Basha: Luftë do të ketë


#121

i idht,po,po thartimin prej mllefeve personale t’na e kurseje,t’mos na e shese per opinion.


#122

Te ka permendur plantacionet e hashashit ty, llapushi :slight_smile:


#123

Nuk e di se ca lexon ti, por po thote se Rama na paska ber miliarda (dhe kete si gazetar profesionist duhet ta faktoje). Nese ky do ish vertet meraku i ketij gazetari profesionist duhet te kujtohet se Berisha dhe Basha kane bere po miliarda, DHE kane vrare. Gjithashtu ky bubuzhel, harron te theksoje se zgjedhjet e kaluara nen qeverine Rama u cilsuan si nje hap gjigand perpara nga nderkombetaret, nderkohe qe rezultatet e cdo pale zgjedhje nen Berishen e Bashen kane qene produkt vjedhjesh; produkt procesesh tip Ristani.

Nderkohe qe kur ter fokusi i shoqerise shqiptare eshte te reforma ne drejtesi, si nje mundesi per tu cliruar ne te ardhmen nga influenca e politikes dhe lekut te piste ne drejtesi, ky bubuzhel perpiqet te shvlersoje ambasadoret, per te ulur rendit e rendesise se ceshtjes te cilen ata sponsorizojne. Pa rregulluar drejtesine, nuk futen ne burg kriminelet, pa futur ne burg kriminelet poplli nuk do te gjeje kurre drejtesi.
Une nuk habitem qe syzet me filter bashian nuk te lejuan te lexoje te mesipermet ne artikull.


#124

Ti ke votuar tom doshin e mark frrokun. Prandaj sa flet per reformen ne drejtesi ketu me mirë na rruaj trapin, hipokrit.


#125

llapush e car llapusi se! ka permen ene politiken e jashtme. vetem nan udheheqjen e edvin kristaqit,shqiptart e maqedonise u ndergjegjsune ma n’fun per pergjegjsite komtare dhe ja dolem me imponu kushte substanciale si pjese shtetformuse ne at ven. vetem nan udheheqjen e edvin kristaqit ceshtja came ju vihet si kusht greqeve me pas mardhanie normale. vetem nan udheheqjen e edvuin kristaqit ka nodh qe t’u kerkohet serbve mu ne mes te belgradit bash prej gojes se tij,ta njofin kosoven e lire e te mosvarme.vetem nan udheheqjen e edvin kristaqit,per te shpartallu mafien ne drejtsise,i ka dorzu celsat e reformes shba-ve dhe bashkimit evropian,i vetedijshem se vetem nuk mund t’ja dilte.
bravo edvin kristaqi qe i mylli llapushat n’cader!


#126

Trapin mbase ta rrujne ato te shpia, por une nuk kam votu Dosha e Frroke, Olldashe e Fufe, te cilet jane produkte te kohes se kryekriminelit Sali Qenefit. Nuk pres nga ty ti veresh keto vogelsira.


#127

Produkt i ciles kohe eshte rama?

A nuk e dinte rama kur i futi nen sqetull boset e droges dhe prostitucionit?


#128

ju jugosllavistet e shndërruar në kosovariste keni edhe mungesë burrërrie.kur s’përgjigjeni dot gjeni shpëtim tek barcaletat.nuk e keni për gjë të ndërtoni një realitet paralet me fakte imagjinare ,vetëm e vetëm për të ruajtur besnikërinë ndaj partise. jugosllavia u shkatërrua dhe mbeturinat e saj në kosovë po përpiqen te sjellin modelin e saj të dështuar me anë te kombit kosovar. po kombi jugosllav? ju të farkut që keni ardhur në pushet nuk ja falni uçk-se që luftoi me simbolet kombëtare,dhe po hakmerreni duke sjelle përsëri jugosllavinë në dardaninë shqiptare. ashtu si burri i sllobodankës në shqipëri që përpiqet të përçajë shqipërinë qe të mos jetë në gjëndje të kryeje misionin e saj kombëtar ,ribashkimin e trojeve shqiptare. ky qëllim ju bashkon instiktivisht me berishoviçin.


#129

Prandaj duhet vetingu i drejtesise dhe politikes, qe mos te futen me kurre kriminele ne drejtesi a politike, qofte edhe si kunderpergjigje ndaj kryekriminelit Berisha, te cilit te dridhen leqet tja permendesh emrin qofte edhe kur ke shanc te godasesh Ramen, kundrejt te cilit qenke parimisht kunder. :smile:


#130

“po bie shi i lehte sot. sa mire qe kam çadren me vete.”


#131

Nje njeri qe nuk e do populli as si kryetar bashkie dhe qe ia ka friken vettingut, sigurisht qe nuk pranon te futet ne zgjedhje, por do t’i zgjidhe gjerat me lufte. Arsye tjeter nuk ka.


#132

Jam shume dakord me ato qe thua , por habitem si kjo ka depertuar deri ne brezat e rinj 30-35 vjecaret e sotem (qe personalisht nuk kane qene te persekutuar/indoktrinuar nga sistemi).Madje fatkeqesisht kjo ndodh edhe te ato te rinj qe kane studiuar jashte.


#133

Ka mbetur e majta shqiptare tek Taulant Balla e Mero Baze per te marre frymezim.
Vaj medet sa poshte kemi rene si komb.
Jam i lumtur qe nuk jetoj me ne ate vend!


#134

"Lufte guerrile" lagje me lagje dhe shtepi me shtepi Lul Basha,me 200 petrita dhe me grushtin lart, harrova , me dy gishta lart, do fillojne aksionin e sabotimeve materiale, duke cpuar, goma, xhyer xhama,vendosur trakte, per te mos e lene rehat “facizmin” qe na ka pushtuar karriket, na ka bllokuar bizneset, gjithe pasurine tone te vene me djerrsen e bythes, me fal, ate te sumes !

Ca me i thone ketyre ?!!

Keta jane plera qe duhen fshire por sa te kete akoma “petrita” qe i shkojne nga pas, keto plera gjithmone do ti rrine ne koke popullit !

Ilustrim nga viti 1998 Shtator per avancimin drejt Luftes se Bashes !

E pa harrushme ideja e luftes . nga Tema !


#135

Po nese nuk fillon lufte ca do ndodhe? Sic u permend dhe ketu luftetaret e cadres mbase nuk jane me ne formen fizike me te mire, prandaj nese Basha po bllofon, cfare do bejne simpatizantet e PD-se? Kapo e dha mendimin qe duhet te jape doreheqjen. Kurse acdc dhe maqiteva nuk perfshihen ne kete pyetje pasi ata jane te lumtur qe nuk jetojne ne kete vend.


#136

me politiken qe prodhon sjellja e pd kemi per t’u shndrruar ne nje Lindje te Mesme ne europe.


#137

Nuk eshte se me sjelljen e PS-se do shnderrohemi ne perendim te mesem ama


#138

ja te te them se as barazlargimi jot s’eshte zgjidhja


#139

Ndersa me zgjidhjen tende s’do behesh as Lindje e Mesme, as Perendim i Mesem, por do ngelesh gjithmone Shqipri e Mesme (aka Tirane, Durres, Shijak, Elbasan etj)


#140

paske qejf per muhabet