Barcaleta

Haha loool.

DY polic jane turn i trete e gjate kontrollit rutine takojne ne rruge priftin e lagjes qi kishte vu kamen ne allci deri te kosha,e pyet i pari."qa t’ka gjet mar prift?Ja kthen ky:Rreshqita ne vaske,T’kalume ja kthen tjetri.kur largohen e pyet i pari te dytin:Qa ashte vaska mar?Ja kthen ky;"Qa di une ma, une s’jam katolik

Dy shok tuj fol pun grash
I thot njeni… lene se aq barceleta din gruja jema sa as ner libra si gjen
ky tjetri ja pret,per zoten asht e lezetshme,kaq shum kena qesh dje,sa kena ra prej shtratit…

Kthehen cuni nga shkolla dhe i thote te atit se zysha i kish vene 4 ne matematike.

  • Po pse mer bab?
  • Pyti sa bejne 2*4, dhe une i thash 8.
  • Po, brravo.
  • Pastaj pyti sa bejne 4*2.
  • Po ku mutin o ndryshimi?
  • Po ate i thash dhe une o ba!
2 Likes

te thuash te drejten ceco ky eshte nje problem real sepse shume prinder kane probleme me Common Core math curriculum te femijeve te tyre, ku psh. ka rendesi vendi i faktoreve ne nje shumezim :slight_smile: dhe pergjigjet s’jane te njejta per te dy rastet.

http://www.corestandards.org/other-resources/key-shifts-in-mathematics/

8 Likes

Manjola, kur te shoh ty ketu, sikur shoh Palloshin, eh ç’ma ngrini andrenalinen perpjet.

3 Likes

Pjer te paskan hequr nga rubrika “shtypi” te paskan vene te “24 karat” ! tani e vura re nga ky postimi i Manjoles, dhe tani edhe te barcaletat!!

Ohh lere, s’do me zere gjumi Zeqo :smile:

1 Like

Edhe nje fyell per msusen e pangopur

2 Likes

Një plak nga Benca me ne fund vendosi te beje nje vizite disa javesh ne Itali tek djemtë e vet.
Pasi kishin kaluar disa dite, plaku u mërzit për plaken.
Atëherë djemtë vendosen me e dërgu një nate plakun ne “shtëpi publike”.
Pasi plaku kaloi ca ore atje doli dhe djemtë e pyeten “He babë si ia kalove atje” dhe baba u përgjigj “lëre, lëre se nëna juaj e paska pas gojën vetëm për bukë”.

1 Like

Njehere mesuesja per te pare imagjinaten e nxenesve pyet perpara klases se çfare i pelqen me shume mesueses… me leje me leje ta them thote Beni ,
po i thote mesuesja thuaje Beni,
mesueses i pelqen biçikleta… jo i thote mesuesja…
me leje me leje ngre doren Mira…
po Mira thuaje… mesueses i pelqen shetitja nga deti… jo i thote mesuesja
me leje me leje ngre doren nje nga fundi i klases…
mesueses i pelqen kali… Bravo i thote mesuesja ju e gjetet… po si e ke emrin ti…Lamadan i pergjigjet femija​:grinning::grinning::grinning::grinning:

7 Likes

Nje dite mesusja po pyste nxenesit se cfare dinin per zemren.I pari ngriti doren Beni dhe tha se
zemra ka kembe.
Jo dhe ulu i tha mesuesja .
Me njehere mesusja pyeti nxenesin tjeter dhe i beri te njejten pyetje.
Po u pergjigje edhe nxenesi tjeter ,zemra ka kembe sepse babi cdo nate thot zemer hapi kembet.

1 Like

Ne cift po darkonte ne restorantin e nje hoteli. Burri i nervozuar therriti kamarjerin. Ne pjaten time te makaronave eshte nje qime, i tha. Merre pjaten, nuk e dua me . Mbasi e beri per nji lek kamarjerin u cuan dhe iken.
Kamarierit i ngeli fiksim. Shkoi te dhoma ku flinin dhe po i pergjonte nga vrima e celsit. Cte shikonte? Burri qe u ankua i kishte fut turinjte komplet ne … lesh.
Te nesermen ne mengjes i thote ky ketij. Ej , po ti e burre me bere namin dje per nje qime kur vete dje i kishe fut turinjte aty.
Aaaa i thote ky bobi. Kur hame makarona hame makarona. Kur hame lesh hame lesh. Edhe aty une po te kisha gjet i fije makarone do beja namin.

1 Like
2 Likes

Ishte i her njoni (ose edhe njona, sepse tani ne epoken ngambrapa nuk ka te beje shum lloji i organit seksual, ne nje menyre ose tjeter ja gjen anen per ta fut diku ose per te ta futur diku) qe nuk bente nje jete dhe aq shum te mire, keshtu vendosi te emigroje per nje jete me te mire. Po ku te shkonte, ku behej nje jete me e mire? Rastesisht lexoi ne nje blog qe liber i quajtur Vari Qyrret (VQ) konsideronte GDP-tvs si kriter per nje jete me te mire, pra ky vend ishte Amerika. Shkoi ne Amerike per te bere nje jete me te mire dhe ul te hante ne nje restorant qe quhej “Amerik”. Erdhi kamarieri dhe ky njoni porositi pjatat per te ngrene … Vazhdimin e muhabet e dini sepse keni kushedi sa vjet qe dhiheni gazit me kete barcalete te kohes Enverit. Por nuk dini me te forten, vazhdimin, qe ne fund te barcaletes, nje emigrante nxorri koken tek sporteli i mences, dhe u çorr:

-Ç’po na tregoni, pse genjeni njerzit me barcaleta, per te ngrene hengrem, per te marre morrem, po per te ik s’ikim dot sepse vazhdimisht ka pjata per te lare!

2 Likes

Bleu njeri nje papagall ne dyqan dhe shume shpejt vuri re qe papagalli po fliste me fjalor te piste. Kur ishte vetem s’e kishte problem, por kur ftonte njerez vihej ne siklet. Kontakton dyqanin ku e bleu dhe i thane qe kur e degjon te flase ashtu ta kapi papagallin dhe ta fute ne frigorifer ne ngrirje per disa minuta dhe do t’i behet mesim qe te mos e beje me. Te nesermen sa e degjon papagallin duke share, e kapi dhe e futi be ngrirje. Pas gjysme ore e nxjerr dhe papagalli i inatosur duke shkundur akullin nga puplat i thote:
-OK, OK, e mora vesh. Nuk e bej me. Pooo, nuk me thua, pula c’kishte bere?

1 Like

HSiç u tregua në Klubin e mëngjesit:

Donald Trump vendos të lyejë Shtëpinë e bardhë, natyrisht me tender publik, madje ndërkombëtar. Tre firmat finaliste janë nga Kina, Gjermania dhe Shqipëria. Oferta kineze ishte 3 milion usd, gjermanët e lyenin për 7 milion, shqiptarët kërkonin 9.
Trump i pret përfaqësueit në zyrë veç e veç.
Pyet kinezin, Pse 3 milion?
-1 milion boja, 1 milion puna, 1 milion fitim
Pyet gjermanin, pse 7m?
-3 milion boja gjermane, 2 milion puna, 2 milion fitim për ne.
Pse 9? - pyet shqiptarin.
-3 milion për ty, 3 për ne dhe 3 do ia japim kinezit që ta lyejë.

#reddit #klubiimengjesit :v:t2::v:t5::v:t6:

8 Likes