40 koeficenti !


#61

Lujtem nje pjese te dyte pas tolerimit qe na bene. Spanjollet zgjidhen gjithcka ne pjesen e pare dhe s’u impenjune ne te dyten.
Me Italine ishalla s’na myt shiu.


#62

Kosova ka nje mesfushe te mire me disa lojtare te rinj kreativ e te talentuar… mbrojtja e Kosoves eshte mos me keq, per sulmues. nuk di cte them, nuk ka ndonje lojtar te spikatur (thame edhe gjerat e mira ne sulm i bejne ata mesfushoret e talentuar)… portjer Ujkani dihet mo, portjer i pasigurte, shume i dobet ! 1 pike ka grumbulluar Kosova deri tani, edhe eshte tregues shume i qarte se kam pare 3 ndeshje te Kosoves… tamam ,aq e kane takatin.

-pra si mund te thuash qe Kosova ka ekip me te mire se Shqiperia ? se kuptoj. - po te ishte Shqiperia ne grupin e Kosoves mund te pretendonte vendin e dyte.


#63

Mu skema me pelqeu, spanja do bote gola, mbylleshe apo nuk mbylleshe ne porte ti.
Kornet psh qe jane gjera qe punohen ne stervitje ishin skandal. Dhe desh zoti kishim nji dyzine nga ato. Dmth ka pune plot, deBjazi ishte me esnaf me detajet si psh encet dhe situatat unike qe per skuadrat e vogla jane jetike.
Me pelqen qe ky fut lojtare te tjere, kjo eshte koha per ta bere.
Jam i kenaq me trainerin deri ne ket pike. Plus lojen e shijova kishte dinamike. Ka raste plot per loje te keqe dhe rezultat me fat, do u vije koha


#64

Duhen vene pikat mbi “i”. Strakosha duhet te jete titullar!!
Kurse shqiptari me i ri Balliu me pelqeu. Dukej lojtar cilesor.


#65

Strakosha nuk osht as i grumbullu. U vra neshjen me Sassuolon. Edhe Berisha osht me grip. Qajeni ate muhabet se Italine ne nuk e rrafim dot, vetem po na e lane vete se nuk iu duhet…


#66

Nuk e kisha per kete ndeshje se e di qe Thomai e la grumbullimin. Por po te shohesh golin e pare sot apo dhe shume momente ne te shkuaren, Mister Panuci duhet te marre vendim strategjik ne te mire te te gjitheve.


#67

ke te drejte per kornet… vertet, shume shume dobet . ne qender te mbrotjes ishim te cunguar sot se mungonin lojtare stabel Mavraj apoKukeli dhe pritej te kishim probleme… mire qendra, por se kuptova pse e beri lemesh gjithe mbrojtjen, dmth edhe krahet ?

me lojtarete rinj mire ben, megjithse e thashe edhe heren tjeter, spo kuptoj lojen e Llullakut… ndersa mendoj qe Latifi duhet te luaj me shume ne Kombetare, mabse titullar.


#68

Po te kishte Kosova trajner De Biasin, me keta lojtare ne kete grup do te luftonte per vendin e pare.
Kete pra po them. 10 ndeshje luajme pa trajner.


#69

Po te kishte Kosova tranjer De Biasin nuk do e benin fare boterorin


#70

Po te kishte halla ime loqe do e kisha edhe une nji xhaje. E kane denu me lujt pa trainer Kosoven kshu ? Apo e ka fajin shkjau edhe per kete. Gjeni pra i trainer, ate Hasin e hoqi Olimpiakos.


#71

jo jo, nuk besoj. Bunjaku eshte trajner shume i dobet, kete e kam thene qe ne ndeshjen e pare te Kosoves une… sidoqofte, ka mbrojtje dhe portjere shume te dobet Kosova (se fundja ne fushe luajne lojtaret jo trajnerat) dhe nese do ishte De Biasi trajner i Kosoves, pas 2 ndehsjeve te para do shikonte per lojtare te tjere , kjo po ! -po me kete grup lojtaresh , shume shume ndonje pike me shume mund te merrte.
jo per gje, po puna e pare e De Biasit kur morri Shqiperine e di kush ishte ? -pas 2 ndeshjeve te para hoqi Ujkanin… po e hoqi, kshu, per fare… as rezerve.:smiley:


#72

E mbaj mend ndeshjen me Islanden ne Qemal Stafa. Pervec rrebeshit na u desh te duronim dhe gafat e Ujkanit. Ishte vendim me peshe i Xhanit per te thirrur dhe aktivizuar Berishen qe ndeshjen tjeter me Sllovenine. Tani te njejten gje duhet te beje Kristiani. STRAKOSHA TITULLAR!!


#73

S’po sfidoj as s’po shtyhem me aske ketu, per futboll po flasim. Baza e ekipit te Shqiperisa (ata qe e quan ne France pra) jane pikerisht gjenerata dhe lojtaret e tille qe i ka sot Kosova. Pra nese shqiperia i ka 5-6 kosovare te talentuar e te rinje, Kosova i ka 23 te tille. Shkoi si shkoi ky edicion kualifikues, trajneri aktual iken pas ndeshjes tjeter. Por edhe me kete gjendje Kosova ka individe me te forte dhe loje me te kjarte dhe konkrete.


#74

O machiteva kush te duket ty lojtar i mire te Kosova?


#75

Po pse po e kerkoj une “de biasin” te Kosova pra. :slight_smile: ky bunjaku ne dy ndeshjet e para ne ekip pati ftuar 7 lojtare me mbiemer bunjaku. Kushedi kah i kishte mbledhur neper skandinavi etj.
Ka potencial shume te mirë kosova, s’po flas kot. Ka emra qe kane vene kusht sa te jete bunjaku nuk vijme te luajme, disa kane ikur me te njejtin kusht.


#76

Ka problem zevendesimi i Berishes me Strakoshen…Portieri eshte organizuesi i mbrojtjes dhe Berisha ka shume kohe qe punon me kta mbrojtesa dhe e ben kandidaturen e tij me te forte.
Sot Berisha ndryshe nga ndeshja me Maqedonine ku ishte i pasigurte dhe u levdua kot luajti mjaft mire. Atalanta duket qe po ja permireson karrieren edhe ne Europe. Strakosha te prese se eshte i ri dhe ai do ndertoje si Berisha mbrojtjen e ardhshme te kombetares Shqiptare qe ka lluks Portieresh.


#77

avdiaj rashica azemi jashanica paqarada rrahmani bernard berisha besart berisha valon berisha bersant celina … e dhjetera te tjere


#78

Nuk po them qe Berisha eshte i dobet, por Strakosha me formen qe ka te Lazio eshte me mire per momentin. Berisha kunder Strakoshes ka vetem tenure, po sic thashe me lart edhe Ujkani ishte titullar kur Xhani vendosi ta heqe qafe ne mes te eleminatoreve.
P.S. as Berisha nuk eshte i vjeter ne moshe.


#79

Ore Cun se ti nuk merr vesh nga futbolli, ndonje Shqiptar Kosove qe nuk luan me Zvicren, Shqiperine a Belgjiken, dhe eshte i talentuar per Kosoven NUK KA. Ka futbollist te rinj Kosovar, Shqiptar, Maqedonas e Serb qe po tregojne shenja talenti, por nuk ka asnje futbollist te ri qe eshte i lire. pike


#80

Asnje nga keta nuk eshte lojtar kush e di ca. Me i miri eshte Rashica qe luan per nje ekip mesatar ne nje kampionat ordiner si ai holandez