A jam vetëm unë, që më duket kjo e çuditshme?


#61

Po atehere pse po kerkon Shqiperia te futet ne BE?


#62

Parte da Trieste il piano d’azione per unire i Balcani all’Unione …
ilpiccolo.gelocal.it/trieste/…/summit-sui-balcani-vertice-a-tre-sui-dossier-caldi-1.156007…
2 giorni fa - Lo ha sottolineato, al termine del Vertice di Trieste sui Balcani … destato il primo ministro albanese, Edi Rama, che è sfilato davanti al plotone d’onore … ma con un vistoso e curioso paio di scarpe da tennis bianche ai piedi.


#63

#64

PressReader - Libero: 2017-07-13 - Macron ci consola. Poi ci frega …
https://www.pressreader.com/italy/libero/20170713/281741269461484
8 ore fa - «La Francia doveva fare di più sui profughi», dice le Président a … Emmanuel Macron era atteso ieri a Trieste dal nostro premier, … In alto, il premier albanese Edi Rama sfoggia scarpe da tennis Adidas nell’incontro con il …


#65

cila është ëndërr me sy hapur? që kosova të bëhet pjesë e shqipërisë? përse? kush mund ti ndalojë dy shtete të bashkohen? në se ka pengesa ,ato janë mbëndashqiptare kryesisht. vetëm serbia,greqia e ndonjë francë a spanjë do të jenë kundra. në 1912-n mos ishtemë favorizuese situata? kush mund ti pengojë dy shtete shqiptarë me 98% të popullsisë shqiptare të bashkohen? askush ,përveç haxhiqamilëve shqiptarë. për mua antarësimi në be është lodhje e kotë. nuk kemi për tu antarësuar ndonjëherë. për shumë arsye. që të mbijetosh duhet të ecësh vetë. me be-në mund të mbajmë marredhënie të mira,të marrim mënyrën e qeverisjes,admistratën shtetërore,shtetin e së drejtës. shqipëria po su bashkua nuk ka të ardhme,si në be,ashtu edhe jashtë saj.


#66

Ty te besoj (akoma edhe me teper ne nje teme te tille). Por me beri vertet pershtypje lumi i komenteve per dr Petrelen.


#67

Sepse BE-ja ndryshe nga TPBP-ja, eshte nje torbe, ku politikanet tane shpresojne te vjedhin ca para.


#68

Prandaj e trumbetonte aq shume Naltmadhnia e tij Berisha?


#69

o militant qe mbrojte vrasjen e njerezve ne 21 janar, Serbia i ka nisur negociatat per anetaresim qe ne prill te vitit 2013, pasi plotesoi kushtin e nisjes se dialogut me kosoven. Serbia eshte 4 vjet para nesh. Sigurisht qe eshte me afer. lol


#70

NMN-ja e bente realitet , nuk trumpetonte kot, si psh: hoqi vizat, futi shqp ne NATO, etj, mos e ngaterron gje me Liken ti se ai ka sloganin e integrimit!


#71

zeqo, koordinohuni mire ju lutem se njeri i PD-se po thote eshte torbe per te vjedhur para, ti po thua qe NMN e beri realitet - vjedhjen e parave.


#72

te lutem, lexoje edhe shtesen qe i bera komentit, pse vetem te vjedhja ju shkon mendja!?


#73

Kam degjuar qe ka qene mjaft posesiv si shef i atij vendi, me klinika private e me the te thashe, pra shume llafe, pra nuk e perjashtoj qe ku ka ze nuk eshte pa gje, keshtu qe hamendesoj se pershtypja jote ka nje baze vertetesie. Mendimi im personal eshte se ai person me teper i ka bere dem se sa mire sistemit shendetsor, pasi une besoj te sistemi jo te individet.
Nga ana tjeter jam gjithashtu i mendimit se mjeket qe marrin para nga paciente ne shqiperi, qe per hir te se vertetes jane ne renie, nuk jane me kriminelet por pasoja te sistemit qe kemi krijuar, dhe qe nuk ditem ta pershtasim. Edhe po nuk hyne ne xhepat e njerzve drejtperdrjejte do marrin te tjere, pra kompanite, spitalet private, ne menyre te terthorte, nga po keto xhepa. Operacione te te njejtit nivel ne vende te tjera duhet te jene gjithashtu te kushtueshme. Keshtu qe per mua eshte diskurs pa shume vlere. Nuk perben lajm, qe shendetsia ne shqiperi eshte informale
Por me teper kontestimin e kisha per metoden e perdorur nga Km qe le pa zbuluar ate 90 perqindshin e ajsbergut qe ndodhet nen uje, qe eshte dhe kryesorja.


#74

Ndoshta ti nisesh nga kjo qe del ne kete konkluzion!


#75

This is for the books :blush:


#76

http://gazeta55.al/sali-berisha-ka-zgjidhur-i-vetem-rrugen-e-shqiperise-drejt-integrimit-euroatlantik/

I vetem o zeqo! Me shpate ne dore si Skenderbeu!


#77#78

Deshire ka, po dhe mosha ben te veten, sdqft per aq sa beri duhet t’i jemi mirenjohes.


#79

Udheheqesi legjendar, do na fuse ne BE pasi te na fuse ne TPBP


#80

Hidhu dhe ti neper dege o zeqo.