Artan Lame shkrin gjithë zyrën e ALUIZNI-t, Berat me një të rame


#42

3.5 milione votues? Gjithe popullsia eshte 2.8 milione hiq moshat qe nuk votojne mbetet a s’mbetet 1.5.


#43

Opozita nuk te mbron nga Burgu vella, pse gjithe ajo Gurgule kunder reformes ne Drejtesi kot u Be? Duhen Para PLUS kontribut ne Reformen ne Drejtesi. Po ke te drejte se Paraja ti zbut vitet e Burgut.


#44

Sigurisht por nuk duhet te jemi aq kategorik, eshte ego e paster. Gjithnje i marr me rezerva gazetaret mainstream, se diku i kane te lidhur telat (pune e egos), gjithnje ua zhvesh kete pjese per te pare se cfare mund te ruhet nga profesionalizmi.


#45

Por Bushati ka te drejte kur thote qe ish vetem nje mizanskene

Keshtu i tha dje edhe shefi i shtabit presidentit francez (“pse më more erzin ne sy te gjithe ushtarakeve,e bere per show, asnje president nuk e ka bere kete më parë”).
Ok. Te nesermen “dha” doreheqjen.

hera e pare ne Historine e France ? Po. Por ka gjithmone nje here te pare

Pune egosh


#46

Pse ti beson akoma qe ka bythe Ed Rama me fut njeri ne burg ? :joy: qenke naiv .


#47

Une nuk e di se kush do fusi ke, por megjithe naivitetin tim, Saluku i ka mbushur breket…e paralajmeroji edhe Palloshin e Pjerinit se edhe a i do perfundoje ne burg si ish-km kroat. Ver videon e Kaptinmodhit te Mones si cirrej se ishte gati te shkonte para gjykates amerikane edhe ne Alaska qe ta ndjesh friken e tyre. Ne rastin me te mire do ja u fusin kolegeve i cik me poshte.
Edi Ramen asihere se keni morr seriozisht, po nuk keni pare gjo akoma me duket…aq me keq per ju kur ja u fut nje ashtu…


#48

Po u hap loja shoku , ketu dy vete ngelin , Blushi nga PS - ja dhe Selami nga PD - ja , une jam dakord me kte , ti ?


#49

Po ca jone kto carrlliqe me. Po ky populizem 5leksh e mushi bathoren me maloke dhe i vuri kazmen prones private. Po pse me, kaq e veshtire qeka me i ndjek ceshtjet e cdo prone konkretisht dhe me gjet fajtorin konkret? Po jo, vazhdojme nen shembullin e shefit tip erdogan style.


#50

Lere bathoren se dihet por eshte bere jugu lemsh para porte , deri ne tre pronare dalin per nje prone .


#51

Per mendimin tim kjo eshte nje show Ne fakt duhet shkarkohej Artan Lame qe nuk ka kryer kontrolle dhe ka krijuar nje sitem te tille ! po po.no0


#52

Sala eshte institucion vertet dhe ai s’e ka keq per kete. Fryma e tij bajraktarake Vucidolse eshte thelbi i PD, sic vertetohet cdo dite me zhvillimet brenda PD. Nuk egziston PD pa Berishe.
Nga ana tjeter familja me zyren ligjore me te cilen operon si Legal Representaive, de fakto eshte nje entitet juridik dhe pse po vazhdon mban profil te ulet sa i takon kesaj


#53

faktikisht keni marre shume, PD kesaj rradhe s’duhej me qene as force e 3te, si perfaqesi gangsteresh ne parlament duhej te nxirrej jashte politike


#54

Po po Sala Institucioni me I korruptuar, ke te drejte ! krijuesi I piramidave financiare , hajduti me I madh pas Ahmet Zogut, qe groposi shqiptaret duke u larguar ne eksod , masive, edhe pas 1997, ku vetem ne 5-6 muaj u vrane 3000 vet, institucioni I analfabetizmit dhe injorances "inteletuale "Ca te thuash Shif e shkruj ! my harrohet institucioni I Salihit ?! I paharruheshem do jet ne llojin e vet!


#55

Pikerisht Patrioti. Dhe i perdoren Bathoret (shumes) ne fushate si dicka qe #rilindja do te luftonte nderkohe qe sa erdhen ne pushtet, per te fituar vota - apo populizem sic thua ti - po japin lejet e legalizimeve majtas djathtas. Ndertoni sa te doni o shqiptare se do jua legalizojne.


#56

sulltani ndodhet i vetem ne levizjen ndaj korrupsionit administrativ

:joy: Ok, po qetesohem pak nga e qeshura e madhe. Shkemb graniti ne brigjet e Adriatikut - thuhej dikur. Ja ta marrim si te qene kete qe Sulltani i vetem i ka vene gjoksin korrupsionit. Kush e ka fajin qe per 4 vjet s’paska gjetur shoke te tjere Sulltani per te luftuar korrupsjonin? Apo do te thuash qe s’ka asnje ne shqiperi qe do qe ta ndihmoje Sulltanin?

Ymer ymer peshku per humorin qysh ne mengjes!


#57


#58

po ne nazizem, komunizem o çfar tjeter sistem qe ti njef, çfar perplasjes ka? Perplasje bolesh???


#61

Ne fakt siç e thote edhe artikulli i Blendit ne fillim, te shkarkosh 15 nenpunes menjehere, duket si e habiteshme, per te mos thene dhe e pallogjikeshme, sepse nuk ka mundesi qe ne nje grup, te mos kete edhe te ndershem e korrekt. Shteti, me organet e veta, kur sheh padrejtesi apo parregullsi qe i behet individit, fillon hetimet, kontrrollin dhe gjen fajtorin e vertete, jo te shkarkoje ter institucionin, sepse kjo gje tingellon sikur Palloshi eshte padroni dhe sapo sheh shkelje shkarkon ke te doje, pa studiuar shkaqet. Shteti, institucionet, nuk jane sektore private me pronar Ramen, qe mund te beje ç’te doje.
Ajo plaka e shkrete mund te kete te drejte, por nje mase e tille duket tamam siç e tha ai gazetari, Bushati, si teater.


#62

Sa erotik qe je, o dreq! :smiley:


#63

Pjer , asaj plakes i kishin dhone leke , Drejtorit i kishin thone do te te heqim dhe do te te sistemojme diku tjeter , kupton ca bohet , kupton sa qesharake jane keta qe i trajtojne njerezit hallexhinj si dele .