Basha: Luftë do të ketë


#101

Ua si ikin vitet si dje me duket kur hapte tunele e ndertonte rruge.:confused:


#102

Po pse po kur shtriu tubat dhe u conte nafte vellezerve tane ne kosove ne 92-96?


#103

Po kur i ndiqte kemba kembes luftetaret e uçk-se dhe i sistemonte ne hotele me te gjitha kushtet dhe me.police e shiksa nga mbas vetem te mos u ndodhte ndonje e pabere nga shkjau? Harrohen zeqo vellai harrohen. Popull mosmirnjohes!


#104

Po aty duket kush eshte patriot, me vepra jo me fjale.:grinning:


#105

Po pse duhet Te beni lufte kur mund ti hiqni me zgjedhje si bete ne 92? U desh nje gjenerate e tere qe shqipot e thjeshte Te kapercejne pasojat e 97 more ndyresira e ju doni gjak prape?


#106

Perse nuk the te njejten gje ne 20 janar 2011?
Lufte po kerkonin edhe ata te PSse.
Pushtet donin.
Perse nuk mallkove atehere?


#107

…per Bashen nuk ka me kthim prapa … ditët po kalojnë, dhe duhet një zgjidhje, por ajo nuk duket në horizont. Kësisoj, Basha dhe aleatët e tij shtyhen edhe më thellë në radikalizim të qendrimeve dhe në ashpërsim të gjuhës. Duke e bërë për pasojë edhe më të vështirë dialogun dhe vetë daljen nga hija e çadrës së protestës. Është krijuar një rreth vicioz i cili ja heq opozitës gradualisht mjetet për të gjetur një kompromis ku të shpëtojë faqen dhe të përmbushë kërkesat e saj. Ose duhet te heqi vallen e radikalit deri ne fund ose duhet te japi doreheqjen nga posti i kryetarit.

LIVE - Nga bulevardi tek 'Çadra e lirisë


#108

Po Te shikosh arkiven une i kam denuar Te dyja palet ne 21 jenar.nashi pse duhet bere thirrje per lufte e Te djegem vendin ne vend qe Te thuhet :" Te votojme kondra Rames "?


#109

Kokëlopa Meta, nuk shtyhet as me vaj e as me uthull… ka mar “peng” politikën shqiptare… zihen majtas e djathtas… dhe në fund ai ësht përsëri në krye!!!.. të majtë&djathte duhet të asgjesojnë fenomenin e paprecedentë “Meta”… këtu duhet të filloj… zgjidhja e lëmshit…


#110

ky qenka trap fare bo bej luft ky po pse kur ishin keta ne pushtet si ishte apo kujton se harruam. O basha o robo ca kuton se njezit jan trapa si ishin para 20 vjetve. JO ore trap nuk jan po ik pirdhu
do besh luft ti shko bej debat ne parlamant bej detyren qe populli te ka zgjedhur.
Rama eshte nje idiot nje pesh e leht armik i amerikes qe do apo sdo do iki ne 2017. perfitoni me rregull jo me paw wow


#111

boegrad buzhala i kombit sorrosit serbo-kosovaro-jugosllav kështu??? më i besueshëm është rrëqebulli i ramizit,saliut dhe gjithë pushteteve fahri balliu se ky jugosllavi i kosovska-metohijas!


#112

O t’ja marr gomat e t’i baj opinga…!


#113

Njecik me shume respekt per personin; ka filluar ti ngjaje gjithnje e me shume nje mini Obame te kloruar, e kjo imponon kerkesen e respektit.
Persa i perket cka thene personi, nuk eshte problem qe qorton qeverine, perkundrazi eshte detyre e cdo qytetari te qortoje qeverine. Problemi eshte se perpiqet ti hedhe akoma me shume hi syve PD-isteve, te cilet kane aq hi e balte syve, sa na cane trapin duke u perplas per cdo gje dhe me cdokend ne jeten e perditshme. Problemi me sa shoh eshte se ky qenga nga keta to kombit kosovar qe bikan dakort se reforma ne drejtesi nuk u dashka. Kete e ben sigurisht duke u perpjekur te ule figurat e ambasadoreve, si sponsor kryesor te kesaj reforme. Nuk po e quaj plere per hir te paragrafit te pare.


#114

e ore dhe ti se luli e tha, mos e merr seriozisht
lexo artikllin e meros me siperi se ta kas shpjegu pse thirrja eshte qesharake.


#115

Si patriot i zjarrte ti ngjan shume me ate anetarin “lopa e vjeter” qe shkruante krenar me flamur te kombit grek.


#116

Ky buzhala nuk eshte profesionist dhe inteligjent si arbana, ë?! :smiley:


#117

Mor po ca ka thene, dhe cfare ka lene pa thene? Apo ato skane rendesi per ty?


#118

Ka thene se rama ne planin e brendshem ka kthyer shqiperine ne plantacion droge, ne plan te jashtem ka rrezikuar raportet me ameriken, thjesht per pordhe.

A mund ta kundershtosh si argumente?


#119

Buzhala me at veshtrimin prej femije kureshtar dhe te habitun, e me veshet llapushe,reagon ndaj Edvin Kristaqit me inatin e atij qe shef ke edvini, personin qe ka ushtru bullizem ne adolishence, t’u e tall per veshet llapushe.


#120

I hidhur buzhala e?!

Sa e embel ajo arbana, superinteligjente :slight_smile: