A duhet te dorehiqet qeveria Rama?


#442

Krasta eshte the worst nga te ngjithe (ose, per ta vene çift: bashke me Enin e Vasileve) sepse eshte ai qe “vë veten ne skenë” (mis en scène = mizaskenë) më teper nga te gjithe komentatorët: shume me gjate pyet ai (në fakt ai pergjigjet ne vend te te intervistuarit) se sa pergjigjet i intervistuari

Ne ketu ‘eglendisemi’ me vendin tone te origjines por, une kam vene ré diçka: sa here jam ne Shqiperi, vetem per lajme, medie, politike shqiptare qe nuk me shkon mendja! Fare! Po fare fare amà !


#443

pervec Bazes, vetem ky !!


#444

Pikerisht! Rama per ta domethene prishje e status kuose. Ishim mire me pare kur ishte bordello, hanin te gjithe kush me shume e kush me pak, thone. Ky s’na honeps dot, na thote kazan, po na heq buken tone duke mbyllur TV e duke vene rregulla per portalet, do te na beje te mbajme pergjegjesi kur ja fusim kot e shume te tjera. Hajde t’i biem.


#445

Krasta e mban veten si prima donna e gazetarise, rron vetem per tu duk nen reflektoret e skenes, nje lloj delirimi qe e mban larg te qenit objektiv si gazetar, dhe qe e ka pasur prej kohesh. Kjo bie be pah ne intervisten qe i mori Braces, i cili e cmonton me dy pergjigje
. Ne kohen e Berishes ka qene krejt indiferent ndaj skenes politike. Papritur, eshte kthyer ne drejtuesin e kastes se gazetareve opinionberes.


#446

Do ta shoh Braçen (sepse per me teper, më intereson Braçe). E pashe edhe tek Sokol Balla


#447

Nga ora news dje degjova 10 minuta Rozin qe i mban trendafili era perc. Ne perpjekje per te godit ministren e mbrojtjes, terhoqi zvarre ne llucen e stines politike Forcat e Armatosura. Llum dmth, si ajo punave e thertores se Tropojes demokratike.


#448

hala ksajde je ti udbash


#449

Ky delir ju ushqye shume ne fund te viteve 80 - fillim viteve 90 kur Shqiperia kishte vetem Krasten dhe Gjebrene si moderator spektaklesh. (Thanks Vera Grabocka!). Laj-thaj Krasta per cdo show. I njejti koqe ka qene dhe atehere, nuk e di pse ju dukej regjisoreve si I rene nga qielli.


#450

atehere moderonte emisione rinie, letersi e arte qe jane elementi i tij dhe ishte i talentuar vertet
por edhe me vone me show fundjave si psh ‘E Djelle’ a si e kishte, apo Ethet, konkurs zerash te rinj te muzikes, ishte bukuri
krasta ka dale shinash qekur iu mbush mendja te beje analistin politik
por dhe s’ka faj i shkreti se ne shqiperi s’mbeti kush pa bere analiza politike, sa ne kafene, sa ne muhabete te thjeshta njerezish e keshtu emisionet me analistitn politik jane me te ndjekurat sic duket prandaj dhe krasta me turmen


#451

A ishte pederast apo jo krasta si perfundim?


#452

Ndoshta sepse ato lloj pacavuresh jane me te shikuarat ne Shqiperi (pervec serialeve turke)?


#453

Ka vetem nje menyre te sigurte qe ta gjesh pergjigjen.


#454

Provoje e me trego, ose coji brandoni


#455

Cfare lidhje kam une me kureshtjen tende te pashuar?


#456

krasta eshte baba i dy femijeve, vajza me duket, sesi i leshoni fjalet tulle pa vrare mendjen ju qofshi


#457

Kjo me te qenit gay eshte si tip sharje standarde e popujve macho, a thua se i plas njeriu me ke e ben Krasta apo Rama apo Gjebrea apo ndonje tjeter. Who gives a shit? Gay or no gay, he sucks either way.


#458

kjo ishte pun?


#459

Sherre qeveri opozite ka ne gjithe ballkanin por vetem shqipot u bejne thirrje nderkombetareve sa here bejne sherr .na jane bo nderkombetaret si veteranet e frontit te lagjes qe nderhynin sa here bente ndonje sherr me grun :blush:


#460

Jo, thjesht rime.


#461

Eshte e thelle arsyeja: duhet kerkuar ne fillim fare te viteve 90: cili popull ballkanik ka pritur nje cope ministri te jashtem keshtu si ne shqipot ?? Asnje!

(kape çik Llambi Gegpriftin se si do me spiunu se çfare lexon Elez Biberaj :smiley: )