A keni ndonje shprehje tuajën origjinale?

283631825_5330660656991037_3900007045502671508_n

Ahahaha, të zuni kriza misterioze e largimit?!
:laughing:

:+1:

1 Like

Kemi shprehje origjinale, kemi sa sa të dush, por s’kemi njeri të na i lexojë. Iku dhe Stalker më duket, si shokët e tij, e realizoi misionin qerratai, e hoqi Berishën.

Ka shku ne Ukraine me Ramsin per te luftuar kunder okupatorit imperialist Rus

1 Like

:+1:

immagine

.

ç’do popull ka suden e vet

e vertete, por eshte per te pare nese ka popull qe eshte koshient per kete qe thu ti apo jo, dhe nese ka popull qe e don apo nuk e don Suden sikur te ishte Nana Mbretneshe.

pastaj eshte per te pare qe s’ka popull ne bote, e as intelektuale te shquar ne popull, te kene kuptuar qe mekanizmi qe pruri Suden ne fuqi eshte i njejte me mekanizmin e fuqise se pushtetit te kapitalizmit, i cili eshte me i rafinuar, ka ca rregulla, ndersa i Sudes eshte i eger si ne xhungel, prandaj shpertheu menjehere dhe aty per aty deshtoi. Problemi eshte se te gjithe bejne sikur nuk kuptojne se mbas Sudes shqiptare edhe kapitalizmi i rafinuar ka marre fund perderisa “parja nuk pjell me paren” (siç ka thene Marksi); nese ke pare ne banke, paret nuk shtohen, perkundrazi ngelen jek e jek se paguan gjithfarlloj perqindjesh. Me fjale te tjera nuk ka me borgjezi rentiere, nuk ka me kapitalizem parazit kur morri fund komunizmi si parazit. Problemi me i modh eshte se nuk merret vesh se çfar ka tani, lesh me qime ka, leshin e Sudes dhe qimet e Nexhit te lyme me profum francez te Nanes Mbretereshe qe i ma ere Meloni.

#dojadalim

2 Likes

immagine

:+1:

immagine