A jam vetëm unë, që më duket kjo e çuditshme?


#121

Nuk eshte hera e pare qe ti Gjembi nuk kap. Eshte problem i vazhdueshem.
Edhe kur ta thone nje gje, ti prape nuk e kap. Ta thone prape dhe ti prape. Prape. Prape.


#122

As ti se di shkabe … realisht asnji aty nuk duhet te kishte pare per me bo vila … ndoshta ka shit shume piktura, por edhe nese ka shit duhet te ishin te raportuara te tatimet.


#123

I raportoi dhe PD tha po perpiqet t’u hedhe hi syve te njerezve, sic pritej. |
Po te kishte gje, do ta kishin kapur.
Te gjitha institucionet e auditimit, perfshi gjykatat, i ka ende PD.


#124

Tani po derdellit kot. Ajo vile ne Dajt me e ndertu shkon kollaj 1M. Shkurt as 1M euro s’duhet te kishte KM’ja jot.


#125

Vilen e ka bo tu shit piktura :grin: mirpo lind pyetja; A i ka me fature tatimore, me tvsh/btv .


#126

ish-ministri i perbrendshem, Sajmia “i çunave”, deklaroi per makinen qe ua kish shitur kusherinjve (te perfolur si aktive ne tregtine e barit) se, nuk e kish raportuar sepse nuk donte qe parate e takses te perfundonin ne xhep te Saliut dhe te Zenit.

Ta kene sa te duan inat po u ka dhene nje mundesi te arte te gjitheve atyre qe nuk do te paguaje detyrimet ne shtet


#127

Nuk eshte hera e pare qe ju te dy s’e kapni qe une vec tallem me ju. Prape perpiqem dhe ju prape. prape. pra… . Ti te pakten e kupton nga pak sarkazmen, se ajo shoqja jote aha, fare.


#128

Pse s’pyet a i ka patur me ISBN pikturat?


#129

:joy: Vetem tani?


#130

Jepi pak kredit gjemb


#131

Se ke ke kapur hic. Verifikimi I pasurive eshte ceshtje vetingu drejtesie, kurse sherbimet publike jane ceshtje administrative ku verifikohen abuzimet me publikun ! E kape ?


#132

Per dr ne fjale ka nje perjashtim,qe edhe per t’i dhene parate duhet te kesh mik te forte. Nuk mund ta kesh previlegjin e vizites se tij pa pas njohje,ne momentin qe e arrin nje gje te tille,patjeter,atehere leket nevojiten.


#133

Transparenca fillon nga vetja. Apo dhe kete s’e kam kapur?


#134

Pasi te konfirmohet miratohet projekti *Veting cdo Kryeminister President Minister deputet ext. Nen akuz , ne te kaluaren dhe ne vazhdim do ti nenshtrohet ligjit pa dallim ! Ne rastin konkret Edi Rama nuk ka si te jet mbi Vetingun ! Po koha do tregoj se si do te funksionoj projekti American dhe European *Vetingut cdo pisllik ktu do te lahet ! Koha eshte ilac !Ja po shikojme si po tretet PD si kripa ne uje! Ta merrte mendja ty PD te tretej ?! U be bari per t korr dhe I le vendin barit te ri ! Iku Tosun Baci me gjithe tespiet , taboret me analista dhe sekseret e tij. Do shkoj drejtesia ne vend ! E drejta zhytet por nuk mbytet !


#135

Dmth u dashka pritur vetingu dhe kontrollet nga te tjeret qe KM te tregoje transparencen per veten?

Nuk po “e kap” dot lidhjen me PD-ne. Po flasim per transparencen e Rames. Ne tema te tjera kemi folur gjere e gjate per pislleqet e PD-se, humbjen e zgjedhjeve, Berishen, Sheqeren, Jozefinen, Bashen, etj. etj.


#136

[quote]Vendimi i samitit të Triestes për të krijuar në Ballkanin Perëndimor një zonë të përbashkët ekonomike u komentua në Tiranë si një përpjekje për të rikthyer ish-Jugosllavinë.

Por Kryeministri Edi Rama e kundërshtoi këtë tezë me argumentin se realizimi i projekteve në infrastrukturë dhe energjetike do ta bëjë Ballkanin një treg me tërheqës ekonomik.[/quote]

Ok…, po si eshte ky statement yt, argument kunder asaj qe po perpiqesh te kundershtosh!!!

E dime, qe eshte nje projekt Europian dhe Jugosllavia e vjeter, e tille ishte. Europa eshte e njejta kurve, qe ishte dhe para 100 vjetesh, por ti na thuaj me cfare do konkurosh ti ne kete treg te lire?

1 milliard?! Ne favor te kujt?! Per cqellime dhe sa perfiton Shqiperia, jo vetem ne aspektin afatshkurter, por ne ate afatgjate dhe cfare interesash I duhet te shes, per te perfituar sadopak nga kjo?

Te shpresojme, sepse deri me tani nga rritja 2.8 %, kane perfituar vetem shtresa e pasur.

Ore debil kryeminister, cfare na plasi ne kush eshte fokusi I Brukselit dhe pse behesh pale me Brukselin, kur perdor termin BALLKAN. Ti je kryeministri I Shqiperise dhe nuk perfaqson Ballkanin si te tere. Interesat e Ballkanit, ndoshta mund te shkojne kunder atyre te Shqiperise.

Une nuk e di nese ky njeri do te fshihet prapa gishtit apo eshte komplet debil. Europa ta tha qarte, qe ti je shume larg pranimit ne BE. Bile dicka eshte perkeqesuar shume gjate qeverisjes tende, fakti qe Serbia do te anetaresohet, me perpara se Shqiperia ne BE, nderkohe qe para 4 vjetesh, gjithe zyrtaret e BE-se, kembengulnin qe vendet e Ballkanit do te futeshn ne bllok ne BE.
Pastaj, pse vazhdon te na genjesh, Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Bosnja, nuk pranohen ne BE, sepse konsiderohen vende muslimane, pike. Nuk do te futen kurre ne te. Por helbete kjo ishte njera nga shume genjeshtrat, qe i the atij populli injorant kur deshe pushtet.


#137

Jo po nuk bindeshe ti ! Se te njoh un ty , nuk besoje dhe gjithmon kontra pedal ke qene te ppu ,he he he …ke mbrojtur gjithmon te djathtet ! He he he…me qe jemi te transparenca Edi Rama po I jep nje shtyt-je me as po kuptoj qe populli te levizi, dhe te dali lepuri nga ferra ! Dhe pastaj kur te duket qart kush ka ndyer doren me fondet publike, ose eshte I paafte I korriptuar ti bi me cifte kokes (lepurit) se u duket vetja si luan kur u jep celsat e zyres dhe spyesin per publikun ! As nji si Edi Rama nuk ka nxit nje fryme ndryshe nje koncept tjeter ne administraten publike per ndryshime dhe ndryshime jane ber ne mentalitet , psh ne polici dhe investime publike , vetem pazarin e ri te shikosh dhe do te kuptosh shume!


#138

Ashtu eshte kur kerkon berzelika kur ske buk te hash…edhe juve kritikuesit e veshjes se K/M-se… nese ai punon per interes te Shqiperise dhe Shqiptareve nuk eshte problem te shkoje edhe me pandofla apo rrobdishan… Cfare jane keto gerrc gerrce nga individe pa tru qe I kushtojne vemendje paraqitjes me shume sesa substances…
Tipike Albanistan mendesi; hajdut por trim; kurvar por I zoti; mashtrues por I mencur; kriminel por te merr gjak ne vetull; nuk eshte shume I mencur por eshte burre zakoni dhe mban llafin…
Me mendesite e Leke Dukaxhinit do perparoni ju me keto mend…???


#139

Ti je per kryeminister jo Edi Rama !


#140

Po ti vetes i thua?!!!