A keni ndonje shprehje tuajën origjinale?

Në të vërtetë unë ju them: midis të lindurve nga gruaja nuk ka dalë ndonjë më i modh se Gjon Pagëzori, por më i vogli në mbretërinë e qiejve është më i modh se ai - Matteu: 11,11-15

kurse une qe jom me i modhi si ne mbreterine e qiejve, ashtu ne mbreterine squfurike te ferrit mbi toke dhe ne Peshk, jua kam treguar si nje veper vjetrohet apo plaket, por ju hiç, merreni me bolet e Marlonit dhe me Kadarene.

Eshtë diktator ai që e quan veten të tillë

Duhet te mesoni ta keni gabim, bota eshte plot me njerez qe ka te drejte. Dhe per kete arsye qelbet ere - Louis-Ferdinand Céline

-Ke te drejte! Jom un që s’kam të drejtë! - i Modhi :smiley:

kopjac interneti

:joy:, po i kom shtu diçka nga vetja, kom vjedh veten. Gjithe t’mdhejt vjedhin, edhe Leonardo ka vjedh koleget, bile ka vjedh çiraket e tij si edhe Rafaeli dhe Mikelanxhelo, vetem impotentet nuk vjedhin :smiley:, e nga zilia rrine gjithe diten ne internet tu u anku qe vodhi palloshi e vodhi maloku :rofl:

pranej s’bohemi ne

Vetruvio architetto mette nella sua opera d’architettura che lle misure dell’homo sono della natura distribuite in questo modo. Cioè, che 4 diti fa un palmo e 4 palmi fa un piè; 6 palmi fa un cubito, 4 cubiti fa un homo, e 4 cubiti fa un passo, e 24 palmi fa un homo; e queste misura son ne’ sua edifizi. Se tu apri tanto le gambe che tu chali da chapo 1/14 di tua alteza, e apri e alza tanto li bracci che colli lunghi diti tu tochi la linia della sommità del chapo, sappi che ’l cientro delle stremita delle aperte membra fia il bellicho. E lo spatio che si truova infra le gambe fia triangolo equilatero”. Sono queste le parole con cui Leonardo da Vinci apre la descrizione del celeberrimo Uomo vitruviano, nelle cinque righe che si trovano nella parte alta del foglio conservato alle Gallerie dell’Accademia di Venezia. Ma qual è esattamente il significato di questo disegno, e per quali ragioni è così importante, tanto da essere considerato uno dei simboli del Rinascimento? Quello che vediamo disegnato sul foglio è un corpo umano inscritto in un cerchio e in un quadrato: non si trattava di un’invenzione leonardesca.

gira e rigira… ose si thonte nji bloger i famshem anonim : bath bath po nji kokerr

yth yth po dy fele per Marlonin.

Kur thuhet që “nuk mjafton një jetë” për të kuptuar një gjë thelbësore, është vetëm një mënyrë të thëni, sepse as njëqind jetë nuk mjaftojnë për të kuptuar një gjë që duhet dhënë jeta për ta kuptuar.

Shqiptarët janë humbësa të mëdhenj, (e them un, jo Kadareja), sepse në tre luftrat e mëdha botërore janë rreshtuar gjithnjë me palën humbëse si simpati dhe si rreshtim zyrtar: me Austro-Hungarinë në Luftën e Parë Botërore, me Fuqitë e Boshtit në Luftën e Dytë dhe me Paktin e Varshavës në Luftën e Ftohtë, e megjithatë kanë ditur të kacavirren në njëfarë mënyre sa për të mbetur gjallë.
Meqënëse “e treta e vërtet” nuk doli gjë, duhet të jetë “e katërta e vërteta”, o gjallë o vdek.

Njeriu nuk është kurrë vetëm sepse është skizofren.

-Jo mor shef, s’di ta bëj këtë pozitë të re që më jep.

-Pikërisht ata që thonë s’di ta bëj, e bëjnë më mirë

Burdallenjte dhe femijet i ruan Zoti :joy:

Thonë që budallenjtë qeshin e zgërdhihen me ate që thonë vetë. Sidoqoftë, si çdo herë, Alba e ftohur dhe e shpuar keq ngambrapa ka të drejtë. Prandaj nuk i gjen gjë atë dhe dashnorët e vet poshtë urës. Perëndia i ka marrë në gjirin e vet.

Ik o Arban pederasti bej ndonje pompino andej nga politika bashke me hafijet plaka , cdo qe e ndyn edhe kete teme me idiotesine tende.

Po ç’ke që më quan idiot, unë me bukë e ti me gurë, të thashë që ke të drejtë si gjithmonë. Edhe kur të mburr thua që i ndyj gjërat e pastra e të mençura që thua. Nejse, se nuk të pyeta, u lodhe sot? Brothersat u kënaqën? Apo ku të mos kënaqen me aftësitë e tua. Gargarën tani edhe nani-nani, se sidoqoftë mosha ikën.

Pa e kuptuar misioni i vetem i jetes tuaj eshte bere te shkaterroni Peshkun. Kaq shume mizerabilitet keni ne jeten tuaj qe nuk gjeni dot mision tjeter veçse te mos thoni asgje te hajrit vete, e te mos lejoni te thone as te tjeret?

Bota është bordello universale e të tradhëtuarve që tradhëtojnë nga ana e tyre për hakmarrje.