Basha: Luftë do të ketë


#81

Eshte kulmi i ironise. Berisha ishte ne pushtet me 70 deputete te vetet dhe 4 nga LSI, dhe thoshte qe ta harroje Rama se mund te vendose per ligjet duke qene pakice. Dhe pastaj vinte edhe per president ministrin e tij te brendshem.
Qeveria Rama ka 91 deputete dhe Berisha thote ose ma jep mua gjithe komanden ose do t’i ve zjarrin vendit.


#82

per rregulla loje nuk pyet shume bajraktari i vucidolit dhe s’e kap dot me fjale burrash se i ka huqet ndryshe.
“i dua t’i kem une kycet e pushtetit e kontrollit” eshte gje qe s’ben pazar mortja.


#83

Fare nuk na plasi shpirti , kena punu per ket dite :smile:


#84

Brenda javes e rrezojme , ska ku shkon , flitet qe Zoti Trump po leviz zaret duke e ditur qe zoti Basha luften e ka me Sorristet :wink:


#85

ja ka cu sinjalin, shife si e ka bo me fol me vete…
sdi ca thote mo… ruset thote sot, neser korea veriut ka per te thone.
http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/02/24/rama-presion-administratës-trump-po-na-braktisët-na-marrin-rusët#.WLDCdDw8KaM


#86

leje pash zotin se s’eshte per ty politika nderkombtare - mos hy ne sende qe s’i kupton


#87

Ponike ore idiot mos dile me 10 pseudonime.
Shkoni degjoni ligjerimet e katundarit malok Taulant Balla dhe lexoni traktet e Mero Bazes se per gje tjeter nuk jeni!
Sikterr funderrina te kuqe!


#88

Ehhhh…nuk vijne me lidere te tille:

"E premte, 24 maj 1996

Një grup njerëzish me Azem Hajdarin në krye kanë goditur për vdekje Muharrem Kolën (kryetar i Partisë Socialiste të rrethit të Bulqizës) dhe e kanë hedhur në një përrua në Ostren. E kanë gjetur fshatarët dhe e kanë dërguar në shtëpi nga ora 12.30 e natës. Në orën 2 ka ardhur policia të hyjë në shtëpi. Në orën 7 e kanë marrë me forcë dhe e kanë futur në burg. Ferit Dukën, kryetar i Konfederatës së Minatorëve, e kanë rrahur barbarisht në mes të Bulqizës."


#89

nji pseudonim kam o karafil! Te jane mjegulluar syte :slight_smile: Pergjigjen ta dhashe me qe pyete … kishe gje per te thene apo ste punon truri kur je brenda ne cader!


#90

Beteja per voten eshte beteje e çdo demokrati qe ne zemer ka lirine :v::

"E diele, 26 maj 1996

Votova i dyti pas Abas Kacës. Votova për Partinë Socialiste kundër diktaturës berishiane, për demokracinë, për popullin, për të ardhmen e fëmijëve, për buzëqeshjen e njerëzve, për gjithçka të mirë e të bukur që hap demokracia e vërtetë, demokracia e njohur e grekëve të lashtë, ëndrra e tyre. Qendra e votimit nr. 3 pa çati, e shkatërruar. Terror masiv. Në Bllicë votime hapur. B. Krrashi arrestohet. M. K. me trimat ka bllokuar hyrjen e Q.V 3. Një trim i tij (shih foton) më kërcënon e më shan. Në Brezhdan terror. PD-ja në sulm për votë terrori. Terrorit, Partia Socialiste dhe partitë e tjera i përgjigjen me bojkotim zgjedhjesh 4 orë para hapjes së kutive të votimit. Opozita nuk pranon diktaturën e PD-së."


#91

:v:hajdutet e votes se popullit u terhoqen nga plani i tyre per te manipuluar zgjedhjet. Gezimi i fitores lexohet ne syte e cdo shqiptari demokrat dhe liridashes​:v::v::v::

"E hënë, 27 maj 1996

Ditë e egër, eufori e egërsuar, atavike. Partia Socialiste po grumbullon faktet e dhunës me shpejtësi breshke. Xhelil Cibaku e Kadri Rapi kanë shkuar në Tiranë. Mësohet se 6 parti opozitare nuk pranojnë votimet. PR nuk i pranon në disa zona. Pasdite, nën krisma revolesh e automatikësh, PD feston fitoren në sheshin “Nazmi Rushiti”. Zhulali bën thirrje për krisma armësh !!! S. H. paska ardhur i shqetësuar tek e mbesa, bashkëshortja ime Natasha. Tek pinte kafe me një soj rrugaçësh njeri paska qesh me mua dhe më paska kërcënuar duke thirrur “gazetari…”. Nuk ia kam borxh këto lloj shqetësimesh në familje, Natasha ishte alarmuar."


#92

Qeveria e bijeve te te eterve dhe e kanabistanit me kryekusarin EKR ka frike nga vettingu, kane kapur drejtesine dhe kane frike nga ndeshkimi :v::

"E mërkurë, 29 maj 1996

Shtypi i sotëm pasqyron me shkrime e fotografi dhunën e egër në sheshin “Skënderbej”. Mësova se sulmuesi me gurë ndaj meje në ditën e 26 majit është jurist në gjykatë, G. K. nga Dohoshishti"


#93

Demokratet si dashnore te fjales se lire nen udhehqjen e dk.prf.sekr.I-re Sb do te flijohen qe media ne shqiperi te jete e lire dhe e mbrojtur nga dhuna qeveritare e EKR:

"E premte 7 qershor 1996

Në Tiranë tek gazeta “Zëri i Popullit”, punonjës i së cilës jam. Turrë shkrimesh mbi tavolinën e Albertit. Edhe redaktorëve të “Zëri të popullit” u ka hy frika në palcë. Ne shkruajmë ata dridhen… Në gazetën “Dita informacion” në faqen 6 nën titullin “Kërcënohet gazetari i “Zërit të popullit” pasi flitet për Luan Shmilin thuhet: “Ndërsa në Peshkopi, për të disatën herë rresht, korrespondenti i “Zërit” është kërcënuar, madje edhe rrahur. Atij i është ndaluar të futet edhe në një ndër kafenetë e këtij qyteti, vetëm se është korrespondent i “Zërit”. Madje në sytë e tij janë djegur një numër gazetash “Zëri i popullit”. Nënshkrimi është O. Bog (Bogdani). Një ditë më parë është arrestuar Bektash Zeneli. Është liruar pas pesë orësh"


#94

Vijne vijne, ka mundesi ta marre ne dore situaten vete Z Berisha, vetem ai e sjell PD ne pushtet, por tani per tani ja ka Lulit.


#95

Po pse o Zeqo ia bejne kete popullit dhe liderit? Po sa te pashpirt qe jane shqiptaret mo Zeqo qe nuk e lane dashnorin e fjales se lire, mikun me te sinqerte te medias, ashuruesin e palodhshem te lirise te shijoj pensionin e tij ne qetesi. Po pse mo Zeqo, a ka lezet ti jape zemer dhe vrull rinise demokratikase nje burre 73-vjecar? Po Ay dje ne tendë i tha fantomasit shiko rreth teje fytyrat e reja qe do ta cojne pd ne fitore! Ku jane mo Zeqo?


#96

politiken nderkombetare e mbulon ti shoku. ne te tjeret flasim per keto ku jetojme vete, amerike, shqipni.


#97

Kjo qeveri e krimit po i detyron shqiptaret te ikin, te marrin dhene. Qeveri e krimit qe po zbraz vendin nga mungesa e shpreses, nga frika e pushtetit, nga krimi dhe korrupsioni ne cdo qelize te shtetit! Vetem pd si force me vizion evropian do ti ktheje shqiptaret ne shtepi​:v::v::v::

"E enjte, 18 korrik 1996

Përgatitje për ikje, për kthesë të fortë në jetë. Kur përgatisja plaçkat, Natasha me kujdesin që të prekë gjithçka me dorë iu përgjigj me ikje në ballkon nën një dush lotësh. reagimit tim nervor. E ndjej se ajo vuan më shumë nga të gjithë. Vuan se i ikën djali i vogël, burri, mbetet vetëm. Sa e dhimbshme vetmia. Natën erdhi dhe u mbështet në gjoksin tim, deri në nisje. I ngjante një qengji…. Sa më dhemb kjo ikje. Ikje e detyruar, e dhunshme…"


#98

Aaaa mos ja shtojme moshen eshte 71, edhe dy mandate i ha ne presidence.:v:


#99

Pse mo ne 8 nentor te 41 ka lindur Ay mo :joy:?


#100

S’ka faj lideri Zeqo, ka faj bradi me cunat ketu te ppu qe e shtyjne para duke fryre ne vesh qe eshte i ri, i forte, i pavdekshem…