40 koeficenti !


#101

Mu nuk me shkon mendja, un kam kuptuar ku ju rri mendja gjithmone njerzve: ju rri menja gjithmone tek pallimi. Mekanizmi i pallimit eshte universal, dmth ne thelb nuk ka fare ndryshim nje garib kurvjar i parakoheshem i shkolles 8-vjeçare nga nje trajner futbolli, ose psh nga nje regjizor filmi, ose nga nje industrialist etj. Te gjithe keta pallojne ne sume vartesit ose puntoret e tyre sipas parimit te prostitucionit: kurva duhet te jete e re ne moshe, e qe te japi rendimet maksimal pallimi duhet “rrit vete”.

(Qe kapitalisti pallon ose shfrytzon puntoret si mashkulli femren - ja ka hipur siper -, ideja eshte e Marksit. Ti qe merresh me makroekonomi duhet ta dish)


#102

Por jo te gjithe njerzit jane njelloj, pergjithesimi ne kete rast eshte i gabuar.


#103

Mendja e njerzve nuk eshte njesoj, por subkonshi i njerzve eshte njesoj i permbytur me fare kari dhe leng pidhi (dy produkte te lashte te fisit te lashte pellazg te PidhKarianeve, me teper informacion e ke tek vjersha e o çimo!)


#104

i modho, ne letersi, ne komente, ne filma, teater, intervista, tv, shkolla, nuk lejohet te thuhen shqeto emertimet e organeve gjinitale apo dhe akti.
thuhet/shprehet tekstualisht ; Penisi, Vagina, Seksi, etj.
ata qe e kane vendosur kete rregull (rregull qe e ndjekin shume shtete), besoj se nuk kane qene budallenj.


#105

budallenj nuk jane, por jane kara hipokrite!


#106

Me nje fjale, ti i quan hipokrite ata qe duan te mesojne brezin e ri te flasin me kulture.
Nese eshte keshtu si thua ti, i bie qe te mos respektojme gjysmen e shoqerise, e cila eshte femra, nena, motra, shoqja, bija jone, te cilat nuk e honepsin nje ghuhe te tille. Mos valle dhe ato jane hipokrite.
Po ne meshkujt, qe per respekt te femres (nenes, motres, bijes, shoqes) tende, nuk shprehemi ne ate gjuhe, mos valle jemi hipokrite. Dhe mos harro, se meshkuj te tille jane shumica, qe ne nje ambient ku eshte e pranishme edhe femra (nena, motra, bija, shoqja) e dikujt, nuk perdorin ate gjuhe.
Valle te gjithe keta, jane hipokrite ? !!! .
Do te lutem shume i dashur, mos i ndyj temat me fjale qe nuk lejohen. Ti je njeri i kultures dhe qendro te lutem brenda kultures. Duke qendruar (apo perpjekur) te qendrojme brenda kultures, brenda mases se lejuar, do t’mundim te shtojme lexuesit dhe komentatoret.


#107

Mirëmëngjes, Naim!
Ç’u mbushëm me trishtim
Prej vere të vjetër jesir të qilarëve,
Kur dëgjuam se rridhnim
Nga fisi i lashtë autokton i ■■■ëve.

Fallusët e shpërvjelë para ministrive
Nuk flenë kurrë,
Si buste tullacë,
Kryejashtë.
Stamina, Viagra,
Krenari e fisit të ■■■ëve prej betoni.

Ushkurët s’u evoluan në qostekë:
“Ç’më rri si loqe shegerti, ik edhe ti në Gjermani …”
Akoma vjedh argjilë dhe brekë?

------------------------------------------------------------

e shef i dashur Pjer qe edhe ti je nje ■■■ hipokrit prej betoni qe shperndan shishe vere si loqe shegerti?


#108

Shoku Qimo ka kerryer ide heretike alla Tos Lubonja.Ja dhe nje influence pozitive e PPU .ndryshojme boten ,one person at a time .:blush:


#109

Gjemb,mos ma prek titullin!


#110

Une, I Modho, ia thash ne shumes , per respekt, pasi Emigranti ka qene nje nga letraret me te mire te Peshkut, e ndoshta me i miri ne Shqiperi. Sa per shperndarjen e vererave, dy veta qe kane ardhur tek une, Beluli dhe Leonardi, iu kam dhene vere te vjeter, nderkoh qe Graves ia kam çuar ne Shqiperi, pasi e meritonte, gjithmon me ka qerasur sa here e takoja.
Tani ku eshte hipokrizia ketu, edhe ti po te vije ketu ne Antwerpen, do te jepja 1-2 shishe vere te vjetra.


#111

Emigranti i meriton shishet si poet i modh, por ti mos i ngatrro gjerat. Diskutimi midis nesh ishte se nuk duhen perdor fjalet ■■■ ■■■■ ne publik, letersi, etj, dhe per kete mua me kritikon, ndersa emigrantit ja lejon perdorimin, i jep edhe vere te vjeter kariane.


#112

@InkuizitoriMoth @Pjer
https://youtu.be/Sl9GMOTaqtc
:grinning:


#113

Dikur Emigrantin (çimin) une e kam kritikuar per fjalet e palejueshme te shkruante, ndersa kete poezine ketu (te them te drejten) e lexova vertikalisht, dhe vertet hasa ne nje fjale te palejueshme, por ishte nen kontekstin e nje zbulimi qe nje historian ose pseudohistorian kish gjetur se iliret rrjedhin nga K… apo ky fis ishte i vjeteri i trungut ilir, diçka e tille. Kete histori e kisha lexuar diku ketu ne internet, dhe nuk mendoj se eshte ashtu si thua ti, veç Emigranti e sjell -ndoshta- per ironi, qe shif; Ne rrjedhim nga fisi i K;;;;; :laughing:


#114

mos u bej kara-bush ilir i lashte me sqarime dhe justifikime te kota, çeshtja qe shtrove ti eshte se nuk duhen perdor fjalet shqeto. Kaq, flitet formalisht si rregull qe sipas teje e kane shume shtete kariane te zhvilluara, mos perdridh bishtin!


#115

Sipas kompanisë së njohur botërore “Bet 365”, fitorja e Italisë kuotohet 1.60, barazimi 4.00, ndërsa fitorja e Shqipërisë 6.50

Formacioni Shqiperi Itali sipas Mediave Italiane

Ne Itali ka 12 000 futbolliste Shqiptare te aktivizuar ne Ligat Italiane, Kapaciteti i Loro Boricit eshte 16 000 spektator


#116

Hidhini ne liqen qenerit si Selam Salaria

image


#117

Formacionet zyrtare, Ajeti mbetet ne stol dhe supriza eshte zevendesuesi Veseli ne qender te mbrojtjes me Mavrajn.


#118

torturohet mileti kot! nuk e kam kuptuar kurrë,pse duhet të bllokohen rrugët dhe qytetet për një ndeshje futbolli! na hëngri kjo njëanshmëria,ose anarki,ose diktaturë!


#119

Eshte shenje patriotizmi. Ti sikur je per patriotizem te madh apo jo?


#120

2 sh - 1 sh. qe domethene pjesa pare 1 me 0 per ne , pjesa dyte 1 me 2 per Pepinot, koeficenti 25 qe dmth 100 euro per 2500 , se thoni masnej pse nuk na the , se e thoni ju :grinning: