Basha: Luftë do të ketë


#61

2-3 muj para zgjedhjeve do luft ky shkerdhyli. kjo lloj deklarate esht padyshim ne favor te PS.
Kush ka dy fije tru zgjedh te keqen me te vogel…


#62

Jemi lodh me kete te keqen me te vogel se ngelem ne vend numero.


#63

atehere futi dinamitin kuvendit mbare, ose ik nga shqiperia.


#64

Te paren nuk e bej se perfundoj ne burg :stuck_out_tongue_winking_eye:.Te dyten e mendoj,por gjithsesi eshte nje zgjidhje ne nivel mikro dhe jo makro.


#65

Paaa sa s’mundet ky njeri te inspiroj - se di shume fals eshte. PD-ja duhet te shkoje ne drejtim te nje gruaje si Majlinda Bregu.


#66

nje pyetje nga salla, nese Basha del humbes nga zgjedhjet, largohet si kryetar i PD-se?


#67

ju lutem mos e anashkaloni debatin :stuck_out_tongue_winking_eye:ktu behet fjala per interesa madhore “Do bejme lufte de more de, lum si ti o salush qe na ke”


#68

Te gjithe ju qe shani Bashen, mos harroni se Basha ka mbaru alamet shkolle per juridik ne Hollande (semicit.)


#69

Qe Edi Rama eshte hajdut e mafioz kete nuk e luan as topi.
Asnje km rruge nuk ka bere ne 4 vjet qeverisje.
Tere kriminelet e tutoret e prostitutave i beri deputete apo kryetare bashkie.
Tani juve qe e mbani veten per intelektuale te medhenj dhe shani palen tjeter si maloke dhe te pacivilizuar,shkoni e duartrkokisni nje puro malok e katundar si Taulant Balla.
Hajde gallate hajde!


#70

Kjo eshte Oferta e fundit , po nuk e pranuan dhe kete , plasi.

http://www.syri.net/politike/42982/astrit-patozi-ka-nje-propozim-te-ri-qeveri-teknike-dhe-kryeministrin-ta-propozoje-ps/


#71

gjith utrechti ka mbajt zi kur iku , sidomos dylberat. po nejse, mos merremi me thashetheme :grin:
E la Hollanden dhe shkoi ne Kosove te UNMIKu, si perkthyes
Ka ndonje te UCK ketu ne peshk tna e freskoj pak memorien ?


#72

O z.Basha.
Hap nga ni çader ne Shkoder, Korçe, Vlore e Elbasan i bukur Elbasan.
Per kater dite… :wink:


#73

Ja paska ngec antipasten ne fyt.


#74

Ca eshte kjo shponi gomat? Jo po vidhni kupat e makines…:v: Qelloni me grusht? me e drejte do te ishte te behej thirrje per gudulisje te kundershtarit, shkakton dorzim pa kushte te tij…se me grusht edhe ta kthen,vete brenda pastaj etj etj…per gudulisje nuk eshte denuar njeri deri me sot e nuk i dihet, edhe mund te dorhiqet Rama po ta gudulisin …ca ti besh mo vlla …keshtu e ka kapitalizmi :v: !


#75

ACDC qe te kuptosh edhe ti dicka nga ne intelektualet … asfaltim rrugesh eshte lloji i projektit me banal per te vjedhur leke dhe eshte menyra me e perhapur qe politikanet perdorin ne vendet e botes se trete per ti treguar elektoratit se ja c’fare kemi bere ne.
1 pyetje tani per ty malok i dashur, a eshte gjykata e korruptuar dhe pse ne 8 vjet partia jote nuk beri dicka per kete problem katastrofal?
Te kalosh nje reforme drejtesie kaq te nevojshme ti e ul ne nivelin e asfaltit. E kupton pse je malok?


#76

Na plasi shpirti,thuj,qe te plasi.:grinning:


#77

me sa duket lulit i kane mbaruar tollumbat.
ne qershor del filmi; save the private luli…
I vetmi i fituar nga kjo proteste e lulit del Meta qe i intereson te shtyhet per kalendat greke vettingu, qe eshte dhe qellimi i fshehte i cadres.
me gjys zeri i beri thirrje lulit te kthehet ne parlament qe javen e ardhshme, po sigurisht qe luli nuk e ha ate koqe ulliri :stuck_out_tongue_winking_eye:


#78

http://www.gazetatema.net/web/2017/02/24/berat-buzhala-rama-duhet-te-rrezohet-nje-ore-e-me-pare-meta-sduhet-ta-mbeshtese-me/

Si pikë e pare, në bazë të asaj cfarë shohim dhe cfarë lexojmë, nuk mund të flitet për dyshime. Fuqia financiare e Ramës është aq e madhe, sa është e pamundur që dikush tjetër t’i fitojë zgjedhjet. Po flasim për miliarda euro në dispozicion të klanit të tij. Me miliarda euro në dispozicion, një subjekt politik do të trondiste skenën politike edhe në Gjermani, e jo më në Shqipërinë e varfër. Nuk e besoj që vetëm dorëheqja është e mjaftueshme. Posacërisht jo një dorëheqje, e cila do të pasohej me zgjedhjet pas disa javësh. Përfundimisht: dorëheqja është minimumi.

Ilir Meta a duhet ti heq stolin kryeministrit ku palët të shkojnë detyrimisht me një qeveri teknike?

Fillimisht duhet të themi këtë gjë: Edi Rama e ka kidnapuar Shqipërinë. Ai sillet me Shqipërinë sikur sillet një fëmijë me lodrën e tij. Njëherë e përqafon, e njëherë tjetër e hedh nga ballkoni. Pra, nuk duhet të ekzistojë asnjë dilemë që Meta duhet t’i heq stolin Ramës. Për më tepër duhet ta denoncojë atë. Rama është/ishte një kryeministër avanturier dhe i papërgjegjshëm. Në planin e brendshëm e shndërroi vendin në plantacion të drogës, kurse në planin e jashtëm ishte edhe më skandaloz. E shpalli mik personal Kryeministrin e Serbisë, Aleksandër Vucic, u bë kumbar i diktatorit në ardhje të Turqisë, Recep Taip Erdogan dhe e fundit, jo për nga rëndësia, per teke personale, i rrezikoi raportet e Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke dal hapur kundër Presidentit Trump. Rama do të mbahet në mend si Kryeministri më hipokrit në historinë e Shqipërisë. Thoshte në CNN se nuk e duronte Trumpin, për arsye parimore, gjoja që, sipas tij, Trump është nën nivelin e tolerancës së tij, kurse i futet në gji Erdoganit, që tashmë ka arrestuar secilën zë kritik. Kjo nuk do koment. Pra, Meta e ka obligim që të ngritët kundër tij. Meta për më tepër duhet të bëjë të qartë që në asnjë rrethanë nuk do të përkrah më, as pas zgjedhjeve të ardhshme, Ramën për kryeministër të Shqipërisë


#79

Me ngjan se po perseris veten ne disa aspekte, por per mendimin tim demi me i madh qe i ka bere komunizmi Shqiperise dhe shqiptareve nuk jane vrasjet dhe internimet, por shkaterrimi ne mase i personalitetit te njeriut. Ne nje vend ku Partia vendoste per te gjitha, ti si individ nuk kishe asnje shans te zhvilloje ambicjet e tua.personale dhe te punoje fort kundrejt suksesit tend, nuk zhvilloje dot personalitetin tend sepse pothuajse cdo gje jashte normales ishte shfaqje e huaj dhe praktikisht kishe dhene doreheqjen ne ate aspekt. Kjo i beri njerezit qe 1) t’i mbanin syte lart, nga “ata” per cdo te mire qe donin, 2) te mos tentonin te benin asgje vete, 3) te zhvillonin nje lloj psikoze te skllavit qe s’ka te drejta sepse ate e di Partia me mire, etj. vese si keto. Ne momentin qe Partia nuk eshte me, individi vazhdon me po ate personalitet qe ishte krijuar vecse tani shtoji kesaj edhe urrejtjen per pronen apo pasurine e perbashket si “mbeturine komuniste” dhe deshiren per te kapur boten se ishin mbyllur per 50 vjet dhe ja ku i ke te gjitha huqet dhe si manifestohen ato tek shqiptaret. Cdo gje e presin nga lart (politika, Europa, SHBA/FBI/CIA/OKB, shto ke te duash ketu), dembela qe ngelen kafeneve se s’jane mesuar te punojne fort, duan te pasurohen me pak ose pa pune fare dhe shkaterrim pa logjike i cdo gjeje publike, toka, rruge, parqe, lumenj, dete, you name it. Nuk ka me sens komuniteti se keshilli i lagjes eshte mbeturine komuniste, nderkohe qe ne SHBA, kur blen shtepi dhe ke shoqate te pronareve te shtepive te zones (Homeowners Association), s’te le lagjia te besh c’te duash, as nuk shton dot kate pa aprovim, as nuk e lyen dot ne ngjyre tjeter pa aprovim. Edhe i paguan cdo muaj qe te te mbajne kapistrin ty dhe te tjereve.


#80

ja se pertoj me fol, e ka cmontu merua, ja perse nuk ka lofete

Nuk do të ketë luftë vërtet për shumë arsye. Kryearsyeja është se viktima e parë e luftës dhe anarkisë, është ajo çadër. Anarkia që keni të gjithë në mendje duke kujtuar 1997, nuk vjen kurrë nga zëra të ngjirur si i Bashës, por nga humbja e kontrollit të shtetit. Basha nuk e ka parë nga afër se bashkë me gruan, morën lekët e VEFA-s e ikën në Holandë. Atëhere njerëzit dolën në rrugë se nuk kishin çfarë humbisnin përballë një shteti të papërgjegjshëm. Por shtetit nuk i vënë kurrë flakën miliarderët e tij, pasi turma e revolucionarëve në fillim do t’u turret pikërisht atyre. Dhe mendoni se vilat e Lalzit, Laguna Blu, Rolling Hills, ku banojnë shumica e cadres, është e gatshme të lërë fatin në dorë të tyre?