A duhet te dorehiqet qeveria Rama?

Krasta eshte the worst nga te ngjithe (ose, per ta vene çift: bashke me Enin e Vasileve) sepse eshte ai qe “vë veten ne skenë” (mis en scène = mizaskenë) më teper nga te gjithe komentatorët: shume me gjate pyet ai (në fakt ai pergjigjet ne vend te te intervistuarit) se sa pergjigjet i intervistuari

Ne ketu ‘eglendisemi’ me vendin tone te origjines por, une kam vene ré diçka: sa here jam ne Shqiperi, vetem per lajme, medie, politike shqiptare qe nuk me shkon mendja! Fare! Po fare fare amà !

pervec Bazes, vetem ky !!

Pikerisht! Rama per ta domethene prishje e status kuose. Ishim mire me pare kur ishte bordello, hanin te gjithe kush me shume e kush me pak, thone. Ky s’na honeps dot, na thote kazan, po na heq buken tone duke mbyllur TV e duke vene rregulla per portalet, do te na beje te mbajme pergjegjesi kur ja fusim kot e shume te tjera. Hajde t’i biem.

Krasta e mban veten si prima donna e gazetarise, rron vetem per tu duk nen reflektoret e skenes, nje lloj delirimi qe e mban larg te qenit objektiv si gazetar, dhe qe e ka pasur prej kohesh. Kjo bie be pah ne intervisten qe i mori Braces, i cili e cmonton me dy pergjigje
. Ne kohen e Berishes ka qene krejt indiferent ndaj skenes politike. Papritur, eshte kthyer ne drejtuesin e kastes se gazetareve opinionberes.

Do ta shoh Braçen (sepse per me teper, më intereson Braçe). E pashe edhe tek Sokol Balla

Nga ora news dje degjova 10 minuta Rozin qe i mban trendafili era perc. Ne perpjekje per te godit ministren e mbrojtjes, terhoqi zvarre ne llucen e stines politike Forcat e Armatosura. Llum dmth, si ajo punave e thertores se Tropojes demokratike.

hala ksajde je ti udbash

Ky delir ju ushqye shume ne fund te viteve 80 - fillim viteve 90 kur Shqiperia kishte vetem Krasten dhe Gjebrene si moderator spektaklesh. (Thanks Vera Grabocka!). Laj-thaj Krasta per cdo show. I njejti koqe ka qene dhe atehere, nuk e di pse ju dukej regjisoreve si I rene nga qielli.

atehere moderonte emisione rinie, letersi e arte qe jane elementi i tij dhe ishte i talentuar vertet
por edhe me vone me show fundjave si psh ‘E Djelle’ a si e kishte, apo Ethet, konkurs zerash te rinj te muzikes, ishte bukuri
krasta ka dale shinash qekur iu mbush mendja te beje analistin politik
por dhe s’ka faj i shkreti se ne shqiperi s’mbeti kush pa bere analiza politike, sa ne kafene, sa ne muhabete te thjeshta njerezish e keshtu emisionet me analistitn politik jane me te ndjekurat sic duket prandaj dhe krasta me turmen

A ishte pederast apo jo krasta si perfundim?

Ndoshta sepse ato lloj pacavuresh jane me te shikuarat ne Shqiperi (pervec serialeve turke)?

Ka vetem nje menyre te sigurte qe ta gjesh pergjigjen.

Provoje e me trego, ose coji brandoni

Cfare lidhje kam une me kureshtjen tende te pashuar?

krasta eshte baba i dy femijeve, vajza me duket, sesi i leshoni fjalet tulle pa vrare mendjen ju qofshi

Kjo me te qenit gay eshte si tip sharje standarde e popujve macho, a thua se i plas njeriu me ke e ben Krasta apo Rama apo Gjebrea apo ndonje tjeter. Who gives a shit? Gay or no gay, he sucks either way.

kjo ishte pun?

Sherre qeveri opozite ka ne gjithe ballkanin por vetem shqipot u bejne thirrje nderkombetareve sa here bejne sherr .na jane bo nderkombetaret si veteranet e frontit te lagjes qe nderhynin sa here bente ndonje sherr me grun :blush:

Jo, thjesht rime.

Eshte e thelle arsyeja: duhet kerkuar ne fillim fare te viteve 90: cili popull ballkanik ka pritur nje cope ministri te jashtem keshtu si ne shqipot ?? Asnje!

(kape çik Llambi Gegpriftin se si do me spiunu se çfare lexon Elez Biberaj :smiley: )