka te drejte etj, vija e padukshme ne gjuhe e etni etj.
Ne mitrovice eshte krejt artificial, jane disa grupe gjysmeushtarake qe i shtyn beogradi. Ne cdo moment mund ti lere ne balte, gjate hapjes se kapitujve me be.


#43

Cfare,nuk ka lidhje dhe cfare po mbron ti?Budallallekun qe Kosova eshte e pavarur.Kosova nuk ka as ushtri,eshte protektorat si Siria e Palestina dikur.Edhe sot shume vende jane te pavarur de jure.


#44

Ekipi perfaqesues i Kosoves hongri ene 4 petlla prap mrom ne Loro Borici, me Turqit. Ne vend te bashkepunojne me DeBiazin e kombetaren Shqiptare per lojtare plotesues ndaj njona tjetres kur kane shume alternativa…me qe ra fjala Kosoves i duhet portjer se Ujkani sbo dy lek…prap tranjeri i Kosoves ishte anku per performancen bloze… na e ka fajin Loro Borici se nuk ndjehemi ne shtepi tone. Epo me kta duhet te kesh 2 nje ta cash e nje ta mbash.


#45

ne çdo moment po ashtu edhe kosoven mund ta lene ne balte. situate e pa qarte dmth. asnje nuk e di sesi do te zhvillohen punet. por duke pare gjere, oksidenti kudo ku nderhyn bordel e ben, asgje nuk zgjidh, sepse nuk e ka qellim zgjidhjen. Divide e Impera eshte lajtmotivi perendimor i huazuar nga romaket.

sikur te ishin me ne, nuk na ndanin po ata, neper te gjitha shtetet rrotull, qe kur u krye ndarja e Ballkanit. sot jane ne “lufte” me Rusin, pranej dhe mbajten anen tone dhe luftuan serbin. jo se na duan te miren. ishte vetem conjoncture politike e momentit. sikur neser te behen me Rusin, siç kerkon te beje Trump, direkt ne mund te na lene ne balte e serbet te perfitojne serish.


#46

lexo komentin e pare timin ne kete faqe. ate po mbroj.


#47

vetvendosja ka një dallim cilësor nga partitë e tjera! ata përdorin vetëm flamurin kombëtar dhe jo leckën e kosovska-metohijes! edhe emri vv është simbol i vullnetit popullor për një shet shqiptar e jo për vilajete sic janë sot e në kohë të turkut! janë kundër kushtetutës së imponuar që pengon bashkimin kombëtar. janë edhe largpamës sepse e kuptojnë që shqiptarët në ballkan ,do katandisen më keq se palestinezët e kurdët nqs vazhdojnë me vilajete. pra nuk është thjesht çështje korrupsioni. ata kanë identitet,kanë kombësi ,kanë gjak shqiptar. ngelet për tu parë nëse edhe në vilajetin e shqipërisë do të ketë një lëvizje të tillë


#48

shpjegim teper i qarte se çfare do te thote emertimi i tyre VETVENDOSJE.


#49

42 posts were merged into an existing topic: Diskutim i lirë - prill 2017


#52

vetem te peshku lexon qe vv na paska fituar


#53

Vetem te peshku s’e kuptojne cfare eshte shkruar qe koalicionet fituan por VV ka marre perqindje me te madhe si parti e vetme.


#54

Une, edhe ne emer te peshkut te kerkojme falje qe mendojme keshtu.


#55

sepse ishte e vetmja parti e vetme. po te ishte pdk e vetme do kishte marre me shume.


#56

Vetem te Peshku do te nise diskutimi a eshte koalicioni force politike apo vetem partia,domethene a eshte prifti popull.


#57

Zë be!!!..


#58

Koalicionet ne politike zakonisht lidhen kur partite deshirojne te humbin sa me shume vota.


#59

Ja e lexova.Na paske thene me te drejte qe Kosova “nuk ka pavaresi 100%”,domethene e ka diku te 70 a 25%.Atehere c’dreqin ke qe pyet pse quhet Vetevendosje,kur Kosova eshte e pavarur.


#60

Ka ndonje haber se me ke do beje koalicion LDK-ja?


#68

Kjo fitore e VV-së shtiu tmerrin te joshqiptarët me pashaportë të R.SH.-së që janë të shumtë këtu te Peshku pa ujë, dhe kanë shumicën në partitë qeverisëse dhe në administratë. Kujtonit se do të sundonit përgjithmonë?


#70

WTF?

Qeveri me LDK-ne? me LDK-ne??? Hajde VV, hajde!!!


#72

Ka nje brez te ri brenda ldk-se qe jane rritur e shkolluar se bashku me djemte e çikat e vv-se, e ne qendrime nuk dallojne pothuajse aspak (udheheqesine e larte e ka te pareformuar).
Gjithsesi perveq plogeshtise e qendrimeve jo te forta e jo te guximshme, ldk asnjehere nuk eshte akuzuar per korrupsion ose krim.