Zgjedhjet parlamentare 2017 -Pjesëmarrja rreth 43%. Më e ulëta historikisht

Sigurisht , Sali Berisha Kryeminister , minister i Brendshem dhe i Financave, ca duhen te tjeret ?

1 Like

Urime Z Basha per fitoren.

Kryeminister sikur do behet Sozia, po fitoi zgjedhjet, ç’ne Buall Mavria.

Zeqo, sma priste menia qe PeDi tu bonte spektatore e zgjedhjeve e lufta te ishte PS=LSI…ti si qendrestar i thekur do votosh LeshEline apo do bojkotosh fare.
PeDi, spektatore …si eshte katandis mer

PD-ne nuk e paskan votu as ata me tesera te kosnumume.

Nga ana tjeter 30%, nga cme thane, e 4.5 melon votuesve qe na serviren si numer (doli shqiperia 10 melon) i bie ke 1.5 melon gjer tani.

Jane nisur tashme ata,kemi edhe ne spiunat tane,e kemi mesuar planin tuaj

pse rama do ja kaloi Enverit keshtu ne te bomen e shtetit te forte ?

megjithese ti shkrun nga celulari, dhe eshte e kote me te ftu ne debat. me te thone kujdes vetem, mos ec kur shkrun se mund te gremisesh, mjafton.

1 Like

Artikulli i Blendit ketu, kishte nje te mete, nuk tregonte se sa shqiptare kane te drejte vote, sa shenojne listat. Ai si gazetar mund ti kishte sjell ca te dhena nga KQZ.

Ska problem , voten e shkabes e kemi rregjistruar akoma pa filluar procesi , e rendesishme eshte qe ti nuk ke votuar .

3.5 milione kane te drejte vote Pjero , votojne 2 milione.

3.5 milione jane te gjithe me kuç e maç atje. si paskan kaq shume njerez te drejte vote ?

megjithe ne qe jetojme jashte dhe se kemi shkel shqiperine prej vitesh, nuk besoj te kete 3.5 milione votues. por atje manipulohet me shifrat, prandaj dhe numerimet vazhdojne me jave.

Ka lezet, erdhi emigranti nga italia, votoi numrin dy, e kthehet prap ne itali.

Pjesmarrja 35.78% deri ne oren 16:00 sipas KQZ se Bradit

Kush eshte katandis o i lebeteit, Lsi!? e vertete, nuk dun ta shofin me sy, pop ketu do koalicion PS PD, nga terreni, keto qe po them.

Thuja Bradit jo mue, ai e din ma mire nga Njemcia

Une ia bleva njerit voten.

Denohesh deri ne 5 vjet burg.

Per ceshtjen e Rilindjes une bie theror

Edhe kur ben koalicion me PD -ne ?

1 Like

kokebova thote sic e beri rremuje fushaten zgjedhore PD me lulzmin, mund t’i bej dhe une lemsh zgjedhjet me LSI.
Harron qe Luli ishte para-zgjedhjeve. Presidenti vjen pas-zgjedhjeve. 25 Qershori date kufiri ndares per drejtesine.