5 golat e miqësores Turqi - Shqipëri (2 - 3)

Po miqesore ishte, nuk ishte per kualifikim ne boteror, luajn pa trysni cunat, si din vete.

ndeshjen nuke e pashe. rezultati na gezon.fakti qe ja kane dale me 10 lojtare per 60 min,eshte domithenie inkurajuse. filozofia e ketij traineri me pelqen. mendoj qe po mbrune nje skuader me personalitet,jo ca frikacake qe hyjne ne fushe me shpresen per t’mos humbur.traineret qe mendojne per lojen,kane dashuri per ekipin dhe respekt per tifozat,kurse ata qe mendojne vetem per te vjedhur nje rezultat,mendojne vetem per bythen e vet.
urime djelmoshave!

1 Like

Na ka ra ne dore trajner persmari. Do zoti nuk e 10sin me shefin e federates tashi, se gati e paskan boer hajdutin tjeter :frowning:

1 Like

Ska ndeshje miqesore me armikun

1 Like

Ah po, njaj Grezda eshte lojtar modern kalibri, duhet te luj me patjeter ne Angli. Kam ra ne sevda me te :smile:

Ishalla bahet mare Igli Tare dhe e terheq te Lazio. E pata than une,me nje menaxher te mire dhe pak fat,ai djale ka mundsi me lujt futboll ne nivele te nalta.

varet shume se per cfare lloj lojtari ka nevoje Lazio… se Lazio nuk mund te behet “hambari i shqiptareve” (si Lushnja hambari i mushkonjave).:smiley: , meqese Igli Tare eshte drejtor teknik.
une kam thene qe Rashica do shitet ne dhjetor dhe besoj ka shume mundesi te shkoj te Lazio… pse mendoj keshtu. Vitesse luajti kunder Lazios per EL 1 muaj me pare dhe Rashica ka bere nje ndeshje te shkelqyer, nuk e mbanin dot mbrojtesat e Lazios… pra e dha direkt kartviziten ky… plus eshte ne forme… plus Vitesse do qe ta shesi ne kete moment sepse i eshte rritur vlera dhe Vitesse gjithashtu ka probleme financiare… pastaj Rashica ka menaxher Altin Lalen edhe kjo mund te ndikoj si shok i Igli Tares.
tashi edhe Grezhda ka menaxher Ardian Aliaj, shok i ngushte me Iglin , (le ta themi midisi nesh.:stuck_out_tongue: -djali i Ardianit ,Toni Aliaj 17-18 vjecar ky qe aktivizohej ne Kroaci me Lokomotiven e Zagrebit, e terhoqi Igli para 1 muaji te te rinjte e Lazios)… pra pse jo,mund te terheq edhe Grezden se ka treguar tashme edhe me kombetaren qe eshte lojtar cilesor…
gjithsesi ,sic thashe, varet shume se per cfare tip lojtari ka nevoje Lazio… po une besoj Grezdes do tja gjejne nje klub ne Itali.

1 Like

Si ata qe po luajne , ose luajten , si ata qe i mbeshtesin , Nonat e Bixhozit , per mua , ndeshje e trukume .
2-2 tre plus mund ta kete pasur 15 koeficentin .

nuk e kuptova dje arbitrin (bullgar ishte me duket ? ) pse kaq armiqesor ne nje ndeshje miqesore… e para , i dha kartonin e dyte te verdhe e me pas te kuqen, Memushaj ne nje duel te diskutueshem diku ne qender te fushes… ndersa te goli i trete, patem fat qe u ndodh Grezhda aty dhe shenoi… po ne fakt me pare arbitri duhet te jepte penallti per Sadikun !

goli i dyte i Turqise ishte fanntastik, beauty ! por te goli i pare Veseli prape se kishte mendjen ne mesim.

1 Like

Italianeve qe kane vene kujen sikur iu ka vdek baba duhet me iu kujtu se megjithese humbje zhgenjyese e zemerthyese ne fund Te dites eshte thjesht sport .:blush:
PS mezi pres prefesor Hafizin me prefesor doktor Staroven Te analizojne se ku kaboi Italia😊

Ka ndonje shqiptar qe lu me Nigerine, se osht nji Abdullah Shehu dhe po shof qe nja dy algjeriane nuk jane shume bloze . Ku i dihet, mund te jete nga Mallakastra…

Nina Moric eshte si shpirti e po ngushellon gjithe azurret e po i fton per me i bo tifo Kroacise

Me Nigerine s’e di, po jane ca senegaleze me pasaporte shqiptare, mbase luan ndonjeri.

Nuk di gjo anej, por po lu Argjentina me Nigerine miqsore dhe nryshe nga zakonisht, Nigeria rreshtu per hymn kishte nja dy tip jo te zinj, plus qe kur dha formacionet ishte ky Shehu.

Well ,they need a shoulder to cry on :blush:

tu dalë njëçik frika,se nuk e kalonin mesin e fushës më parë.do zoti nuk luajnë më me 15 mbrojtësa

@BeluliXVI, te kam gjetur, kape kte Uemblin ekologjik te indigjeneve:

ky qenka stadium vegjetarian, tiku… lopet do kenaqeshin ketu…:stuck_out_tongue:

shiko nje stadium nacionalist i vleresuar nga FIFA… http://shenja.tv/stadiumi-i-krujes-terheq-vemendjen-e-fifa-s-foto/
…sic ka thene edhe trajneri i modh i Hollandes se madhe te viteve 70-80 Rinus Michels ; “futbolli eshte lufte !”, imagjino nje ndeshje me Turqine ne kete stadium nen tingujt e simfonise madheshtore… https://youtu.be/YHPXTqwGNHg

p.s disa pjese te reduktuara nga kjo simfoni duhej te sherbenin si himn Shqiperise (po mbase kur te quhet Arberi prape)

p.s 2 Çesku e ka kopjuar motivin e kesaj simfonie nga mesuesi i vet , At Martin Gjoka qe dikur kishte bere simfonine ; “Dy lule ne vorr te Skenderbeut”.