40 koeficenti !


#81

Nuk kane asnje sulmues qe ti afrohet Sadikut


#82

Ok, ka mundesi qe nuk marr vesh nga futbolli, por aq sa marr vesh, sot, me kete trajner dhe me kete gjendje, kosova e ka posedimin e topit qarkullimin pasimet dhe rrjedhshmerine e aksioneve me te mirë se shqiperia. Dhe kete absolutisht nuk e them per te lavderuar kosoven.


#83

Machiteva dua nje shishe vere nga ajo qe po pi :smiley:
30 gola te pesuar dhe Kosova paska qarkullim loje e figurash (2 here Gol). Si Shqiperia si Kosova si Maqedonia (po e permend meqe kane gati gjysmen e formacionit shqiptar) nuk kane as cilesi as force per te bere dicka me vlere.
Per mua pas Strakoshes (e di qe ju lodha) lojtari me me perspektive eshte Liridon Latifi. Une pres nga ai!!


#84

Shiko Milanin multimilioner sot, ka posedim topi me shume se cdo kundershtar dhe mbeti duke u shqep me Gola. Ka trainere qe tallen me skuadrat qe kane posedim topi e sbejne gol se Barcelone NJe KA.
Ku e di ti se aksionet jane me te mira se te Shqiperise, Shqiperia luajti me Spanjen juve jo, ju luajtet ne shkoder me Ukrainen. Nga krahu tjeter Maqedonia luajti me mire se Shqiperia ne Italy.
E kuptove qe smerr vesh nga futbolli se merresh me dasite Shqiptar prishtine a tirone. me thuj nje sulmues te mire kosovar qe luan ne Itali, Angli a Gjermani e Spanje. E shikon qe skeni Yje.


#85

Beni ca durim sa t’me rritet cuni mua, do e shifni me qef skuadren shqiptare , do ju ngrohet zemra nga fitoret :stuck_out_tongue_winking_eye: :soccer:


#86

Vetem thuaja cunit se eshte shqiptar qe perpara thirrjes per kombetare. Qe te mos habitet si i madhi Ivan Balliu


#87

Mund te thosha “kosova luan me mirë se spanja e kroacia ose brazili”. Thashe luan me mirë se shqiperia, sot, edhepse pa trajner.
Trajneri eshte vendimtar. Trajneri le argjentinen e lionel mesit di marias e dybalase pa kualifikim, trajneri ben greqine mediokre kampione te evropes.
Po nejse, meqe hyre tek ndasite prishtine tirane, meqe jam edhe udbash, terhiqem.


#88

Mos u merzit nga c’thote i lebetituri se eshte xhelos. Sa te keni Paqaraden do luani jo vetem me mire se Shqiperia, po edhe me mire se Kroacia e Anglia. Po moret De Biasin do luani me mire edhe se Spanja.


#89

Na jep bileta falas, ate te besh. Per hir te koheve te vjetra qe te begenisnim te peshku.


#90

E myti juesej deri tani 3 me 0, si ethpanja.


#91

USA! USA! USA! USA!

Te gjitha rruget na çojne ne Rusi :stuck_out_tongue:


#92

@machitewa de biasin ndoshta jo,po pjeri eshte hëperhë pa ekip. Edhe per termat financiare besoj se do mereni vesh,leqe pjeri eshte gati te punoje edhe falas. Dhe keni per te pare pastaje,qe jovetem do te qarkulloni topin,po do te mbushni shporten me gola. Se te themi ate qe eshte,te qarkullosh topin pa bere gola,eshte te sillesh si kali ne leme.


#93

Gola s’po shenojne as holanda e argjentina per momentin.
Grupi i Koaoves eshte shume me i veshtire sesa i Shqiperise. Kroaci turqi islande ukraine ne nje grup. Ne anen tjetsr shqiperia apriori do perfundonte e treta, me lihtenshtajn izrael e maqedoni perballe.


#94

kosoven nuk e kam ndjek,te them te verteten. arsyeja,ne fillim, se ishin ne te njejtin orar me shqiprine,pastaj rezultatet e dobeta te kosoves. tani,ti na thuaj pak me shkoqur,jo kshu ne pergjithesi,ku ke konstatu gabime te trainerit qe kan ndiku ne deshtimin e skuadres. ne vendosje a,ne perzgjedhjen e lojtareve a, ne aplikimin e skemave taktike? po me finlanden perse nuk fituan brenda,mire keto te tjerat qenkan skuadra te forta ?


#95

Duhet Te shiqojme the bright side .gjermania italia etj kane levizje futbollistike me meleona lojtare e megjithate ne kete gare vetem 23 Te rinj italiane apo gjermane marrin pjese .ne kemi 23 Te rinj shqiptare me shqiperine ,23 me kosoven ,7 me zvicren ,7 me Macedonia ,disa Te tjere me finlanden danimarken norvegjine .pra jemi populli me I perfaqesuar I europes :blush:


#96

Sa keq qe Argjentina nuk do te marre pjese ne kete Boteror.


#97

Aqua, nuk mesohet futbolli me letra. Me letra mund te japesh skema, ndonje ide, por jo tu mesosh futbollin futbollisteve, e aq me teper ne ate moshe madhore qe jane ata lojtaret e kombetares. Futbolli iu mesohet qysh femije atyre qe duan te shkelqejne.
Mua te me japesh çdo lloj kombetare apo ekip te te rriturve, nuk e marr se nuk ke çu ben atyre. Shume trajnere, enderrojne te marrin ekipe te te rriturve, te kategorise se pare, dyte, te kombetares, por te siguroj se kete e bejne per para e fame, jo futboll. Nje filize te vogel, ti mund ti japesh drejtiminqe do, por jo nje peme te shtrembur.


#98

Me kroacine, ne shkoder, u fut me tre sulmues, gjate nderprerjeve kalonte ne pese sulmuesa. Dmth 0:6 rezultati. Lojtare klasi, te injoruar. Me bankine te pasur, nuk reagon me zevendesime deri ne 5 min e fundit.
Me e rendesishmja, lojtaret detyrohen ne te gjitha ndeshjet te improvizojne e te sillen neper fusha pa asnje percaktim taktik as strategji loje.


#99

Pjer, me kujtove nje fenomen atebote. “Rregullimi i ndonje femne” nuk ishte pune e lehte si sot. Gjithashtu dashuriçkat nuk para fillonin heret, vetem ca gariba qe ju dilte leshi dhe puçrrat para te tjereve - zakonisht ishin edhe ngelsa ne klase, dmth ishin seksualisht gjithnje me para se shoket e klases - ishin te privilegjuar per te pas dashnore. Ishin pikerisht keta qe luanin rolin e maestros se mesimdhenjes se seksit duke treguar historite e tyre dhe lloj lloj histori te tjera te degjuara (plus pozicione pallimi), sigurisht shumica te shpikura ose te ricikluara mbasi degjuar prej kolegeve. Zakonisht keta njihej qe kishin nje dashnore ne moshe me te vogel, e kur binte fjala se perse me e vogel, ata pergjigjeshin standard:

-E kom rrit vete! (ose “E ka rrit vete!” kur flitej per ta ne mungese)


#100

Po ku te shkon menia shejtan :laughing: