A duhet te dorehiqet qeveria Rama?

Mbi te gjitha eshte problemi i precedentit (ma fal cinizmin, por fundja Sala vuri nje précédent: po sulmove insitucionet shteti vret). Edhe kjo pune (po tu tek te dorehiqesh ok, nuk ndodh gje: do presesh rradhen).
Per mua, zgjedhje te reja te parakohshme s’ka (per arsyen e lartpermendur). Ah po, PS mund te mandatoje pas dy vjetesh nje kryeminister te ri (fenomeni Blair -> Gordon Brown) qe mund te shihet si arsye per opoziten per tu futur ne zgjedhje (nese do jete ende e bashkuar ! - kjo mbetet per tu parë sepse mos harro: tani e tutje, PD dhe LSI nuk jane me parti parlamentare, pra nuk kane më finacime électorale !! ).

Sa per situaten atje, po, e di, askush ‘nuk e rruan’. Duket dhe visualisht : 90% e mitingut te sotem ishin burra +60 vjec

Ps: e paske pare “Vice” më duket
Une e pashe te djelen qe shkoi

Me beri pershtypje qe sot (e enjtja eshte dita e politikes në tv shqiptare) Doktor Mortja nuk eshte dukur.

Do kisha dashur te degjoja députetin e PD qe nuk dorezoi mandatin (e qe eshte 10 here më i djathte se te gjithe députétet e PD bërë bashke).

Shqiperia pa mua eshte si Juventus pa Ronaldo tha😊

Ka frike mos e rrasin mrena per tendera te panumert ne polici pa imunitet, i ze bese njeri Edvinit? Apo kujtojne keta se duke folur per korrupsionin e Edvinit do falet hajdutlliku i para 2013. Ky eshte me realisti se sa per te djathte nuk hy e djathta dare perderisa jane ne nje rresht me Kaptinmodhin e Monen.

Le te presin sa te vdese berisha pastaj te fillojne ta hetojne.

Garda e vjeter ne panike :grin:

Perfaqesuesit e nipave te milladinit.
…jemi gati kurdohere, tha.

Mosdukja e doktor mortjes eshte mosdukje prej fajtori, si ata kamojt qe pasi bej e procken rrine urte, pa folur :smile: Jom krenar per lulin degjova se u kish thene gazetareve, me surprizoi dhe mua vete, mesohet tu kete thene :smile:. historia perseritet si farse tha batoni. nuk e ka keq
Vice e pashe. Pjesa e dyte me pelqeu mjaft. Me sherbeu edhe dhe per te njofur ca fakte qe nuk isha ne dijeni rreth presidences. Nga ana rregjizorjale montazhi jo keq.

Edhe mua me pelqeu Vice.

ps: po jo vetem Dr Mortja, por as eksponentet kryesore nuk duken (Lulushi, Thuthuqi… ).
Heshtje varri

Krejt rastesisht, duke kerku per Murrizin, me doli kjo çika e Azemit
Univ e Columbias në NY ka bere kjo ?? Heu !!! :pray:
Respekt !!!

Jo, une mendoj se ka nje histori politike per cdo parti, qofte dhe per nje vend te vobeket si Shqiperia, kshu qe nuk e paragjykoj Murrizin.
Por me duket se do kete nje termet jo te vogel tek opozita qe sot e tutje, sikur qofte dhe per arsyet financiare qe evokova me lart (ose ndofta bejne lojen e budalles dhe lejojne ata nga lista e PD te mandatohen deputete. Sepse sinqerisht, me Ramë/pa Ramë, PDja, nese nuk ehste më parti parlamentare, ngel pa kokerr leku!!)

ka bere nje univ te mire ka pas thene, po nuk di ke sakte.

pd goditet rende vetem po nuk u fut ne zgjedhje lokale.

E ke ne interviste: ka bere Columbian (univ e Obames, per sh). Ka fitu nje burse ne Angli fale rezultateve dhe ka vazhdu ne NY.

Sa per lokalet, jam i sigurt : i ke ne zgjedhje. Si qysh nuk e di por i ke (po ta mendosh mire, refuzimi i zgjedhjeve eshte sh herë me i rende se doreheqja e nje deputeti *). Per mua, ne zgjedhjet lokale e ke PD dhe LSI pa frike

  • them ‘nje deputeti’ sepse po beja nje kerkim ne internet dhe nuk po gjeja asnje précédent te nje doreheqjeje kolektive parlamentare. Individuale ka plot, por kolektive nuk ekziston sepse nuk ben sens.
    Dhe: e ke gabim : une e mbaj mend sh mire: per hère te pare qe kam degjuar per ‘djegie’ mandatesh ka qene ne nje artikull te Bushatit, ne kohen e çadres. Saliu duhet tja kete marre pastaj Andit

ndoshta ke te drejte per Bushatin. Studio e Rakipit, te paekspozumit, me bushatin e lubonjen ka sherby si tryeze per politikat e pd. E normalisht lubonja me bushatin, il gatto e la volpe benin gare kush frynte me teper lulin.

Inat njerezish te vegjel (në shpirt flas) qe nuk u doli e keqja pse nuk u bene pushtetarë si shoket e tyre (Rama & co).
Im ate ndjese paste me ka pas thene perhere qe ne jemi vend i vogel ndaj i kemi me shumice njerezit e vegjel. E kujtoj shpesh…

1 Like

Bushati dhe Shkullaku kane marre para nga Basha per portalin e tyre vite me pare…Lubonja shkoji tek Oligarku Mafiozi italian, i Agon Channel,bashke me Bejtjen, Krasten e Sonila Mecon… ndersa keta u bene keshilltaret e Lulthimit duke e impresionuar me diturite e tyre si te marresh pushtetin.
Hanin darka pune ne nje nga restorantet me prestigjioze te Tiranes dhe u bene analiste gjoja te pavarur qe kishin si mision hedhjen ne publik si mbi palet politikat e Lulthimit. Lubonja mbahej qe i binte te gjitheve por po i mbyll ditet si Berishist per turp.
E ja ku shkoji puna qe nje injorant si Bushati, i deshtuar ne cdo gje ne jete te behet, nipcja i Hysniut, puppet master i opozites shqiptare. Ia thashe Albes dje ket fakt dhe sot Mero po mbronte Bushatin ne editorial pikerisht per kete pune…e po mundohej ti paraqiste mesimet e Bushatit si rastesore kur ato kane vazhduar te ndikojne politikberjen e Lulthimit per nja 4-5 vjet.
Po ca mendoni ju se Mjeket, mesuesit e policet jane e keqja me e madhe e Shqiprise? po ka me horra e gjobevenes e kriminel se njerezit e mediave ne Shqypni? Apo sjane shumica te pashkolle apo te deshtuar ne fushat e tyre. Sdi te besh gje ne jete? Behu gazetar…

1 Like

Mor po fundja, as Bushati as dreqi nuk kane shpikur «ujin e nxehte » : qe ne 2001, Berisha ka refuzuar per muaj te tere te hynte ne parlament (kontestonte zgjedhjet : kujto Dushkun e Nanos) dhe me kujtohet qe betohej cdo dy dite se nuk do vinte më kemben ne parlament. Diten e trete e dridhte.
Por eshe ajo qe thote shpesh Alba : shyqyr bie telefoni nga pertej oqeanit dhe u bien dhe ketyre puplat. Vete ajo baxhella e presidentit e pranonte sonte

:pray:

Keta u bene rracë. E papare (e habitshme) por e vertete! Kemi filluar te qelbim edhe Kosoven (te cilen e njoh mire). Ka fillu dhe atje ! :scream:

Flasin per deputete te perfshire ne droge…sa Bosa Mediash jane marre me tregtine e drogave te renda?

Se harrova: keta jane, se s’ka mundesi ndryshe. Po shikoja vidéon qe solle te shtepise se Metes (sonte per herë te pare ja numeroi dhe Rama nevojtoren per macen: me beri pershtypje! E kerkoi Haleja, se i permendi kollaren ne miting)
Insupportable ! Me te ardh per te vjelle! Le Sonila Meco duke u puth me te zonjen e shtepise. Une them se keta nuk e realizojne në mendjen e tyre mizerabilitetin qe pershfaqin se s’ka mundesi
Nuk u kam besy syve…

Amerika eshte si shpirt, sic thote edhe Fiqo