Zgjedhjet presidenciale ne Shtetet e Bashkuara

Varianti american i plakut mere :joy:

Masanej i thash un Korrikses edhe aktorja e modhe frenge Jeanne Moreau e ka fut Thanasin dhe Ermiren me i ven, nuk ben fare dallim midis Thanasit dhe Ermires duke knu: “Çdonjeri nga ne vret atë që don”, dmth te gjithe jon gomor si Kubriku qe shkojne e ja rrasin fleten elektorale mu ne brime te kutise se votimit.

Aha tani e kuptoj qe un e paskam dashur kaq shume Peshkun! - tha Korriksja e mallengjyer si yll Hollivudi (dmth si Kinostudio Shqiperia e Re) dhe 2 pika lot i rreshqiten ne faqe.

E paska bo si PDhi Grande Kapo

Kam qen atje kur McCain e Biden dolen e marshuan bashk ne shesh per Kosoven; me pas firmosen e Vulosen rezoluten McCain-Biden qe i kerkoi presidentit te nderhyje ushtarakisht ne Kosove. McCain beri turne bile, nxori shqiptaret ne shesh kudo qe ishin, DC, Philly, NY, Boston, Chicago etj

E pap Serbia mbeti e pa ndeshkuar per krimet e luftes. Kjo me shume fale plakes kurve kuptohet.

1 Like

Te pershendes me ate 1 komentin ne fund te artikullit

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Avioni USA-Gjermani kish cdo rresht tjeter bosh, dhe te pakten nje sedilje bosh mes pasagjerve( shpesh 2 ose 3).
Avioni Gjermani -Shqiperi, si sardele… the 90 e hundeve jashte maskes.
Kur nuk ke shtet. Si tha ajo ministrja e shendetsise per shkollat pardje; sukses kthimi i nxenesve ne shkolla sepse nuk kemi pas shume raste nxenesish me Covid. A thua se nuk dihet qe moshat e reja ne pergjithsi jane asimptomatik dhe sigurisht bartes e ure per virusin drejt shtepive Shqiptare.

Njesoj eshte 186 pax me 290 pax kapaciteti?

A ka patente makine Kadareja?

Nuk e di nese e ke lexuar ate novelen e kadarese per hankonatet .Marques me kujtoi stilin e kadarese vecse on steroids .

Me duket se shqipot me ne fund e kane ndare mendjen se shtet s’kane per Te bere ndonjehere dhe po u mesojne femijeve gjuhe te huaja qe te vegjel e po I shkollojne jashte .gjysma e fisit apo shoqerise se gjimnazit me te cilet kam biseduar I kane femijet me studime jashte si gjermani,angli etj .Nese do kthehen e ti vene keto dije ne sherbim te vendit apo do zene punera te mira ne emigracion mbetet per tu pare .
Halle ka plot ,korrupsioni valon,shteti si gjithmone lesh arapi por qe kur mortjemadhi i vicidolit mbylli gojen ka rene Shqiperia ne qetesi .te pakten robt merren me hallet e tyre pa friken e trazirave te tipit “ ngrehu njeri e bjeri tjetrit “.

Nëse Prusti është libri i tij, atëhere edhe un jom komenti im i moth!

Apo jo Borges?

Cfare libri I rekomandon blogut te lexoje?

Kur jam në ndonjë vend, unë ndyj heshtjen e qiellit dhe tokës me frymëmarrjen dhe rrahjen e zemrës sime - Simone Weil

9781590177815

Faleminderit per pershendetjen me ate 1 komentin ne fund te artikullit. Se per pak desh i vura kycin kesaj gazetes se politizuar si i paparti dhe i papolitizuar qe jam. Do kisha mbetur pa pershendetje, po te pakten do ishim bere si Cameroon.

P. S. Se mos e ke shkruar vete ate 1 komentin ne fund te artikullit dhe nuk quhet pershendetja me ate 1 komentin ne fund te artikullit pastaj.

E pra, te ajo kurva plake duhen kerkuar ca pergjegjesi.

Po të lexonin shqiptarët këtë librin që thotë i Mothi, të gjithë do të bëheshin si unë,të papolitizuar dhe pa parti, ndërsa Shqipëria do bëhej si Ghana. Po ç’e do, nuk rrinë dot shqipot pa i çik politikë

Mos te ngaterrojme kapacitetin me dendesine maksimale per te krijuar nje lloj barriere.

1 Like

mos e hapni linkun me siper se do ju infektohet kompiuteri me nje virus informatik belg.

1 Like